BIZNES Gospodarka

UPS wmurowuje kamień węgielny pod budowę centrum przeładunkowego w Strykowie

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce informuje o symbolicznej inauguracji budowy nowego centrum przeładunkowego oraz oddziału UPS w

Data publikacji: 2014-11-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: UPS wmurowuje kamień węgielny pod budowę centrum przeładunkowego w Strykowie
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce informuje o symbolicznej inauguracji budowy nowego centrum przeładunkowego oraz oddziału UPS w Strykowie.

UPS wmurowuje kamień węgielny pod budowę centrum przeładunkowego w Strykowie BIZNES, Gospodarka - Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce informuje o symbolicznej inauguracji budowy nowego centrum przeładunkowego oraz oddziału UPS w Strykowie.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, to wydarzenie przełomowe w 13-letniej historii UPS w Polsce. Stanowi ono odzwierciedlenie naszej silnie rozwijającej się sieci logistycznej – powiedział Piotr Sitarek, dyrektor generalny UPS Polska. – Nieprzerwanie dostrzegamy duży potencjał wzrostu w naszym kraju. Co ważne, po zakończeniu tej inwestycji będziemy mogli świadczyć usługi jeszcze wyższej jakości oraz jeszcze lepiej łączyć polskich klientów z rynkami na całym świecie – dodał Piotr Sitarek.

Nowy obiekt w Strykowie, będący jednoczenie największym tego typu projektem w historii firmy realizowanym w Europie Środkowo-Wschodniej, będzie łączył w sobie funkcjonalność centrum przeładunkowego oraz oddziału dystrybucyjnego dla przesyłek o różnej wielkości, tak aby na bieżąco zaspokajać rosnące potrzeby rynku. Będzie on miał łączną powierzchnię prawie 13 tys. m kw., co stanowi równowartość dwóch pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. Centrum zostanie wyposażone w najnowocześniejszą technologię, która pozwoli na sortowanie 15 tys. paczek na godzinę.

Obiekt Panattoni Europe dla UPS Polska w Strykowie powstaje w strategicznej lokalizacji dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Dowodzić temu może centralne położenie w kraju i bliskość najważniejszych szlaków komunikacyjnych – węzła autostrady A2, a także drogi 71 w pobliżu krajowej trasy 14. Wybór naszej lokalizacji przez lidera branży, którym jest firma UPS, świadczyć może o rozumieniu przez nas potrzeb firm przewozowych – powiedział Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający na Polskę Zachodnią, Panattoni Europe. – To rozumienie poparte jest wieloletnim doświadczaniem Panattoni w realizacjach inwestycji dla branży kurierskiej, co doceniła firma UPS, a za co jesteśmy wdzięczni – dodał Marek Dobrzycki.

www.panattoni.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
UPS wmurowuje kamień węgielny pod budowę centrum przeładunkowego w Strykowie BIZNES, Gospodarka - Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce informuje o symbolicznej inauguracji budowy nowego centrum przeładunkowego oraz oddziału UPS w Strykowie.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy