BIZNES Gospodarka

Zanieś elektrośmieci do punktu zbierania w lipcu!

Data publikacji: 2014-07-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zanieś elektrośmieci do punktu zbierania w lipcu!
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Przypominamy, że w Brzesku zbiórki zbędnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca.

Zanieś elektrośmieci do punktu zbierania w lipcu! BIZNES, Gospodarka - Przypominamy, że w Brzesku zbiórki zbędnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca.

Jest to jedyna taka okazja do pozbycia się elektrośmieci zalegających w mieszkaniach, szczególnie
w okresie wakacyjnym, który jest nie tylko czasem wypoczynku, ale także okazją do przeprowadzenia remontów i odkładanych przez cały rok gruntowanych porządków.

 

Letnie miesiące to okres, w którym każdy znajdzie czas na remonty, czy też domowe porządki. Warto również zastanowić się, co zrobić z przestarzałym, zniszczonym i popsutym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, którego nie możemy wyrzucić ani do zwykłego kosza, ani też pozostawić na łonie natury. Co więc z nimi zrobić? Oddać do dedykowanych punktów zbierania, które prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”:

Adres punktu zbierania

Godziny otwarcia

 

Pl. Targowy 10, parking przy Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym

 

Każda druga sobota miesiąca w godz. 9.00-13.00

 

Możliwość skorzystania z dedykowanych punktów zbierania w najbliższą sobotę, to jedyna okazja w tym miesiącu na legalne pozbycie się elektrośmieci. Przypominamy również, że kolejna zbiórka elektrośmieci odbędzie się za miesiąc – w drugą sierpniową sobotę.

 

Dlaczego to takie ważne?

 

Elektrośmieci wyrzucone w sposób nieprawidłowy, a co za tym idzie – nielegalny, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi. Szkodliwe substancje (np. freon w lodówkach, rtęć w świetlówkach i kineskopach), mogą wydostać się na zewnątrz ze źle zagospodarowanych lub zdemontowanych zużytych urządzeń, następnie przenikają z deszczem do gleby i wód gruntowych. W konsekwencji, niewłaściwe pozbywanie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego może być w przyszłości przyczyną poważnych problemów zdrowotnych u ludzi i zwierząt.

 

 

Więcej informacji znajduje się na stronach www.mmbe.pl oraz www.elektrosmieci.pl.

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zanieś elektrośmieci do punktu zbierania w lipcu! BIZNES, Gospodarka - Przypominamy, że w Brzesku zbiórki zbędnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Przemysł