BIZNES Przemysł

Zmiany w procedurach certyfikacyjnych APICS

Stowarzyszenie APICS ogłosiło rekonfigurację jednego ze swoich czołowych programów certyfikacyjnych CPIM. Podstawową zmianą, która będzie realizowana już od stycznia 2018 roku to zmniejszenie liczby wymaganych egzaminów z pięciu do

Data publikacji: 2017-04-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zmiany w procedurach certyfikacyjnych APICS
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Stowarzyszenie APICS ogłosiło rekonfigurację jednego ze swoich czołowych programów certyfikacyjnych CPIM. Podstawową zmianą, która będzie realizowana już od stycznia 2018 roku to zmniejszenie liczby wymaganych egzaminów z pięciu do dwóch.

Zmiany w procedurach certyfikacyjnych APICS Przemysł, BIZNES - Stowarzyszenie APICS ogłosiło rekonfigurację jednego ze swoich czołowych programów certyfikacyjnych CPIM. Podstawową zmianą, która będzie realizowana już od stycznia 2018 roku to zmniejszenie liczby wymaganych egzaminów z pięciu do dwóch.

Stowarzyszenie APICS wyznaczające standardy zarządzania łańcuchem dostaw ogłosiło rekonfigurację jednego ze swoich czołowych programów certyfikacyjnych Certified in Production and Inventory Management (CPIM). Podstawową zmianą, która będzie realizowana już od stycznia 2018 roku to zmniejszenie liczby wymaganych egzaminów z pięciu do dwóch.

Nowe procedury mają usprawnić procesy przygotowawcze oraz egzaminacyjne. Zamiast pięcio-modułowego egzaminu, nowy program będzie zawierał tylko dwa. Pierwszy, o nazwie CPIM PART I dotyczyć będzie zagadnień obejmujących obecny BSCM (Zarządzanie Łańcuchem Dostaw). Natomiast egzaminy z modułów MPR (Planowanie: S&OP i MPS), DSP (Zarządzanie Zapasami), ECO (Harmonogramowanie Produkcji) i SMR (Strategia Łańcucha Dostaw) mają zostać połączone w jeden egzamin – CPIM PART II trwający dłużej niż dotychczasowe. Samo Body of Knowledge (zbiór standardów APICS) nie zmieni się i nadal będzie się składać z BSCM, MPR, DSP, ECO oraz SMR.

Nowe egzaminy będą dostępne w sprzedaży od 1 listopada 2017, a zdawać je będzie można od 8 stycznia 2018.

Od momentu wejścia rekonfiguracji w życie, standardy stowarzyszenia APICS będzie można wdrażać na dwa sposoby: w celu zastosowania najlepszych praktyk w swojej firmie oraz dla potwierdzenia własnych kompetencji. By uniknąć konfliktu między tymi celami APICS podzielił swoje szkolenia na dwa cykle: Principles of Operations Management (POM) oraz Certified In Production Management (CPIM). Szkolenia CPIM mają być jedynie powtórzeniem materiału przed egzaminem, natomiast wiedza, jak działać zgodnie ze standardem APICS została zebrana w POM.

W Polsce POM będzie kontynuacją prowadzonych do tej pory pięciu modułów szkoleń APICS. Celem programu opartego na POM będzie nadal dogłębne poznanie sprawdzonych praktyk. CPIM został ograniczony do dwóch modułów, ściśle związanych z egzaminem i skupionych na przygotowaniu do testów.

Dla konsultantów firmy MPM Productivity Management prowadzących szkolenia z zakresu CPIM zmiany w procedurach certyfikacyjnych mają charakter ewolucyjny i są dostosowaniem się do oczekiwań i potrzeb klientów.

„POM pozwala na efektywniejsze wdrażanie programów doskonalenia planowania, harmonogramowania i zarządzania zapasami dzięki dużemu naciskowi na praktyczne aspekty wdrożeń i rozłożeniu wdrożenia na logiczne etapy zwiększające szanse na jego sukces – wyjaśnia Zbigniew Sobkiewicz, dyrektor konsultingu MPM Productivity Management, trener CPIM APICS na poziomie Master – Co nas dodatkowo cieszy, APICS daje też wreszcie możliwość dopasowania materiału do naszych lokalnych potrzeb i wyzwań stojących przed polskimi firmami.”

Wszelkie informacje dotyczące rekonfiguracji procedur certyfikacyjnych APICS można znaleźć na stronie www.mpm24.com. APICS zastrzega sobie prawo do zmiany podanego harmonogramu i zasad certyfikacji. Osoby zainteresowane certyfikacją będą na bieżąco informowane o planach stowarzyszenia. W tym celu wystarczy zostawić adres mailowy lub telefon kontaktowy w biurze MPM Productivity Management.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zmiany w procedurach certyfikacyjnych APICS Przemysł, BIZNES - Stowarzyszenie APICS ogłosiło rekonfigurację jednego ze swoich czołowych programów certyfikacyjnych CPIM. Podstawową zmianą, która będzie realizowana już od stycznia 2018 roku to zmniejszenie liczby wymaganych egzaminów z pięciu do dwóch.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy