BIZNES Gospodarka

Rynek systemów dociepleń rośnie drugi rok z rzędu.

Data publikacji: 2016-12-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rynek systemów dociepleń rośnie drugi rok z rzędu.
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

IBP Research ocenia, że rynek ociepleń ścian zewnętrznych zakończy 2016 rok wzrostem o 7,4 procent w stosunku do roku poprzedniego. Mowa tu o dynamice ilościowej, mierzonej metrażem docieplonych elewacji.

Rynek systemów dociepleń rośnie drugi rok z rzędu. BIZNES, Gospodarka - IBP Research ocenia, że rynek ociepleń ścian zewnętrznych zakończy 2016 rok wzrostem o 7,4 procent w stosunku do roku poprzedniego. Mowa tu o dynamice ilościowej, mierzonej metrażem docieplonych elewacji.

RYNEK DOCIEPLEŃ BUDYNKÓW ROŚNIE DRUGI ROK Z RZĘDU

Firma badawcza IBP Research, specjalizująca się w analizach rynku chemicznego i materiałów budowlanych, opracowała kolejny raport na temat stosowania systemów dociepleń obecnie i na przestrzeni ostatnich lat.

Ze względu na charakter polskich wykonawców budowlanych, nie zawsze trzymających się ściśle specyfikacji technicznej producentów, rynek ociepleń w naszym kraju tworzą:

a) systemy dociepleń kompletne (producenckie) – to systemy rozumiane zgodnie z nomenklaturą techniczną jako kompletne zestawy produktowe danej marki (systemy producenckie, o określonych produktach składowych).

b) systemy dociepleń składane (kombinowane) – to docieplenia ścian zewnętrznych, gdzie wykonawcy aplikują zestaw materiałów dociepleniowych składany samodzielnie z różnych produktów/marek (np. w ramach tego samego docieplenia kładą zaprawę klejową Atlas a tynk cienkowarstwowy Caparol).

Na podstawie zebranych danych o sprzedaży i aplikacji materiałów dociepleniowych, IBP Research ocenia, że rynek ociepleń ścian zewnętrznych zakończy 2016 rok wzrostem o 7,4 procent w stosunku do roku poprzedniego. Mowa tu o dynamice ilościowej, mierzonej metrażem docieplonych elewacji.

Jest to przyrost drugi rok z rzędu (w 2015 o 6%), po 3-letniej recesji (kilkuprocentowe spadki w latach 2012-2014).

W najlepszym swoim okresie (lata 2007-2008) w Polsce docieplało się rocznie ok. 45 mln m2 ścian zewnętrznych budynków. W tym roku materiałami ociepleniowym pokrytych zostało 40 mln m2 elewacji.

Wolno, ale konsekwentnie, od kilku lat wzrasta udział systemów producenckich, a relatywnie zmniejsza się udział systemów kombinowanych.

Na podstawie: IBP Research „Rynek systemów dociepleń w Polsce. Edycja: XII 2016” Więcej zobacz: www.ibpresearch.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rynek systemów dociepleń rośnie drugi rok z rzędu. BIZNES, Gospodarka - IBP Research ocenia, że rynek ociepleń ścian zewnętrznych zakończy 2016 rok wzrostem o 7,4 procent w stosunku do roku poprzedniego. Mowa tu o dynamice ilościowej, mierzonej metrażem docieplonych elewacji.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka