BIZNES Przemysł

TIS Group otwiera nowy zakład

​Znana przede wszystkim na wschodnich rynkach, Grupa TIS otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w

Data publikacji: 2016-01-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: TIS Group otwiera nowy zakład
Kategoria: Przemysł, BIZNES

​Znana przede wszystkim na wschodnich rynkach, Grupa TIS otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Polsce.

TIS Group otwiera nowy zakład Przemysł, BIZNES - ​Znana przede wszystkim na wschodnich rynkach, Grupa TIS otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Polsce.

Znana przede wszystkim na wschodnich rynkach, Grupa TIS otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Polsce. Od teraz kotły CO na paliwa stałe sygnowane tą marką powstawać będą w podlaskim Lipsku. Firma przewiduje, że wraz z otwarciem nowego zakładu tylko w tym roku pracę znajdzie tam co najmniej 15 osób.

 

TIS Group to polski producent kotłów CO na paliwa stałe – takie, jak drewno, węgiel, ekogroszek czy pellet. Firma działa od 2007 roku. Dotychczas cały proces produkcyjny realizowany był w należącym do spółki białoruskim zakładzie, w którym pracowało kilkadziesiąt osób.

 

– Stale rosnące zainteresowanie naszymi produktami na rodzimym rynku sprawiło jednak, że część produkcji zdecydowaliśmy się przenieść do Polski – mówi prezes zarządu TIS Group, Tomasz Mańczuk.

 

Nowy zakład umiejscowiony został w Lipsku nad Biebrzą. Stworzono go na bazie istniejącej już hali magazynowej z lat 70, która wymagała generalnego remontu.

 

W efekcie powstało 180 m2 powierzchni biurowej (działy: projektowy, konstrukcyjny, handlowy itd.) z wydzieloną częścią socjalną oraz kotłownia, w której znalazło się laboratorium ze stanowiskami badawczymi. Oprócz tego, w hali wymieniony został również dach, a także cała instalacja hydrauliczna i system ogrzewania. Wiosną zaś budynek zostanie dodatkowo ocieplony z zewnątrz.

 

Obecnie, całość zajmuje 1500 m2. Do zakładu przynależy też plac o wielkości 8000 m2, pozwalający na dalszą rozbudowę.

 

– W lipskim zakładzie powstawać będzie pełna gama oferowanych przez nas kotłów centralnego ogrzewania. Nowa fabryka umożliwi nam także produkcję w pełni zautomatyzowanych palników do pelletu – opisuje przedstawiciel TIS Group.

 

Co istotne, przy okazji otwarcia zakładu, spółka zapowiada wzrost zatrudnienia. Tylko w tym roku pracę znajdzie co najmniej 15 osób. Poszukiwani przede wszystkim są spawacze, pomocnicy spawaczy, inżynierowie ciepłownictwa, handlowcy, a także pomoc biurowa.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
TIS Group otwiera nowy zakład Przemysł, BIZNES - ​Znana przede wszystkim na wschodnich rynkach, Grupa TIS otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Polsce.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy