BIZNES Maszyny Przemysł

Rodzima technologia dla światowego giganta – Fanuc wybrał do współpracy polskie

We wrześniu br. europejski przedstawiciel koncernu Fanuc, lidera rynku robotyki przemysłowej, ogłosił rozpoczęcie współpracy z polską spółką specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu AR/VT, IoT i sztucznej inteligencji -

Data publikacji: 2019-09-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rodzima technologia dla światowego giganta – Fanuc wybrał do współpracy polskie
Kategoria: Przemysł, BIZNES

We wrześniu br. europejski przedstawiciel koncernu Fanuc, lidera rynku robotyki przemysłowej, ogłosił rozpoczęcie współpracy z polską spółką specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu AR/VT, IoT i sztucznej inteligencji – Kogifi.

Rodzima technologia dla światowego giganta - Fanuc wybrał do współpracy polskie Przemysł, BIZNES - We wrześniu br. europejski przedstawiciel koncernu Fanuc, lidera rynku robotyki przemysłowej, ogłosił rozpoczęcie współpracy z polską spółką specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu AR/VT, IoT i sztucznej inteligencji - Kogifi.

We wrześniu br. europejski przedstawiciel koncernu Fanuc, lidera rynku robotyki przemysłowej, ogłosił rozpoczęcie współpracy z polską spółką specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu AR/VT, IoT i sztucznej inteligencji – Kogifi. Kompetencje cyfrowe firmy zostaną wykorzystane do stworzenia innowacyjnych rozwiązań Industry 4.0 dla nowoczesnych przedsiębiorstw na całym świecie.

Firma Fanuc to światowy lider technologii CNC oraz robotyki z ponad 60-letnim stażem rynkowym, który specjalizuje się w produkcji niezawodnych środków automatyzacji przemysłu. Dzięki wysokim nakładom na badania i rozwój maszyny projektowane i tworzone przez Fanuc zapewniają maksymalną wydajność produkcji, obniżenie kosztów, a także pozwalają zminimalizować nieplanowane przestoje. Nowym partnerem rynkowego lidera jest Kogifi – założone we Wrocławiu przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w budowaniu inteligentnych rozwiązań dla firm, m.in. z sektora przemysłowego, e-commerce czy medycyny, w oparciu o takie platformy jak: Adobe, Sitecore oraz Salesforce. Dzięki przejęciu firmy MadeInHolo w 2018r. (technologia rozszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości) Kogifi zapoczątkowało proces zwiększenia zakresu swoich usług, co umożliwiło firmie ekspansję do sektora Industry 4.0.

Ramię w ramię na prestiżowych targach

Kogifi i Fanuc pracują nad wspólną ofertą usług, które pomogą Klientom obu firm w wypełnieniu misji digitalizacji procesów, optymalizacji wykorzystania maszyn oraz innych ważnych aspektów produkcji, a wszystko to przy zachowaniu maksymalnej i precyzyjnej wydajności. Pierwsze wypracowane razem rozwiązanie obie firmy zaprezentują szerokiemu gronu odbiorców na wspólnym stoisku podczas największych na świecie targów  poświęconych technologii obróbki metalu EMO 2019, która odbędzie się w dniach 16-21 września w Hannoverze. – Pod koniec 2019 Fanuc rozpocznie wprowadzanie na rynek w wybranych krajach Europy nowej platformy Industry 4.0, która pozwoli klientom zoptymalizować procesy wytwórcze, lepiej zarządzać infrastrukturą fabryki oraz dodatkowo wypełnić lukę w różnicach standardów komunikacji między maszynami. O sukcesie rynkowym platformy będzie decydować jej niezawodność oraz atrakcyjność dostępnych aplikacji. Wierzymy, że współpraca z Kogifi zaowocuje spełnieniem oczekiwań europejskich klientów – mówi Konrad Grohs, Director of FIELD System Department, Fanuc Europe. Do budowy rozwiązań dla Fanuc zostaną wykorzystane najnowocześniejsze technologie z zakresu AR i VR oraz zarządzania przy wykorzystaniu IoT i analiz Big Data – Budując wizję rozwoju i możliwości wykorzystania naszych rozwiązań w technologii AR/VR, w połączeniu ze sztuczną inteligencją oraz analizą danych, znaleźliśmy sposób na dodanie kolejnego elementu równania, które pozwoli firmom produkcyjnym zaoszczędzić czas oraz zredukować koszty treningów, wsparcia oraz konsumpcji energii – dodaje Tomasz Gibas, CEO Kogifi.

Kogifi Consulting Group została utworzona jako efekt wieloletniego doświadczenia biznesowego, pracy nad niezliczona liczbą projektów IT, budowania struktur organizacyjnych i tworzenia owocnych relacji z klientami na całym świecie. Celem Kogifi Consulting Group jest przekucie wizjonerskich pomysłów w rzeczywiste projekty. Pracownicy firmy to eksperci w zakresie marketingu cyfrowego, wyspecjalizowani w dostarczaniu konsumentom doświadczenia z zakresu Smart Commerce i Omnichannel, wspieranego przez technologie AI, VR, AR i IoT. Kogifi świadczy usługi konsultingowe, tworzy dedykowane zespoły i pomaga w zwiększeniu sprzedaży zarówno w Polsce, jak i w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma pomaga startupom i młodym przedsiębiorstwom komercjalizować ich produkty i usługi, łącząc ich z partnerami biznesowymi na całym świecie. Więcej informacji o firmie znajduje się na https://www.kogifi.com.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rodzima technologia dla światowego giganta - Fanuc wybrał do współpracy polskie Przemysł, BIZNES - We wrześniu br. europejski przedstawiciel koncernu Fanuc, lidera rynku robotyki przemysłowej, ogłosił rozpoczęcie współpracy z polską spółką specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu AR/VT, IoT i sztucznej inteligencji - Kogifi.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy