BIZNES Infrastruktura

Skanska buduje robota 3D

Skanska chce skonstruować pierwszą na świecie maszynę do drukowania trójwymiarowych elementów konstrukcyjnych z

Data publikacji: 2014-11-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Skanska buduje robota 3D
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Skanska chce skonstruować pierwszą na świecie maszynę do drukowania trójwymiarowych elementów konstrukcyjnych z betonu.

Skanska buduje robota 3D BIZNES, Infrastruktura - Skanska chce skonstruować pierwszą na świecie maszynę do drukowania trójwymiarowych elementów konstrukcyjnych z betonu.

W tym celu firma nawiązała współpracę z Uniwersytetem w Loughborough, jedną z najbardziej renomowanych uczelni brytyjskich oraz z producentami cementu i chemii budowlanej. Pierwsze efekty współpracy będzie można zobaczyć już za 1,5 roku. 

Skanska stosuje technologię druku 3D od 2 lat. Teraz, dzięki programowi współpracy z partnerem naukowym i przedstawicielami branży będzie współtworzyła pierwszą przemysłową maszynę do drukowania bardzo złożonych konstrukcyjnych i ozdobnych elementów z betonu. W ciągu najbliższych 18 miesięcy firma pomoże dostosować rozwiązania opracowane przez specjalistów Uniwersytetu do rzeczywistych potrzeb budownictwa. W efekcie czas wykonania komponentów architektonicznych może zostać skrócony z kilku tygodni do nawet 1 godziny.

„To dobra wiadomość dla całej branży budowlanej. Technologia druku 3D może zrewolucjonizować konstruowanie budynków, znacznie usprawniając cały proces inwestycyjny”, mówi Jakub Zagórski, dyrektor sprzedaży i marketingu Skanska Residential Development Poland, spółki realizującej wysokiej jakości projekty mieszkaniowe w stolicy.

Skanska po raz pierwszy wykorzystała technologię druku 3D przy budowie 16-piętrowego biurowca The 6 Bevis Marks w centrum Londynu w 2013 r. Firma wydrukowała w tej technologii osłony podparcia dla dachu, co znacznie skróciło czas tworzenia całej konstrukcji dachowej. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Skanska buduje robota 3D BIZNES, Infrastruktura - Skanska chce skonstruować pierwszą na świecie maszynę do drukowania trójwymiarowych elementów konstrukcyjnych z betonu.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy