BIZNES Infrastruktura

Winda powinna kusić nowoczesnym designem

Windy osobowe coraz częściej wyposaża się w nowoczesne technologie, zwiększające płynność komunikacji i zapewniające komfort oraz bezpieczeństwo ich

Data publikacji: 2013-12-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Winda powinna kusić nowoczesnym designem
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Windy osobowe coraz częściej wyposaża się w nowoczesne technologie, zwiększające płynność komunikacji i zapewniające komfort oraz bezpieczeństwo ich użytkownikom.

Winda powinna kusić nowoczesnym designem BIZNES, Infrastruktura - Windy osobowe coraz częściej wyposaża się w nowoczesne technologie, zwiększające płynność komunikacji i zapewniające komfort oraz bezpieczeństwo ich użytkownikom.

Nierzadko o wyborze dźwigu odpowiedniego dla danego budynku decydują architekci. Projektanci chcą, by wystrój windy wpasował się w charakter budynku -jak przyznaje architekt Rafał Grudziąż, z pracowni 81.WAW.PL. Kabina wyłożona stalą nierdzewną to w niektórych przypadkach już trochę za mało – podkreśla Grudziąż.

Designerskie wyposażenie windy jeszcze bardziej niż w standardowych budynkach mieszkalnych liczy się w eleganckich biurowcach i apartamentowcach. Dźwigi mają nowoczesne, wręcz kosmiczne dotykowe kasety sterujące, ledowe oświetlenie i dowolnie aranżowane kabiny – od stylizowanych na XIX-wieczne i bogatych wnętrz po minimalistyczne.

Tak naprawdę wszystko zależy od możliwości finansowych i wyobraźni inwestora – wyjaśnia architektka z pracowni 81.WAW.PL, Anna Paszkowska. Projektantka dodaje, że coraz częściej właściciele nieruchomości konsultują z architektami projekt wystroju kabiny, a nawet rodzaj oświetlenia.

Takie modyfikacje są możliwe dzięki nowym technologiom i szerokiej ofercie producentów dźwigów. Dla przykładu szwajcarska firma Schindler oprócz szerokiej gamy wykończenia kabin, proponuje klientom możliwość stworzenia projektu wystroju indywidualnego. – Standardowe wykończenie zapewne sprawdzi się świetnie w budynkach mieszkalnych i biurowcach klasy średniej, natomiast inwestorzy ekskluzywnych apartamentowców i wysokościowców zwykle decydują się na indywidualne projekty – mówi Michał Bołtuć, doradca Schindlera.

Kabina przygotowana pod wyłożenie jest niczym białe płótno. Dostosowując jej wystrój do ogólnej koncepcji budynku, możemy zapewnić niepowtarzalność jego stylu i dodatkowo stworzyć dokładnie taki nastrój jaki jest wymagany, a za pomocą dobrania odpowiedniej kolorystyki i opcji oświetlenia lub poprzez zastosowanie elementów szklanych podnieść poczucie bezpieczeństwa. To klient decyduje, jak ma wyglądać kabina. Ograniczeniem może być waga dodatkowego  wystroju, chociaż może osiągać nawet do 50% udźwigu.

– Szwajcarski producent ma w swojej ofercie windy w wielu wystrojach – zachwala Michał Bołtuć z firmy Schindler. Każda linia aranżacyjna to inne materiały wykończeniowe, takie jak: laminat, stal nierdzewna o różnych fakturach powierzchni, drewno i szkło. Zastosowanie szkła malowanego tworzy błyszczące i żywe efekty, które dodają kabinie indywidualnego charakteru. W celu idealnego dopasowania kolorystyki ścian kabiny ze szkła malowanego do ogólnego wyglądu budynku, można albo zdecydować się na kolory według prospektu, albo samodzielnie wybrać dowolny z palety barw wg NCS (Natural Color System). 

Jak twierdzą architekci z pracowni 81.WAW.PL, designerska i nowoczesna winda często staje się sporą atrakcją, na równi z samym nowo powstałym budynkiem. Projektanci uważają, że znajomość światowych trendów a więc odpowiednia i modna kolorystyka, szklane elementy wpływają nie tylko na estetykę kabiny, ale także podnoszą komfort jazdy windą. Kultowa, perfekcyjnie „urządzona” winda to potwierdzenie jakości i luksusu samej inwestycji.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Winda powinna kusić nowoczesnym designem BIZNES, Infrastruktura - Windy osobowe coraz częściej wyposaża się w nowoczesne technologie, zwiększające płynność komunikacji i zapewniające komfort oraz bezpieczeństwo ich użytkownikom.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy