BIZNES Przemysł

Roboty współpracujące w kilkunastu miastach w Polsce

Universal Robots wystartował z cyklem bezpłatnych warsztatów Seminar in the

Data publikacji: 2019-04-02
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Roboty współpracujące w kilkunastu miastach w Polsce
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Universal Robots wystartował z cyklem bezpłatnych warsztatów Seminar in the Box

Roboty współpracujące w kilkunastu miastach w Polsce Przemysł, BIZNES - Universal Robots wystartował z cyklem bezpłatnych warsztatów Seminar in the Box

Warszawa, 1 kwietnia 2019 r. – Universal Robots – pionier i lider na rynku robotów współpracujących (cobotów) – wraz z partnerami zaprasza na cykl spotkań pt. „Seminar in the Box”. Praktyczne warsztaty programowania i obsługi robotów współpracujących Universal Robots odbywają się w całej Polsce. Do udziału zaproszeni są m.in. kierownicy zakładów produkcyjnych, dyrektorzy produkcji, inżynierowie automatyki, specjaliści utrzymania ruchu. Seminaria są bezpłatne.

Uruchomiono już rejestrację na 20 warsztatów, a lista ta będzie sukcesywnie rozwijana. W kolejnych tygodniach spotkania odbędą się m.in. w Katowicach, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Toruniu, Lublinie, Szczecinie, Bydgoszczy. Pełny kalendarz i rejestracja dostępne są na stronie: www.universalrobotsevents.com.

 

„Zależy nam na jak najszerszej popularyzacji robotów współpracujących, ponieważ mogą one wspierać polskie firmy, także z sektora MŚP, w podnoszeniu elastyczności i efektywności produkcji. Udział w praktycznych warsztatach może być pierwszym krokiem w kierunku automatyzacji procesów produkcyjnych z wykorzystaniem cobotów” – podkreśla Marcin Gwóźdź, menedżer ds. rozwoju sprzedaży w Polsce w Universal Robots.

 

Jakie procesy można zautomatyzować z cobotami? Czym różni się robot współpracujący od tradycyjnego robota przemysłowego? W jaki sposób zaprogramować cobota? Jak szybko robot współpracujący może rozpocząć pracę w firmie? Między innymi na takie pytania uczestnicy poznają odpowiedzi podczas seminariów.

 

Każdy warsztat „Seminar in the Box” trwa 6 godzin i rozpoczyna się wprowadzeniem nt. technologii robotów współpracujących i możliwych zastosowań. Największym blokiem jest 3-godzinna, praktyczna sesja programowania i obsługi cobotów UR. Przewidziany jest także czas na dyskusję i indywidualne rozmowy z ekspertami, w tym networking podczas lunchu.

 

Seminaria przeznaczone są dla grup około 20 osób. Ograniczona liczba miejsc sprawia, że każdy uczestnik ma możliwość pełnego udziału w praktycznych ćwiczeniach. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja dostępna jest na stronie: www.universalrobotsevents.com. Universal Robots planuje zwiększanie zasięgu programu przy wsparciu kolejnych partnerów.

 

Cykl „Seminar in the Box”, prowadzony w państwach Europy Środkowo-Wschodniej takich, jak Polska, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Rumunia i Węgry, to kolejna inicjatywa Universal Robots, mająca na celu zwiększanie dostępu do automatyzacji. Firma prowadzi również Akademię Universal Robots: bezpłatne szkolenie internetowe nt. programowania i obsługi cobotów, z którego korzysta już ponad 50 000 użytkowników z ponad 130 krajów.

 

O Universal Robots

Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2018 r. przychód Universal Robots wyniósł 234 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/ oraz www.blog.universal-robots.com/ 

Press kit: Press kit i zdjęcia dostępne są pod adresem: www.skyfish.com/p/universal-robots 

Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, +48 22 854 1634, +48 882 502 401, [email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Roboty współpracujące w kilkunastu miastach w Polsce Przemysł, BIZNES - Universal Robots wystartował z cyklem bezpłatnych warsztatów Seminar in the Box
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy