BIZNES Gospodarka

Warszawa: serce branży paliwowej

Już wkrótce, w dniach 9-11 maja 2018 r. odbędą się jubileuszowe, XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW

Data publikacji: 2018-05-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Warszawa: serce branży paliwowej
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Już wkrótce, w dniach 9-11 maja 2018 r. odbędą się jubileuszowe, XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018.

Warszawa: serce branży paliwowej BIZNES, Gospodarka - Już wkrótce, w dniach 9-11 maja 2018 r. odbędą się jubileuszowe, XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018.

Polska Izba Paliw Płynnych, Warszawa

Komunikat prasowy, 30 kwietnia 2018 r.

 

Warszawa: serce branży paliwowej

Już wkrótce, w dniach 9-11 maja 2018 r. odbędą się jubileuszowe, XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018.

Wydarzenie organizowane w Warszawie przez Polską Izbę Paliw Płynnych od lat cieszy się wysoką renomą i przyciąga Wystawców tak z kraju, jak i z zagranicy. Warszawa, jako miasto leżące w sercu Europy, stanowi bowiem idealny punkt do nawiązywania relacji biznesowych.

Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018 to miejsce prezentacji najnowocześniejszych trendów handlowych, technicznych i technologicznych oraz szeregu usług dodatkowych, tradycyjnie dostępnych na stacjach. Na Targach można zatem zobaczyć ofertę odmierzaczy i innych urządzeń służących do dystrybucji, magazynowania i transportu paliw, jak też szeroko pojętą infrastrukturę usług pozapaliwowych, obejmujących w pierwszej mierze sklep convenience i zaplecze hotelarsko-gastronomiczne, ale także np. strefę wypoczynku i relaksu dla odwiedzających stacje. Jak co roku Targi stanowią inspirację do rozwoju biznesu. Najciekawsze oferty zostaną nagrodzone w prestiżowym konkursie PRODUKT ROKU.

Partnerem Strategicznym XXV Międzynarodowych Targów  STACJA PALIW 2018 jest BP Europa SE, Oddział w Polsce – sieć mająca w Polsce, proporcjonalnie, najwięcej franczyzowych stacji paliw, a Partnerem Głównym: EHRLE – jeden z czołowych dostawców myjni samochodowych.

Imperatywem rozwoju polskiej branży paliwowej zawsze było bezpieczeństwo energetyczne i ekologia, dzięki czemu mamy najbezpieczniejsze stacje w Europie, a także o najszerszym asortymencie. W ostatnim czasie dochodzi do tego gazo- i elektromobilność. Zatem na Targach STACJA PALIW będzie można porozmawiać o planach rozwoju sieci ładowania EV (ang. electric wehicle – pojazdów elektrycznych) z przedstawicielami koncernów, jak też zapoznać się z samymi ładowarkami EV, obecnymi w ofercie coraz większego grona naszych Wystawców. Oczywiście nie zabraknie tradycyjnych atrakcji, jak np. Total Team z kierowcą rajdowymi Klaudią Podkalicką. Z kolei ambasadorem marki LOTOS, czyli kolejnego naszego wystawcy, został Robert Kubica.

Dla bezpieczeństwa energetycznego niezbędne zwrócenie uwagi na obszar IT. Bez wykorzystania narzędzi informatycznych niemożliwe jest dziś funkcjonowanie jakiegokolwiek biznesu, stacji paliw zwłaszcza. Ścisłej kontroli wymaga łańcuch ich dostaw, z którego sprawozdania płyną online do centralnych urzędów, kontrolujących naszą branżę. IT to także nowoczesne rozwiązania
e-comerce, wspomagające działalność handlową. Nie wspominając już, że coraz mniej klientów płaci gotówką. To wszystko obszary, które stanowią łakomy kąsek dla hakerów. A więc cyberbezpieczeństwo to dziś podstawa: jak robią to koncerny? a jaka jest w tym obszarze oferta dla niezależnych stacji – Małych i Średnich Przedsiębiorstw? Z wszystkim tym można zapoznać się na Targach STACJA PALIW.

Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018, poza bogatą propozycją wystawienniczą, oferują także wiele merytorycznych wydarzeń towarzyszących, jak: doroczne Forum Dyskusyjne „Polski Rynek Paliw Płynnych 2018”, Akademia Przedsiębiorcy, spotkania branżowe, prezentacje i wykłady. Do udziału w Forum zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele administracji państwowej, organizacji branżowych oraz przedsiębiorstw sektora paliwowego. W trakcie Forum zostaną wręczone najważniejsze wyróżnienie izbowe, prestiżowe statuetki ZŁOTY OKTAN dla osób, które przyczyniły się do rozwoju branży paliwowej.

Jubileuszowe, XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018 organizowane przez Polską Izbę Paliw Płynnych odbędą się 9-11 maja 2018 r. w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego. Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców prowadzących stacje paliw, myjnie, lokale gastronomiczno-wypoczynkowe i hotelarskie, sklepy convenience , a także do wszystkich zainteresowanych tym, co dzieje się na rynku paliw.

Partnerem Strategicznym XXV Międzynarodowych Targów  STACJA PALIW 2018 jest BP Europa SE, Oddział w Polsce – sieć mająca w naszym kraju, proporcjonalnie, najwięcej franczyzowych stacji paliw, a Partnerem Głównym: EHRLE – jeden z czołowych dostawców myjni samochodowych.

Źródło: fot. M.Runowski, stoisko BP na XXIV Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2017

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Warszawa: serce branży paliwowej BIZNES, Gospodarka - Już wkrótce, w dniach 9-11 maja 2018 r. odbędą się jubileuszowe, XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy