BIZNES Infrastruktura

Solidna podstawa farmy wiatrowej od CEMEX

CEMEX Polska jest producentem i dostawcą kruszyw budowlanych, które znajdują zastosowanie między innymi przy budowie infrastruktury

Data publikacji: 2016-09-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Solidna podstawa farmy wiatrowej od CEMEX
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

CEMEX Polska jest producentem i dostawcą kruszyw budowlanych, które znajdują zastosowanie między innymi przy budowie infrastruktury energetycznej.

Solidna podstawa farmy wiatrowej od CEMEX BIZNES, Infrastruktura - CEMEX Polska jest producentem i dostawcą kruszyw budowlanych, które znajdują zastosowanie między innymi przy budowie infrastruktury energetycznej.

CEMEX Polska jest producentem i dostawcą kruszyw budowlanych, które znajdują zastosowanie między innymi przy budowie infrastruktury energetycznej. Firma dostarczyła ponad 50 tys. ton kruszyw na budowę farmy wiatrowej w Lubartowie na Lubelszczyźnie.

Powstała w Lubartowie farma wiatrowa o mocy 51,2 MW składa się z 16 elektrowni wiatrowych o mocy 3,2 MW każda. Prace o wartości niemal 70 mln zł zrealizowała firma Aldesa Nowa Energia; poza wykonaniem samych turbin, inwestycja zakładała wykonanie infrastruktury towarzyszącej w postaci dróg, placów montażowych i fundamentów dla turbin wiatrowych.
Kruszywa CEMEX Polska zostały wykorzystane do budowy dróg dojazdowych i placów montażowych turbin. Trwałe i odporne na koleinowanie produkty miały kluczowe znaczenie dla realizowanej inwestycji ze względu na obciążenia dróg dojazdowych wynikające z konieczności obsługi ciężkiego sprzętu. Wykorzystane na budowie farmy wiatrowej materiały gwarantują także stabilność procesu produkcyjnego mieszanek mineralno-asfaltowych użytych do budowy dróg.
Największe wyzwanie dla CEMEX Polska stanowiło przetransportowanie dużych ilości materiałów w krótkim czasie. Dzienne dostawy sięgały nawet 2,7 tys. ton. Dopracowana logistyka zapewniła ich terminową realizację, co było istotne ze względu na bliskość miasta i konieczność przejazdu transportu przez obszar zabudowany.
Znajdujące się w ofercie CEMEX Polska kruszywa spełniają wszelkie wymogi norm branżowych w Polsce i za granicą. Eksploatowane w siedmiu złożach kruszywa charakteryzuje wysoka, powtarzalna jakość, co jest istotnym czynnikiem przemawiającym za wyborem kruszyw produkowanych i dostarczanych przez CEMEX Polska.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Solidna podstawa farmy wiatrowej od CEMEX BIZNES, Infrastruktura - CEMEX Polska jest producentem i dostawcą kruszyw budowlanych, które znajdują zastosowanie między innymi przy budowie infrastruktury energetycznej.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy