BIZNES Gospodarka

Sprawdzanie wiarygodności firmy zagranicznej

Jak szybko sprawdzić firmę zagraniczną nie wychodząc z domu. Bezpłatne narzędzia online do sprawdzania wiarygodności

Data publikacji: 2020-04-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Sprawdzanie wiarygodności firmy zagranicznej
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Jak szybko sprawdzić firmę zagraniczną nie wychodząc z domu. Bezpłatne narzędzia online do sprawdzania wiarygodności firm.

Sprawdzanie wiarygodności firmy zagranicznej BIZNES, Gospodarka - Jak szybko sprawdzić firmę zagraniczną nie wychodząc z domu. Bezpłatne narzędzia online do sprawdzania wiarygodności firm.

Sprawdzanie wiarygodności firmy zagranicznej

Ogromna ilość polskich firm współpracuje, bądź planuje współpracę z firmami zagranicznymi. Jeśli znalazłeś doskonałą ofertę sprzedaży u zagranicznej firmy lub firma z innego kraju chce kupić twoje produkty za wyjątkowo atrakcyjną cenę to dokonaj stosownych sprawdzeń. Zanim zdecydujesz się na transakcję, warto dokładnie sprawdzić zagranicznego kontrahenta. Łatwiej sprawdzić niż później odzyskiwać utracony majątek.

Działając na rynkach zagranicznych musisz być świadomy, że często możesz zetknąć się z nierzetelną firmą, próbującą wykorzystać barierę geograficzną, językową czy prawną, aby np. uniknąć rozliczenia za dostawę towaru czy usługi. Zdarzające się oszustwa, polegają m.in. na podszywaniu się pod faktycznie istniejące podmioty. Może się też zdarzyć, że firma, z którą planujesz nawiązać współpracę znajduje się w złej kondycji finansowej.

Podpowiadamy jak uchronić się przed takimi sytuacjami?

Sprawdzanie wiarygodności zagranicznego kontrahenta

Sprawdzenie, czy podmiot figuruje w rejestrze firm obowiązującym w danym kraju. W przypadku firm europejskich bazę danych znajdziesz na naszej stronie gdzie zgromadziliśmy narzędzia online do sprawdzeń firm

Przy pomocy zgromadzonych narzędzi online dokonasz następujących sprawdzeń:

Sprawdzenie bazy danych podatników VAT w UE.
System rejestracji i identyfikacji podmiotów gospodarczych na potrzeby celne EORI. Pamiętaj, że w niektórych krajach funkcjonuje system licencji na prowadzenie działalności. Sprawdź czy firma, której istnienie potwierdzają źródła, posiada ważną licencję na działalność.
Sprawdź, czy firma nie prowadzi przedstawicielstwa w Polsce.
Nawiąż kontakt z polską placówką dyplomatyczną w kraju, w którym działa twój potencjalny kontrahent. Otrzymasz informacje dot. opinii o firmach z kraju swego urzędowania jeżeli możliwe jest ich nieodpłatne uzyskanie z organów rejestrowych, izb gospodarczych, czy wywiadowni gospodarczych. Dodatkowo rejestrują także firmy, które nie wywiązują się ze swoich zobowiązań wobec polskich partnerów.
Skontaktuj się się z lokalną izbą handlową, w celu sprawdzenia, czy interesująca Cię firma działa na danym terenie.
Skorzystaj z usług wywiadowni gospodarczej
Poproś partnera o przedstawienie referencji lub listy klientów, z którymi współpracuje i weryfikacja jego wiarygodności na podstawie kontaktu z klientami.
Sprawdź informacje na temat partnera w internecie (skorzystaj z narzędzi OSINT czyli Białego Wywiadu). Pamiętaj, że w internecie możesz spotkać się z przypadkami podszywania się pod inne firmy albo stronami nieistniejących firm. Ładnie wyglądająca strona firmy jeszcze o niczym nie świadczy.
Narzędzia online do sprawdzania firm: http://bit.ly/2viwY8r

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Sprawdzanie wiarygodności firmy zagranicznej BIZNES, Gospodarka - Jak szybko sprawdzić firmę zagraniczną nie wychodząc z domu. Bezpłatne narzędzia online do sprawdzania wiarygodności firm.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy