BIZNES Przemysł

Protan Polska i Fabryka Czekolady E. Wedel

Data publikacji: 2017-12-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Protan Polska i Fabryka Czekolady E. Wedel
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Membrany dachowe Protan znalazły zastosowanie w inwestycji rozbudowy obiektów fabryki LOTTE Wedel Sp. z o.o. w Warszawie.

Protan Polska i Fabryka Czekolady E. Wedel Przemysł, BIZNES - Membrany dachowe Protan znalazły zastosowanie w inwestycji rozbudowy obiektów fabryki LOTTE Wedel Sp. z o.o. w Warszawie.

Membrany dachowe Protan znalazły zastosowanie w inwestycji rozbudowy obiektów fabryki LOTTE Wedel Sp. z o.o. w Warszawie. Na terenie zakładu rozpoczęto już projekt budowy ruchomego magazynu wysokiego składowania, który jest dobudowywany do przedwojennej części Fabryki Czekolady E. Wedla. Inwestycję podzielono na trzy etapy.

Na terenie jednej z najstarszych w Polsce Fabryki Czekolady E. Wedel w Warszawie trwają prace związane z pierwszym etapem inwestycji rozbudowy. W projekcie zaplanowano powstanie ruchomego magazynu wysokiego składowania oraz inwestycję w centralnej pakowni – przesyłu i automatycznego pakowania gotowego produktu. Nowy budynek pozwoli na zwiększenie powierzchni części produkcyjnej.

Protan Polska, lider w technologiach membranowych, dostarczył membranę dla pokrycia blisko 1 300 m2 dachu. W projekcie wykorzystano wysokiej jakości jasnoszarą membranę dachową Protan SE 1,2, która bardzo dobrze sprawdza się w pokryciu dachów obiektów przemysłowych. Za realizację prac odpowiada firma Probis Sp. z o.o.

Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce, która od ponad 165 lat dostarcza produkty najlepszej jakości czekolady. Od 2010 r. Wedel jest częścią japońskiej Grupy Lotte, międzynarodowego koncernu działającego m.in. w sektorze spożywczym, handlu, chemicznym, na rynku budowlanym i finansowym.

Protan jest norweską grupą przemysłową, która jest światowym liderem w technologiach membranowych. Tworzy i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne. Jest jednym z pierwszych producentów membran dachowych. Obecnie sprzedaje produkty do 40 krajów na całym świecie, w tym w większości do krajów europejskich.

Zakończenie inwestycji rozbudowy zapanowano w III kwartale 2018 r.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Protan Polska i Fabryka Czekolady E. Wedel Przemysł, BIZNES - Membrany dachowe Protan znalazły zastosowanie w inwestycji rozbudowy obiektów fabryki LOTTE Wedel Sp. z o.o. w Warszawie.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Przemysł