BIZNES Gospodarka Maszyny

Promotech KM inwestuje w nowy zakład i maszyny

Data publikacji: 2016-03-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Promotech KM inwestuje w nowy zakład i maszyny
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Łapski Promotech KM kończy budowę nowego zakładu. Przeprowadzka planowana jest na lipiec, zaraz potem ruszą inwestycje w park maszynowy.

Promotech KM inwestuje w nowy zakład i maszyny BIZNES, Gospodarka - Łapski Promotech KM kończy budowę nowego zakładu. Przeprowadzka planowana jest na lipiec, zaraz potem ruszą inwestycje w park maszynowy.

Łapski Promotech KM kończy budowę nowego zakładu. Przeprowadzka planowana jest na lipiec, zaraz potem ruszą inwestycje w park maszynowy. 

Nowa hala i biurowiec powstały na blisko1,5 ha działce przy ul. Harcerskiej w Łapach. Całkowity koszt inwestycji przekroczy 8 mln zł.

– Aktualnie trwają prace wykończeniowe w budynku socjalno-biurowym – mówi Karol Zadykowicz, prezes Promotechu KM. – W hali produkcyjnej praktycznie mamy już komplet instalacji elektrycznych i sanitarnych, do montażu pozostały jedynie ścianki działowe pomieszczeń malarni, izby pomiarowej oraz magazynów przyrządów i wyrobów gotowych.

Ku końcowi zbliżają się także prace zewnętrzne – nad elewacją budynku socjalno-biurowego i strefą wejścia; na ostatnim odcinku drogi ewakuacyjnej.

układana jest kostka brukowa.

Sporym wyzwaniem będzie przewidziana na lato przeprowadzka.

– Będzie to na pewno duże i niełatwe przedsięwzięcie podzielone na etapy – oprócz pełnej relokacji maszyn i magazynów musimy pamiętać o zachowaniu ciągłości dostaw do naszych klientów – mówi Karol Zadykowicz. – Tworzymy aktualnie ogólny plan przenosin z uwzględnieniem inwentaryzacji środków trwałych, stanów magazynowych, oprzyrządowania, narzędzi i wyposażenia. W kolejnych tygodniach będziemy uszczegóławiać plan przenosin, aby odbyło się to w maksymalnie krótkim czasie.

. Większa i bardziej ergonomiczna przestrzeń produkcyjna pozwoli spółce na dalsze inwestycje w park maszynowy. Na ten cel spółka zamierza przeznaczyć kolejne 1,5 mln zł.

– Będziemy skupiać się na rozszerzeniu możliwości technicznych w zakresie obróbki plastycznej blach – dodaje prezes Promotechu KM. – Zakup prasy krawędziowej CNC, to jeden z pierwszych planowanych zakupów. W nowej hali powstanie też malarnia proszkowa.

Strategia spółki, stawiająca na  rozwój produkcji w zakresie kooperacji, nawiązywanie nowych i utrzymywanie dotychczasowych kontaktów z firmami z Polski, Europy Zachodniej i Skandynawii przyniosła efekty w postaci dobrych wyników finansowych. W 2015 r. spółka zrealizowała założony plan sprzedaży na poziomie 102 proc. – przychody przekroczyły 9,2 mln zł przy rentowności 7,55 proc. 

Plany na rok 2016 zakładają utrzymanie poziomu sprzedaży z roku 2015.

–  Co prawda mamy w perspektywie kilka nowych, ciekawych kontaktów, które mogą zaowocować wzrostem wolumenu sprzedaży – dodaje Karol Zadykowicz. – Kierujemy się jednak umiarkowanym optymizmem, a za cel nadrzędny stawiamy prawidłowe zakończenie inwestycji budowy nowego zakładu i przeniesienie produkcji z zachowaniem ciągłości dostaw.    

Promotech KM zajmuje się obróbką metali, usługami związanymi z wytworzeniem zarówno mało- jak i wielkoseryjnych elementów oraz kompletnych wyrobów, a także produkcją małej i średniej wielkości konstrukcji metalowych dla klientów z Polski, Europy Zachodniej i Skandynawii. Spółka obecnie zatrudnia ok. 60 osób. Liczba ta może się zwiększyć w przypadku wzrostu poziomu zamówień – dzięki inwestycji spółka jest przygotowana na prawie dwukrotny wzrost zatrudnienia przy bezpośredniej produkcji.  

 

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Promotech KM inwestuje w nowy zakład i maszyny BIZNES, Gospodarka - Łapski Promotech KM kończy budowę nowego zakładu. Przeprowadzka planowana jest na lipiec, zaraz potem ruszą inwestycje w park maszynowy.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Transport