BIZNES Gospodarka

Ruszyła 3 edycja Faster Mind Challenge

Data publikacji: 2018-10-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ruszyła 3 edycja Faster Mind Challenge
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

FM Logistic rozpoczął nabór projektów na innowacyjne rozwiązania dla logistyki w ramach, trzeciej edycji międzynarodowego konkursu dla studentów i absolwentów logistyki Faster Mind Challenge. Zwycięzcy krajowych eliminacji wezmą udział w finale konkursu w Paryżu.

Ruszyła 3 edycja Faster Mind Challenge BIZNES, Gospodarka - FM Logistic rozpoczął nabór projektów na innowacyjne rozwiązania dla logistyki w ramach, trzeciej edycji międzynarodowego konkursu dla studentów i absolwentów logistyki Faster Mind Challenge. Zwycięzcy krajowych eliminacji wezmą udział w finale konkursu w Paryżu.

FM Logistic rozpoczął nabór projektów na innowacyjne rozwiązania dla logistyki w ramach, trzeciej już edycji, międzynarodowego konkursu dla studentów i absolwentów uczelni Faster Mind Challenge. Zwycięzcy krajowych eliminacji wezmą udział w finale konkursu w Paryżu, w kwietniu 2019 r. Wystarczy zgłosić swój projekt w formie krótkiej prezentacji.

– „Innowacyjność jest elementem kodu DNA w FM Logistic. Cała organizacja nastawiona jest na poszukiwanie rozwiązań, które pozwlają nam na oferowanie usług logistycznych w ramach zrównoważonych łańcuchów dostaw. Usług, które już dzisiaj są przykładem tzw. logistyki przyszłości” – mówi Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający FM Logistic na Europę Centralną.– „Konkurs Faster Mind Challenge to przykład poszukiwania takich rozwiązań poza organizacją, wśród osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w logistyce, a dzięki temu mają inne, świeższe podejście. W tym roku zachęcamy do zgłaszania projektów w trzech tematach, ściśle nawiązujących do ogłoszonego w br. przez Grupę FM Programu Zrównowazonego Rozwoju” – dodaje.

Kto, gdzie, kiedy?

Konkurs Faster Mind Challenge skierowany jest do 2, 3 osobowych zespołów studentów lub absolwentów, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich trzech lat. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie prezentacji (2, 3 slajdy w programie Power Point – w jęz. polskim) pomysłu na:

·      – zredukowanie śladu węglowego w prowadzonej działalności,

·      – zmniejszenie zużycia energii,

·      – opracowanie ekologicznych ofert dla klientów operatorów logistycznych,

·      – zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa pracowników takich firm jak FM Logistic.

Tak przygotowane prezentacje należy przesłać w terminie do 2 grudnia 2018 r. włącznie na adres e-mail: [email protected] Spośród zgłoszonych prac, Jury złożone z menedżerów FM Logistic dokona preselekcji i wybierze projekty, których autorzy zostaną zaproszeni do kolejnego etapu. Polegać on będzie na rozwinięciu pomysłów, ich uszczegółowieniu, również w formie prezentacji (maksymalnie 15 slajdów w Power Point – w jęz. polskim). Na tym etapie zespoły projektowe będą mogły korzystać z pomocy mentorów ze strony FM Logistic. Będą miały na to czas do 20 stycznia 2019 r. Tym razem Jury wybierze 4 najlepsze projekty.

Finał polskich eliminacji Faster Mind Challenge odbędzie się w połowie marca 2019 r.  Zespoły zaproszone do finału krajowego zaprezentują swoje prace (w języku polskim) podczas spotkania w centrali FM Logistic w Mszczonowie pod Warszawą. Każda prezentacja będzie trwała 10 minut. Po niej nastąpi rundapytańi odpowiedzi. Po prezentacjach Jury przyzna zespołom miejsca w konkursie oraz wynikające z nich nagrody.Najlepszy zespół z Polski zostanie zaproszony do udziału w finale międzynarodowym, który odbędzie się w kwietniu 2019 r. w Paryżu. 

Konkursowe tematy

Dla uczestników Konkursu przygotowano 3 tematy wiodące:

·      Platformy do przeprojektowania

NG Concept to partnerskie przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane, z grupy FM Logistic, zajmujące się budową platform logistycznych. Zadaniem konkursowym jest zaproponowanie rozwiązań, które poprawią wpływ tych konstrukcji na środowisko naturalne. Oceniane będą: zastosowane nowoczesne, inteligentne materiały, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii… Konkursowe platformy logistyczne powinny być idealnie zintegrowane z otaczającym je środowiskiem – zarówno w ośrodkach miejskich, jak i na obrzeżach miast czy w strefie wiejskiej. Koniecznym jest pogodzenie ze sobą aspektów zdrowia, ekonomii oraz poszanowania bioróżnorodności.

·      Wprowadź innowacje do magazynu 

Zadanie z zakresu działalności magazynów FM Logistic: składowanie oraz copacking. Należy poszukać rozwiązań, które zredukują wydatki energetyczne, zredukują zapotrzebowanie na surowce, zoptymalizują pakowanie. Nie można zapomnieć także o pracownikach FM Logistic – ich środowisko pracy powinno być ergonomiczne i zapewniać wydajność. Zaproponowane rozwiązania powinny polepszać warunki ich pracy. 

·      Wyznacz najlepszy kierunek naszej pracy

Aby zapewnić klientom punktualne dostawy, FM Logistic wysyła na drogi wiele ciężarówek. W tym zadaniu należy znaleźć rozwiązania, które uczynią transport bardziej przyjaznym dla środowiska – niezależnie, czy odbywa się on na dłuższych dystansach, czy jest to logistyka miejska. Optymalizacja tras, odpowiednio załadowane ciężarówki, promocja odpowiedzialnej jazdy i używanie alternatywnych źródeł energii – to wyzwania stojące przed zespołami konkursowymi. 

Regulamin i nagrody

Wszystkie konkursowe propozycje powinny być spójne i spełniać warunek innowacyjności. Szczegółowe informacje o konkursie, w tym jego Regulamin znaleźć można na specjalnie przygotowanej stronie internetowej pod adresem: www.fastermindchallenge.pl

Na zwycięzców w krajowych eliminacjach oraz w finale Konkursu czeka wiele atrakcyjnych nagród w postaci sprzętu elektronicznego. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na zdobycie cennego doświadczenia na początku drogi do zawodowej kariery w logistyce.

 

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie). FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia. 

FM Logistic jest obecne w 14 krajach na 3 kontynentach i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia 26.200 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Dysponuje 3 491 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych.Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie. 

Z okazji swojego 50-lecia, Grupa FM Logistic powołała FM Foundation, której celem jest wspieranie, pomaganie i wspólne konstruowanie innowacyjnych społecznie projektów z obszaru działań na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i działań na rzecz dzieci i młodzieży, w pobliżu obecnych lub przyszłych lokalizacji oddziałów firmy.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ruszyła 3 edycja Faster Mind Challenge BIZNES, Gospodarka - FM Logistic rozpoczął nabór projektów na innowacyjne rozwiązania dla logistyki w ramach, trzeciej edycji międzynarodowego konkursu dla studentów i absolwentów logistyki Faster Mind Challenge. Zwycięzcy krajowych eliminacji wezmą udział w finale konkursu w Paryżu.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka   #maszyny