BIZNES Przemysł

Zwiększenie wydajności dzięki zastosowaniu pomp perystaltycznych Watson-Marlow

Brazylijski producent papieru toaletowego wdrożył w fabryce technologię Watson-Marlow. Zainstalowanie kompletu pomp perystaltycznych Qdos 30 znacznie przyczyniło się do poprawy procesu

Data publikacji: 2014-07-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zwiększenie wydajności dzięki zastosowaniu pomp perystaltycznych Watson-Marlow
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Brazylijski producent papieru toaletowego wdrożył w fabryce technologię Watson-Marlow. Zainstalowanie kompletu pomp perystaltycznych Qdos 30 znacznie przyczyniło się do poprawy procesu produkcyjnego.

Zwiększenie wydajności dzięki zastosowaniu pomp perystaltycznych Watson-Marlow Przemysł, BIZNES - Brazylijski producent papieru toaletowego wdrożył w fabryce technologię Watson-Marlow. Zainstalowanie kompletu pomp perystaltycznych Qdos 30 znacznie przyczyniło się do poprawy procesu produkcyjnego.

Zakład Manikraft Guaianazes Pulp z siedzibą w São Paulo powstał jako firma rodzinna w 1961 roku. Dziś zatrudnia ponad 700 pracowników i działa w ramach dwóch zakładów produkcyjnych w mieście. W ciągu dekad działalności Manikraft wprowadził na rynek szereg znanych marek papieru toaletowego, które są eksportowane na całą Amerykę Łacińską.

Do niedawna Manikraft do produkcji wykorzystywał pompy membranowe. Jednak przy dawkowaniu substancji chemicznych, środków antyadhezyjnych i żywic, firma stale napotykała problemy, które przyczyniały się do powstawania przestojów w pracy. Bezpośrednim czynnikiem, który skłonił firmę do zmiany technologii, było powstawanie pęcherzyków powietrza w tłoczonych substancjach, co obniżało  jakość końcowego produktu.

W celu usprawnienia procesu produkcyjnego Manikraft rozważał różne rozwiązania technologiczne, w tym wdrożenie pomp perystaltycznych. Ich bezzaworowa konstrukcja sprawia, że w procesie produkcji nie dochodzi do zatykania, korozji czy blokowania pary. Ważny jest również wybór konkretnego modelu pompy, który gwarantowałby najlepsze ekonomicznie dopasowanie do systemu produkcji. Celem firmy było znalezienie rozwiązania, które zapewni rozwój przedsiębiorstwa w długoterminowej perspektywie.

Po przeprowadzeniu okresu próbnego, który potwierdził wysoką jakość urządzeń Watson-Marlow, Manikraft ostatecznie postanowił zainstalować zestaw pomp Qdos30. Wybrano technologię, która została zaprojektowana specjalnie do dozowania chemicznego na rynkach przemysłowych. Główna korzyść płynąca z wdrożenia pomp perystaltycznych to dokładne odmierzanie chemikaliów bez potrzeby użycia zaworów lub innych dodatkowych urządzeń. Zastosowanie technologii Watson-Marlow wpłynęło na obniżkę kosztów produkcyjnych do minimum – w efekcie całkowity koszt eksploatacji jest znacznie mniejszy w porównaniu do stosowania pomp membranowych.

Wielofunkcyjna pompa Qdos 30 gwarantuje szybkie i sprawne przepompowywanie substancji.
W odróżnieniu od pomp membranowych, rozwiązania technologiczne Qdos nie doprowadzają do zapowietrzania urządzeń. Wymiana głowicy pompy jest bardzo prosta, dzięki czemu minimalizuje przestoje pracy, a dodatkowo może być dokonana bez użycia specjalistycznych narzędzi, szkolenia pracowników lub inżynierów.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zwiększenie wydajności dzięki zastosowaniu pomp perystaltycznych Watson-Marlow Przemysł, BIZNES - Brazylijski producent papieru toaletowego wdrożył w fabryce technologię Watson-Marlow. Zainstalowanie kompletu pomp perystaltycznych Qdos 30 znacznie przyczyniło się do poprawy procesu produkcyjnego.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy