BIZNES Przemysł

Promotech KM w nowej siedzibie

Data publikacji: 2016-07-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Promotech KM w nowej siedzibie
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Łapski Promotech zakończył budowę nowego zakładu i rozpoczął przeprowadzkę. Pełną zdolność produkcyjną firma osiągnie w połowie sierpnia.

Promotech KM w nowej siedzibie Przemysł, BIZNES - Łapski Promotech zakończył budowę nowego zakładu i rozpoczął przeprowadzkę. Pełną zdolność produkcyjną firma osiągnie w połowie sierpnia.

Łapski Promotech zakończył budowę nowego zakładu i rozpoczął przeprowadzkę. Pełną zdolność produkcyjną firma osiągnie w  połowie sierpnia.

Na półtorahektarowej działce przy ulicy Piotrkowskiego w Łapach, kosztem ponad 8 mln zł powstała nowa hala produkcyjna i biurowiec. W drugiej połowie czerwca spółka otrzymała pozwolenie na użytkowanie tych obiektów. Przeprowadzka właśnie się rozpoczęła i potrwa ok. trzech tygodni.

–  Po zakończeniu prac budowlanych przystąpiliśmy do wyposażenia części socjalnej i biurowej – mówi Karol Zadykowicz, prezes Promotechu KM. – Zdecydowaliśmy się również na doposażenie malarni proszkowej w nową, nowocześniejszą kabinę.

Cały czas trwają też drobniejsze inwestycje związane z uruchomieniem produkcji w nowej lokalizacji .

– Na chwile obecną najważniejszym zadaniem jest logistyka przeniesienia maszyn i ich rozruch w nowej hali – dodaje Karol Zadykowicz. –  Pierwotnie zakładaliśmy, że produkcja w tym okresie będzie całkowicie wygaszona, jednak w tym roku portfel zamówień nam na to nie pozwolił. Produkcję będziemy wygaszać etapami i uruchamiać w nowej hali, tak aby w jak najmniejszym stopniu naruszyć jej ciągłość.   

Celem inwestycji jest rozbudowa infrastruktury produkcyjnej, co umożliwi dalszy stabilny rozwój firmy.

– Chodziło m.in. o możliwość dalszego inwestowania w park maszynowy – opowiada prezes Zadykowicz. –  W poprzedniej lokalizacji wyczerpaliśmy możliwości rozbudowy, a w obecnej – mimo stosunkowo niewielkiego przyrostu powierzchni produkcyjnej –  poprawiliśmy jej ergonomię, co z kolei umożliwi zakup nowych maszyn. Całkowitej modernizacji uległa malarnia proszkowa, która powstaje praktycznie całkowicie od nowa. W kolejce mamy również inwestycje związane z zakupem maszyn.

Wstępny budżet na te inwestycje spółka szacowała na około 1,5 mln zł, jednak –   związku z koniecznością wymiany niektórych maszyn-koszt ten może być wyższy. więc ostatecznie może on ulec zmianie.

Jak podkreśla zarząd łapskiej spółki, bardzo istotnym elementem inwestycji była poprawa warunków socjalnych załogi.

– Nowa siedziba, to przede wszystkim miara ciężkiej pracy naszych pracowników – podkreśla Karol Zadykowicz. –  Poprawa warunków pracy to naturalny, kolejny krok w rozwoju naszej firmy. W niedalekiej przyszłości planujemy również objąć naszych pracowników dodatkowym pakietem opieki medycznej. Chcemy podnosić standardy nie tylko w sferze świadczonych usług i produkowanych wyrobów, ale także w stosunku do naszych ludzi.  

 

Promotech KM zajmuje się obróbką metali, usługami związanymi z wytworzeniem zarówno mało- jak i wielkoseryjnych elementów oraz kompletnych wyrobów, a także produkcją małej i średniej wielkości konstrukcji metalowych dla klientów z Polski, Europy Zachodniej i Skandynawii. W pierwszym półroczu 2016 spółka osiągnęła przychody na poziomie 5,8 mln, co w porównaniu do ubiegłego roku stanowi wzrost sprzedaży o 14,7 proc. Obecnie Promotech KM zatrudnia 64 osoby. Liczba ta może się zwiększyć w przypadku wzrostu poziomu zamówień – dzięki inwestycji spółka jest przygotowana na prawie dwukrotny wzrost zatrudnienia przy bezpośredniej produkcji.  

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Promotech KM w nowej siedzibie Przemysł, BIZNES - Łapski Promotech zakończył budowę nowego zakładu i rozpoczął przeprowadzkę. Pełną zdolność produkcyjną firma osiągnie w połowie sierpnia.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Przemysł