BIZNES Gospodarka

Rekordowy wzrost obrotów firmy Dyson do 1,7 mld funtów.

Data publikacji: 2016-03-31
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rekordowy wzrost obrotów firmy Dyson do 1,7 mld funtów.
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

W 2015 r. firma Dyson – wiodący w świecie dostawca najnowszych rozwiązań technologicznych dla gospodarstw domowych i biur – odnotowała rekordowy wzrost obrotów w skali globalnej o 26% do poziomu 1,7 mld funtów szterlingów.

Rekordowy wzrost obrotów firmy Dyson do 1,7 mld funtów. BIZNES, Gospodarka - W 2015 r. firma Dyson – wiodący w świecie dostawca najnowszych rozwiązań technologicznych dla gospodarstw domowych i biur – odnotowała rekordowy wzrost obrotów w skali globalnej o 26% do poziomu 1,7 mld funtów szterlingów.

Firma Dyson zawdzięcza globalny wzrost obrotów w 2015 r. rosnącej popularności zaawansowanej technologii odkurzaczy zasilanych bateriami i rozwojowi gamy produktów służących kontroli środowiska, głównie w kategorii oczyszczaczy
i nawilżaczy powietrza w Azji.

Rynek krajów Azji i Pacyfiku wzrósł w ubiegłym roku o 70%, stając się najważniejszym regionem dla firmy Dyson. Chiny ze wzrostem przychodów o 222% są obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem sprzedaży jej produktów. Firma Dyson jest obecna na rynku chińskim od niespełna trzech lat, ale zyskała już pozycję wiodącego dostawcy odkurzaczy i nawilżaczy powietrza. Japonia ze wzrostem o 48% jest jej drugim największym rynkiem. Dzięki wzrostowi aż o 185% Korea Południowa znalazła się w pierwszej dziesiątce najważniejszych rynków firmy Dyson. Z kolei w Europie wzrost wyniósł 38%. Wartość sprzedaży urządzeń bezprzewodowych zwiększyła się dwukrotnie, dzięki czemu firma Dyson stała się liderem na rynku niemieckim i umocniła swoją pozycję w Austrii, Szwajcarii, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W 2015 r. firma Dyson odnotowała największą rentowność sprzedaży ponownie w Stanach Zjednoczonych, natomiast rynek kanadyjski wzrósł o 25%.

Max Conze, dyrektor generalny firmy Dyson, powiedział: „Rok 2015 był wyjątkowy pod względem wzrostu w Azji
i Europie, co świadczy o tym, że ludzie na całym świecie oczekują lepszych technologii. Bieżący rok będzie przełomowy, ponieważ wprowadzamy na rynek jeszcze ciekawsze i bardziej inteligentne rozwiązania powstające na bazie opatentowanych technologii”.

W 2016 r. firma Dyson planuje wydawać 5 mln funtów tygodniowo na badania i rozwój oraz przeznaczyć dodatkowo 100 mln funtów w okresie kolejnych trzech lat na inwestycje w technologie innych podmiotów. Obecnie trwają prace nad 40 nowymi produktami. W marcu Dyson wprowadzi na rynek wentylator i oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool™ Link, który automatycznie usuwa 99,95% unoszących się alergenów i cząsteczek zanieczyszczeń wielkości 0,1 mikrona[1]. W nowym urządzeniu zastosowano filtr HEPA z włókna szklanego 360° firmy Dyson, który zatrzymuje wszystkie drobne zanieczyszczenia. Wewnętrzne czujniki rejestrują zmiany warunków, a następnie automatycznie dostosowują przepływ powietrza, aby zapewnić ustawioną jakość powietrza. Urządzenie pracuje cicho i zapewnia czyste powietrze w całym pomieszczeniu. Oczyszcza powietrze przez cały rok, a latem może służyć jako wentylator.

Tworząc nowe urządzenie Dyson Pure Cool™ Link inżynierowie z firmy Dyson wykorzystali jednocześnie znajomość dynamiki płynów i systemów filtracji oraz możliwości oprogramowania. Dzięki temu oczyszczacz informuje o jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń automatycznie usuwając wykrywane cząsteczki zanieczyszczeń. Jednocześnie na bieżąco przekazuje informacje o jakości powietrza do aplikacji Dyson Link App, wskutek czego to, co niewidoczne, staje się widoczne za jednym dotknięciem palca.

James Dyson, założyciel firmy i wynalazca, powiedział: „Uważamy, że środowisko naturalne jest zanieczyszczone, ale powietrze w naszych domach może być znacznie gorsze. Inżynierowie firmy Dyson skonstruowali oczyszczacz, który w automatyczny sposób usuwa z powietrza ultradrobne alergeny, zapachy i zanieczyszczenia, informując nas na bieżąco o jego jakości”.

Nowa aplikacja Dyson Link App, opracowana dla systemu iOS i Android, umożliwia użytkownikom zdalne monitorowanie jakości powietrza w pomieszczeniu – nawet gdy są poza domem. W przypadku włączenia trybu automatycznego urządzenie może automatycznie reagować na jakość monitorowanego powietrza.

 

[1] Testy przeprowadzone zgodnie z normą EN1822

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rekordowy wzrost obrotów firmy Dyson do 1,7 mld funtów. BIZNES, Gospodarka - W 2015 r. firma Dyson – wiodący w świecie dostawca najnowszych rozwiązań technologicznych dla gospodarstw domowych i biur – odnotowała rekordowy wzrost obrotów w skali globalnej o 26% do poziomu 1,7 mld funtów szterlingów.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka   #maszyny