BIZNES Gospodarka

Ranking Polskich Marek „Rzeczpospolitej” i OSM Piątnica

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Piątnicy należy do grona najmocniejszych polskich marek – wynika z corocznego rankingu przygotowywanego przez redakcję

Data publikacji: 2017-01-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ranking Polskich Marek „Rzeczpospolitej” i OSM Piątnica
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Piątnicy należy do grona najmocniejszych polskich marek – wynika z corocznego rankingu przygotowywanego przez redakcję „Rzeczpospolitej”.

Ranking Polskich Marek „Rzeczpospolitej” i OSM Piątnica BIZNES, Gospodarka - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Piątnicy należy do grona najmocniejszych polskich marek – wynika z corocznego rankingu przygotowywanego przez redakcję „Rzeczpospolitej”.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Piątnicy należy do grona najmocniejszych polskich marek – wynika z corocznego rankingu przygotowywanego przez redakcję „Rzeczpospolitej”. Według najnowszego zestawienia Spółdzielnia osiągnęła bardzo dobre wyniki, nie tylko poprawiając zeszłoroczną pozycję w rankingu wartości (awans z 41. na 35. pozycję), ale przede wszystkim plasując się na 9. pozycji wśród najmocniejszych marek branży żywnościowej.

 

Już po raz 13., z inicjatywy dziennika Rzeczpospolita, grupa ekspertów stworzyła ranking 330 polskich marek. Podstawowym kryterium rankingu jest wartość marki szacowana w oparciu o osiągane przez nią obroty oraz jej siłę i moc.

 

 

Coraz silniejsi

 

W ubiegłym roku marka Piątnica zwiększyła wartość o 17%. To imponujący wynik, biorąc pod uwagę, że negatywne zmiany dotknęły aż 143 z 330 podmiotów uwzględnionych w badaniu. Eksperci oszacowali, że marka Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Piątnicy jest warta 394,3 mln zł (w 2015 r. było to 336,5 mln zł).

 

W rankingu Mocy marek Piątnica zajęła 9. miejsce wśród produktów żywnościowych poprawiając o jedno oczko zeszłoroczny wynik. To najwyższy wynik spośród marek mleczarskich w Polsce. Spółdzielnia odnotowała również bardzo dobre wyniki w zestawieniach szczegółowych, wyprzedzając inne firmy z branży. W rankingu Preferencji klientów Piątnica zajęła 22. miejsce. Z kolei badanie opinii konsumentów na temat Postrzeganej jakości dało Piątnicy 18. miejsce w zestawieniu. Na szczególną uwagę zasługuje miejsce 9. w rankingu odzwierciedlającym Lojalność klientów. Wskaźnik ten pokazuje, że konsumenci chętnie i regularnie sięgają po produkty piątnickiej Spółdzielni, co z pewnością wiąże się z ich powtarzalną, wysoką jakością.

 

– Wysokie miejsce Piątnicy w rankingu marek to dla nas zaszczyt i dowód zaufania ze strony naszych konsumentów. To dla nas jednak również zobowiązanie do ciągłego podwyższania sobie poprzeczki. Uznanie konsumentów jest powodem do satysfakcji, pracuje się jednak na nie każdego dnia. – mówi Łukasz Kalinowski, Wiceprezes OSM Piątnica.

 

 

 

 

 

O firmie OSM PIĄTNICA:

 

 OSM Piątnica to polska spółdzielnia mleczarska należąca do ponad 2 tys. rolników prowadzących gospodarstwa na Mazowszu, Kurpiach i Podlasiu. Spółdzielnia rozpoczęła swoją działalność ponad 40 lat temu od początku uznając za swój priorytet dbałość o najwyższą jakość, naturalność i innowacyjność produktów. To właśnie pasja do natury i wieloletnia konsekwencja w oferowaniu jej walorów pozwoliły firmie zdobyć zaufanie konsumentów stając się przy tym jedną z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się mleczarni w kraju i na świecie.

 

Spółdzielnia jako pierwsza w Polsce wdrożyła kompleksowy program poprawy jakości surowca. W związku z tym z początkiem kwietnia 2016 r. dostawcy mleka do OSM Piątnica rozpoczęli żywienie krów paszami bez składników modyfikowanych genetycznie (GMO). Efektem tych działań było wprowadzenie 1 lipca br. przez Spółdzielnię na opakowaniach jej produktów specjalnego oznaczenia: „Bez GMO. Z mleka od krów karmionych paszami bez GMO”. Jest to dla konsumentów swoistym potwierdzeniem, że OSM Piątnica do produkcji swoich wyrobów wykorzystuje składniki wolne od genetycznie zmodyfikowanych organizmów, chroniąc naturalne środowisko.

 

Oferta OSM Piątnica obejmuje szeroki asortyment produktów mleczarskich takich jak Serek Wiejski, którego jest pierwszym producentem w Polsce, świeże śmietany, ser mascarpone, świeże twarogi w klinku, serki do smarowania (marki Twój Smak, Twój Smak Puszysty i Milandia) oraz produkty fermentowane – jogurty naturalne, jogurty typu greckiego z owocami, kefiry oraz zsiadłe mleko. Piątnica to pierwsza w Polsce firma mleczarska, która wprowadziła na polski rynek Mleko Wiejskie w innowacyjnej butelce z uchwytem, świeże Mleko Ekologiczne – pochodzące z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych z terenów Kurpi Zielonych oraz, Wiejskie bez laktozy – pozbawione charakterystycznego słodkiego posmaku, pełne witamin i wartości odżywczych świeże mleko bez laktozy.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ranking Polskich Marek „Rzeczpospolitej” i OSM Piątnica BIZNES, Gospodarka - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Piątnicy należy do grona najmocniejszych polskich marek – wynika z corocznego rankingu przygotowywanego przez redakcję „Rzeczpospolitej”.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy