BIZNES Przemysł

Universal Robots wprowadza zestawy aplikacji UR+ ułatwiające robotyzację

Universal Robots wprowadza zestawy aplikacji UR+, które znacząco ułatwią proces wdrażania

Data publikacji: 2020-03-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Universal Robots wprowadza zestawy aplikacji UR+ ułatwiające robotyzację
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Universal Robots wprowadza zestawy aplikacji UR+, które znacząco ułatwią proces wdrażania cobotów

Universal Robots wprowadza zestawy aplikacji UR+ ułatwiające robotyzację Przemysł, BIZNES - Universal Robots wprowadza zestawy aplikacji UR+, które znacząco ułatwią proces wdrażania cobotów

Dzięki UR+ Application Kits aktualny lider w dziedzinie robotyki współpracującej poszerzy swoją platformę UR+ z certyfikowanymi produktami partnerów o zestawy aplikacji, które wpłyną na zwiększenie dostępności automatyki przemysłowej dla małych, średnich i dużych firm

Warszawa, 26 marca 2020:  Dwadzieścia sprawdzonych zestawów oprogramowania i oprzyrządowania do najpopularniejszych aplikacji z zastosowaniem cobotów jest od teraz dostępnych na platformie UR+, największym i najbardziej wszechstronnym ekosystemie certyfikowanych produktów do bezproblemowej integracji z cobotami UR. Poprzez ograniczanie konieczności podejmowania decyzji w zakresie inżynierii najczęstszych zastosowań, zestawy aplikacyjne działające wedle zasad „podłącz i produkuj” pomagają zmniejszyć poziom ryzyka i złożoność projektu. Zestawy są zaprojektowane pod kątem takich zadań jak wykańczanie powierzchni, kontrola jakości, montaż, obsługa maszyn, dozowanie i przenoszenie materiałów.

 

„Jako światowy lider w dziedzinie robotów współpracujących z przyjemnością rozbudowaliśmy nasz wielokrotnie nagradzany ekosystem UR+ o certyfikowane aplikacje wspomagające pracę cobotów” – podkreśla Jim Lawton, wiceprezes ds. zarządzania produktami i aplikacjami w Universal Robots (UR).
„Klienci nie muszą już określać i wybierać poszczególnych urządzeń peryferyjnych cobota samodzielnie, a zamiast tego otrzymują gotowe zestawy z większością elementów dopasowanych pod konkretne zastosowania. W rezultacie mogą liczyć na przyspieszenie wdrożenia i szybszy zwrot z inwestycji”.

 

Rozbudowany ekosystem UR+ obejmuje teraz dwie różne kategorie: komponenty i zestawy aplikacji. Opracowywanie zestawów powierzono partnerom UR+, którzy są liderami w branży i posiadają szeroką wiedzę na temat aplikacji, a swoje doświadczenie wykorzystują w sposób, który pozwala na efektywną realizację powszechnych zastosowań.

 

Pod nową kategorią na platformie UR+ znajduje się obecnie 20 zestawów – i będzie ich ciągle przybywać. Niektóre zestawy pojawią się na całym świecie, a inne – w określonych regionach lub krajach. Do każdego zestawu dołączone zostanie oprogramowanie „URCap”, które pozwala użytkownikom na sterowanie wszystkimi urządzeniami peryferyjnymi bezpośrednio z panelu programowania cobota UR przy pomocy rozbudowanego interfejsu 3D użytkownika.

Dobry przykład stanowi zestaw do szlifowania Robotiq, który jest kompatybilny z ponad 20 pneumatycznymi i elektrycznymi szlifierkami orbitalnymi wiodących światowych marek. Wspomniany zestaw umożli­wia producentom realizującym procesy polerowania lub szlifowania wykorzystanie wbudowanej funkcji zapewnienia stałej siły nacisku w każdym cyklu, a jednocześnie pozwala podnieść jakość i wydajność, jak również skrócić czas programowania z godzin do minut.

 

Wiele nowych zestawów aplikacji, takich jak zestaw wkręcający SPATZ-STÖGER Pick & Place, składa się z kilku różnych certyfikowanych komponentów UR+ sterowanych za pomocą oprogramowania URCap. Zestaw SPATZ-STÖGER skonfigurowano z siedmiu komponentów UR+, nie zapominając o funkcji automatycz­nej zmiany narzędzia i jednostce do podawania łączników za pośrednictwem systemu „pick & place”. 

 

W ostatnich latach pojawiły się aplikacje dla robotów spawających, co znalazło odzwierciedlone w rosnącej liczbie zestawów spawalniczych wprowadzanych obecnie w nowej kategorii zestawów aplikacyjnych UR+. Obecnie w Ameryce Północnej dostępny jest nowy zestaw aplikacyjny Vectis Cobot Welder, w którym wszystkie dostarczone urządzenia w pełni zintegrowano z mobilnym modułowym wózkiem mocującym. Koszt takiego rozwiązania jest zwykle mniejszy o 25-40% w porównaniu z całkowitym kosztem małego tradycyjnego robota spawalniczego. Cobot spawalniczy umożliwia producentom ustawianie parametrów ściegu spoiny celem uzyskania czystych spawów dzięki wykorzystaniu gotowych szablonów (Weld Template Library), od których można zacząć wybieranie parametrów najpopularniejszych rozmiarów spawów.

 

W Europie na rynek wchodzi zestaw spawalniczy ROBiPAK, w którym doskonale współgrają ze sobą komponenty sprzętu spawalniczego ABICOR BINZEL z technologią cobotów UR wykorzystywanych do spawania metodą MIG i MAG. Technologia URCap „Ready-To-Weld” steruje całym oprzyrządowaniem w tym chłodzonym powietrzem lub cieczą układzie palnika spawalniczego zaprojektowanego z myślą o szybkim montażu na cobotach UR.

 

„Ekosystem UR+ ewoluował w oparciu o opinie klientów Universal Robots, którzy sami podpowiadali nam, co mogłoby im jeszcze bardziej ułatwić wdrożenie cobota” – dodaje Jim Lawton. „Dzięki ponad 200 certyfikowanym produktom i ponad 400 programistom zaangażowanym w projekt platforma UR+ rozwija się w szybkim tempie. Jest teraz najbardziej kompleksową platformą w całej branży z gotowymi  rozwiązaniami w zakresie cobotów. Dzięki uproszczonym zestawom aplikacji UR+ wzmocnimy naszą pozycję jako wiodącej organizacji będącej punktem pierwszego kontaktu dla wszystkich firm, które chciałyby wdrożyć szybkie i łatwe w zastosowaniu rozwiązania z zakresu robotyki współpracującej”.

 

Wszystkie zestawy są teraz dostępne w nowej, rozbudowanej witrynie UR+: www.universal-robots.com/pl/plus/, www.universal-robots.com/pl/plus/urplus-application-kits/

 

O Universal Robots

Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2019 r. przychód Universal Robots wyniósł 246 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/ oraz www.blog.universal-robots.com/

Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, [email protected] + 48 882 502 401

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Universal Robots wprowadza zestawy aplikacji UR+ ułatwiające robotyzację Przemysł, BIZNES - Universal Robots wprowadza zestawy aplikacji UR+, które znacząco ułatwią proces wdrażania cobotów
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy