BIZNES Przemysł

Protan Polska dla opracowania wytycznych DAFA do odbiorów dachów

Wychodząc naprzeciw problemom wykonawców przy odbiorach budynków, w Stowarzyszeniu DAFA powstała Grupa Merytoryczna dla opracowania „Wytycznych do odbiorów dachów

Data publikacji: 2017-09-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Protan Polska dla opracowania wytycznych DAFA do odbiorów dachów
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Wychodząc naprzeciw problemom wykonawców przy odbiorach budynków, w Stowarzyszeniu DAFA powstała Grupa Merytoryczna dla opracowania „Wytycznych do odbiorów dachów eksponowanych”.

Protan Polska dla opracowania wytycznych DAFA do odbiorów dachów Przemysł, BIZNES - Wychodząc naprzeciw problemom wykonawców przy odbiorach budynków, w Stowarzyszeniu DAFA powstała Grupa Merytoryczna dla opracowania „Wytycznych do odbiorów dachów eksponowanych”.

Do dnia dzisiejszego odbyły się trzy spotkania robocze, na których ustalono spis treści do wytycznych oraz opracowano pierwsze rozdziały publikacji. Obejmie ona problematykę odbioru: podłoża z betonu, z blachy, ze stali i inne, wszystkich rodzajów paroizolacji, termoizolacji (wełna, styropian, PIR), izolacji wodochronnej, a także projekty układania i mocowania. Podjęte zostaną także tematy związane z opisem tolerancji i odstępstw.

Protan Polska reprezentuje Michał Miąsek, będący koordynatorem Grupy Merytorycznej ODBIORY oraz Jerzy Kosior, doradca techniczny, prowadzący szkolenia w Szkole Dekarskiej PROTAN.  W prace zaangażowani są także przedstawiciele m.in. takich firm, jak: Jarema, SIKA, Rockwool, Balex Metal, Atlas-Ward, Pold-Plast, Schrag, Swisspor, Schrag.

– Pomysł stworzenia opracowania narodził się z potrzeby rynku dachów płaskich, który od kilku lat rozwija się dynamicznie. Liczni członkowie stowarzyszenia DAFA zgłaszali powtarzające się kłopoty  i rozbieżności podczas interpretacji jakości wykonanych prac dachowych. Głównym celem opracowania jest ułatwienie procesu odbioru dachu i jego usystematyzowanie. Nowe opracowanie wpisuje się także w edukacyjną rolę stowarzyszenia, a co za tym idzie, podnoszenie jakości wykonywanych prac dekarskich – podsumowuje Michał Miąsek, Dyrektor Zarządzający Protan Polska Sp.  z o.o.

Wytyczne obejmą zarówno wymagania wynikające z ogólnie obowiązujących norm i przepisów, jak  i te wynikające z dobrych praktyk sztuki budowlanej. W kolejnym etapie planowane jest opracowanie wytycznych do odbioru fasad. Powstanie narzędzie będące nie tylko pomocą dla wykonawców, ale również dla projektantów i inwestorów, jasno określające jak ma wyglądać odbiór dachów.

Materiał na podstawie DAFA (www.dafa.com.pl)

Informacja o firmie:

Protan jest norweską grupą przemysłową, która jest światowym liderem w technologiach membranowych. Tworzy i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne. Jest jednym z pierwszych producentów membran dachowych. Obecnie sprzedaje produkty do 40 krajów na całym świecie, w tym w większości do krajów europejskich.

www.protan.pl

www.facebook.com/ProtanPolska

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Protan Polska dla opracowania wytycznych DAFA do odbiorów dachów Przemysł, BIZNES - Wychodząc naprzeciw problemom wykonawców przy odbiorach budynków, w Stowarzyszeniu DAFA powstała Grupa Merytoryczna dla opracowania „Wytycznych do odbiorów dachów eksponowanych”.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy