BIZNES Gospodarka

W SEGRO Business Park Łódź znajdzie się pierwsza fabryka belgijskiego producenta

We wrześniu belgijski producent komponentów do materacy – DesleeClama otworzył swój nowy zakład produkcyjny na terenie kompleksu SEGRO w

Data publikacji: 2015-09-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: W SEGRO Business Park Łódź znajdzie się pierwsza fabryka belgijskiego producenta
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

We wrześniu belgijski producent komponentów do materacy – DesleeClama otworzył swój nowy zakład produkcyjny na terenie kompleksu SEGRO w Łodzi.

W SEGRO Business Park Łódź znajdzie się pierwsza fabryka belgijskiego producenta BIZNES, Gospodarka - We wrześniu belgijski producent komponentów do materacy – DesleeClama otworzył swój nowy zakład produkcyjny na terenie kompleksu SEGRO w Łodzi.

W czerwcu firma wynajęła ostatnią wolną powierzchnię w SEGRO Business Park Łódź. Obecnie trwają prace adaptacyjne mające na celu odpowiednie przygotowanie powierzchni dla nowego najemcy. Całość wynajętej powierzchni to 3 300 m², z czego część zostanie dostosowana do działalności na produkcyjnej i na cele biurowo-socjalne. Rozpoczęcie działalności w budynku planowane jest na początku października.

 

Będzie to pierwsza siedziba firmy w Polsce. Grupa DesleeClama została założona w 1928 roku w Belgii, jako rodzinna firma specjalizująca się w produkcji materacy. Obecnie producent oferuje nie tylko materace, ale również przedstawia swoim klientom pełen zakres rozwiązań stosowanych w sypialniach, które uwzględniają najnowsze tendencje rynkowe. DesleeClama posiada biura sprzedaży i zakłady produkcyjne na terenie pięciu kontynentów, zatrudnia ponad 950 pracowników, a ich roczne obroty wynoszą ok. 100 mln euro.

 

W transakcji najmu pośredniczyła firma CBRE. „Łódź jest doskonałym miejscem dla nowych inwestorów z sektora produkcyjnego, którzy chcą się rozwijać w Polsce. Dzięki elastyczności SEGRO, które zapewniło wszelkie wymogi, co do dopasowania powierzchni w bardzo krótkim czasie, udało nam się sfinalizować transakcję z firmą DesleeClama.” – komentuje Małgorzata Czepel, Property Negotiator CBRE.

 

„Cieszymy się, że firma DesleeClama decydując się na ekspansję na terenie Polski wybrała kompleks SEGRO na swoją siedzibę. Obecnie przygotowujemy obiekt tak, aby w pełni sprostał wszelkim wymaganiom firmy, zapewniając warunki do produkcji i magazynowania komponentów do materacy..” – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

 

SEGRO Business Park Łódź oferuje najemcom wysokiej jakości powierzchnie magazynowe, cross-dockowe, a także moduły small business unit, zaczynające się od 750 m2. Park usytuowany na działce o powierzchni 13,5 ha może docelowo zaoferować ponad 55 000 m2 powierzchni dla najemców. Kompleks zlokalizowany jest w samym sercu Polski, w obrębie dzielnicy przemysłowej Widzew, która oddalona jest o 6 km na wschód od centrum miasta. W pobliżu parku znajduje się autostrada A2 (15 km) a także autostrada A1 (2 km), co umożliwia połączenia we wszystkich kierunkach kraju.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
W SEGRO Business Park Łódź znajdzie się pierwsza fabryka belgijskiego producenta BIZNES, Gospodarka - We wrześniu belgijski producent komponentów do materacy – DesleeClama otworzył swój nowy zakład produkcyjny na terenie kompleksu SEGRO w Łodzi.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy