BIZNES Maszyny Przemysł

Udany rok dla spółki ELMODIS

Zagraniczni inwestorzy, współpraca z liderami branży przemysłowej i blisko 50 specjalistów - krakowska spółka technologiczna ELMODIS podsumowuje ostatni rok i planuje dalszy

Data publikacji: 2018-02-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Udany rok dla spółki ELMODIS
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Zagraniczni inwestorzy, współpraca z liderami branży przemysłowej i blisko 50 specjalistów – krakowska spółka technologiczna ELMODIS podsumowuje ostatni rok i planuje dalszy rozwój.

Udany rok dla spółki ELMODIS Przemysł, BIZNES - Zagraniczni inwestorzy, współpraca z liderami branży przemysłowej i blisko 50 specjalistów - krakowska spółka technologiczna ELMODIS podsumowuje ostatni rok i planuje dalszy rozwój.

Zagraniczni inwestorzy, współpraca z liderami branży przemysłowej i blisko 50 specjalistów – krakowska spółka technologiczna ELMODIS podsumowuje ostatni rok i planuje dalszy rozwój.

ELMODIS jest prekursorem Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT – Industrial Internet of Things) na polskim rynku. Firma stworzyła innowacyjny system monitorujący oraz analizujący dane o stanie i pracy maszyn przemysłowych w czasie rzeczywistym. Jego unikalność polega na dokładniejszym i szybszym wykrywaniu anomalii i potencjalnych zagrożeń, dzięki czemu skraca się czas potrzebny na zapobieganie awariom oraz ilość nieplanowanych przestojów. Kompletne systemy (hardware i software) pozwalają obniżać koszty związane z produkcją oraz poprawiają bezpieczeństwo pracy w zakładach przemysłowych.

Dynamiczny rozwój

– Na początku 2017 roku nad rozwojem produktu pracował 10-osobowy zespół. W ciągu roku liczba ta wzrosła pięciokrotnie. Trzykrotnie, z 200 do 600 m2 zwiększył się również metraż nowej siedziby. Obecnie spółka zatrudnia blisko 50 pracowników, w tym programistów, analityków, specjalistów oraz konstruktorów hardware – mówi Artur Hanc, założyciel i prezes firmy ELMODIS.

Rozwiązanie stworzone przez firmę ELMODIS, jest wykorzystywane w różnych sektorach przemysłu, między innymi w produkcji, energetyce, przemyśle petrochemicznym czy gazowym.

W ubiegłym roku do grona jej klientów dołączyło kilkanaście firm, m.in. PGNIG, PKP Cargotabor czy Krajowa Spółka Cukrowa. Dzięki nowatorskiej technologii, stale rozwijanej przez spółkę, do tej pory udało się zapobiec już ponad 40 istotnym awariom maszyn należących do klientów.

Międzynarodowe uznanie  

Technologia, zaprojektowana przez ELMODIS została też doceniona za oceanem. Największym ubiegłorocznym sukcesem było uzyskanie 20-milionowego dofinansowania od trzech funduszy inwestycyjnych: amerykańskiego Intel Capital, holenderskiego SET Ventures oraz polskiego Innovation Nest.

Oprócz wsparcia finansowego od technologicznego giganta, krakowska firma uzyskała też prestiżowy status partnera technologicznego w amerykańskim Electric Power Research Institute (EPRI). Dzięki rozwiązaniu stworzonemu przez ELMODIS, amerykański przemysł ma szansę zaoszczędzić miliony dolarów w ciągu roku i zasadniczo obniżyć ilość dwutlenku węgla emitowanego do środowiska.

ELMODIS to młoda spółka technologiczna i jeden z najważniejszych graczy polskiego Przemysłowego Internetu Rzeczy. Firma opracowała kompletny system sprzętowo-programowy wspierający pracę służb utrzymania ruchu oraz całych zakładów przemysłowych. ELMODIS dostarcza użytkownikowi istotnych informacji o stanie oraz pracy maszyny lub całej linii technologicznej, które pozwalają uniknąć awarii, nieplanowanych przestojów oraz poprawić bezpieczeństwo i obniżyć koszty produkcji. Opatentowana technologia ELMODIS jest wynikiem wieloletnich badań i pracy zespołu specjalistów z zakresu monitoringu i predictive maintenance oraz doświadczeniu w dostarczaniu projektów dla międzynarodowych klientów przemysłowych.

Więcej informacji: www.elmodis.com

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Udany rok dla spółki ELMODIS Przemysł, BIZNES - Zagraniczni inwestorzy, współpraca z liderami branży przemysłowej i blisko 50 specjalistów - krakowska spółka technologiczna ELMODIS podsumowuje ostatni rok i planuje dalszy rozwój.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy