BIZNES Gospodarka

Webasto otwiera w Rosji nową siedzibę

Data publikacji: 2017-07-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Webasto otwiera w Rosji nową siedzibę
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Dostawca motoryzacyjny rozszerza swoje możliwości na strategicznym rynku

Webasto otwiera w Rosji nową siedzibę BIZNES, Gospodarka - Dostawca motoryzacyjny rozszerza swoje możliwości na strategicznym rynku

Dostawca motoryzacyjny rozszerza swoje możliwości na strategicznym rynku

Webasto, lider na rynku systemów dachowych i ogrzewania postojowego, otworzyło nowe biuro sprzedaży i serwis w rosyjskiej miejscowości Łobnia (Obwód Moskiewski). Na oficjalnej ceremonii otwarcia dr Holger Engelmann, Prezes Zarządu Webasto SE, wyjaśnił: "Jako klasyczny zimny rynek, Rosja ma dla nas strategiczne znaczenie. Od 2000 roku mieliśmy tu własne przedstawicielstwo. Przenosząc się z centrum Moskwy do naszego nowego kompleksu budynków na północy stolicy, znacząco rozszerzamy naszą obecność ". Nowe biuro rosyjskiego Webasto Thermo zajmuje powierzchnię 4000 metrów kwadratowych i obejmuje pomieszczenia administracyjne, sale szkoleniowe, przestrzeń montażową i dwie hale serwisowe. Webasto zainwestowało w nowej lokalizacji około 10 milionów euro.

Centrala Webasto w Łobni będzie zaopatrywać rosyjskie fabryki producentów samochodów w oryginalne systemy ogrzewania, stosowane do pierwszego montażu. Ponadto z tego miejsca firma będzie w przyszłości zaopatrywać swoje centra dystrybucji w Petersburgu, Niżnym Nowogrodzie, Jekaterynburgu i Nowosybirsku, a także ponad 60 dealerów i około 500 serwisów na terenie całego kraju w systemy ogrzewania postojowego do montażu w samochodach, w których fabrycznie nie przewidziano takich rozwiązań. W warsztatach w Łobni Webasto montuje ogrzewania postojowe do samochodów osobowych i dostawczych oraz pojazdów specjalnych. Początkowo nowe możliwości w obszarze produkcyjnym będą wykorzystywane głównie do końcowego montażu ogrzewań wodnych Thermo Top Evo.

Jakość i niezawodność systemów ogrzewania Webasto jest wysoko ceniona w Rosji od wielu dekad. „Nasze nagrzewnice postojowe są w tym kraju tak dobrze znane, że słowo ‘Webasto’ jest w Rosji synonimem ogrzewania postojowego” – podkreślił Engelmann. Zapotrzebowanie na te produkty jest na tyle duże, że Webasto przewiduje ogromny wzrost sprzedaży. „Infrastruktura transportowa w Łobni stanowi bardzo dobry punkt wyjścia do dalszego rozwoju naszej działalności w Rosji” – dodał Engelmann.

Około 150 klientów i partnerów wraz z politykami i przedstawicielami administracji wzięło udział w uroczystym otwarciu siedziby Webasto w Łobni. Wśród gości z Rosji i Niemiec byli m.in. Jewgienij Smychlajew, prezydent miasta, Thomas Graf, szef Wydziału Ekonomiczno-Naukowego Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Federacji Rosyjskiej, oraz Matthias Schepp, przewodniczący Niemiecko-Rosyjskiej Zagranicznej Izby Handlowej.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Webasto otwiera w Rosji nową siedzibę BIZNES, Gospodarka - Dostawca motoryzacyjny rozszerza swoje możliwości na strategicznym rynku
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES