BIZNES Infrastruktura

Promostal z nowymi kontraktami. Wszystkie realizuje w Skandynawii

Muzeum Muncha w Oslo, futurystyczny most Koge Nord Station w Danii czy konstrukcje do farm wiatrowych na Morzu Północnym - kilkanaście równoległych kontraktów realizuje obecnie Promostal na rynku

Data publikacji: 2016-10-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Promostal z nowymi kontraktami. Wszystkie realizuje w Skandynawii
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Muzeum Muncha w Oslo, futurystyczny most Koge Nord Station w Danii czy konstrukcje do farm wiatrowych na Morzu Północnym – kilkanaście równoległych kontraktów realizuje obecnie Promostal na rynku skandynawskim.

Promostal z nowymi kontraktami. Wszystkie realizuje w Skandynawii BIZNES, Infrastruktura - Muzeum Muncha w Oslo, futurystyczny most Koge Nord Station w Danii czy konstrukcje do farm wiatrowych na Morzu Północnym - kilkanaście równoległych kontraktów realizuje obecnie Promostal na rynku skandynawskim.

Muzeum Muncha w Oslo, futurystyczny most Koge Nord Station w Danii czy konstrukcje do farm wiatrowych na Morzu Północnym – kilkanaście równoległych kontraktów realizuje obecnie Promostal na rynku skandynawskim.

Spółka z Czarnej Białostockiej działa w branży konstrukcji stalowych od siedmiu lat, a od roku 100 proc. swoich przychodów realizuje na rynku skandynawskim. I konsekwentnie umacnia tam swoją pozycję.

– Kontynuujemy naszą strategię rozwoju firmy i dalszą ekspansję na rynkach Norwegii, Szwecji i Danii – mówi prezes Promostalu, Agnieszka Stanisławczyk. – Aktywnie wykorzystujemy nasze nowe podmioty – Promostal Sweden AB oraz Promostal AS w Norwegii, przy współudziale których pozyskaliśmy kolejne atrakcyjne, a jednocześnie bardzo wymagające kontrakty.

Od muzeum po wiatrownie

Do najważniejszych należy wart 14 mln zł kontrakt dla Veidekke Entreprenør AS, obejmujący prefabrykację i montaż 1000 –tonowej konstrukcji stalowej Muzeum Muncha w Oslo.

– Największym wyzwaniem tego projektu jest montaż 60 m budynku na bardzo ograniczonej przestrzeni otoczonej wodą w samym centrum Oslo – mówi Stanislovas Vencius, kierownik kontraktu. – Musimy też wziąć pod uwagę duże wymagania jakościowe inwestora ze względu na charakter budynku. Realizacja kontraktu powinna zakończyć się w sierpniu 2017r.

Promostal będzie miał też swój udział w realizacji innej prestiżowej inwestycji – imponującego mostu na dworcu Koge Nord Station w Danii, którego projekt architektoniczny został nominowany do prestiżowej nagrody Międzynarodowych Targów Inwestycyjnych MIPIM 2015 w kategorii "Najlepszy projekt Futura".  Most ma 225 m długości, będzie obudowany jak tunel i wyposażony m.in. w taras widokowy. Promostal w ramach kontraktu z Bladt Industries AS wykonuje 700-tonową konstrukcję wiaduktu dla pieszych – elementy nośne oraz zadaszenie.

Spółka prowadzi prace nad bardzo wymagająca i pracochłonną konstrukcją offshore dla Bladt Industries A/S, montowaną na Morzu Północnym. Wartość tego kontraktu to ok. 2,2 mln zł.

– W zakres prac wchodzą platformy robocze o masie całkowitej 210 ton do 47 wież wiatrowych montowanych na wodach terytorialnych należących do Wielkiej Brytanii – opowiada Maciej Sawoń, kierownik kontraktu. – Do tej pory dostarczyliśmy ok. 65 proc. konstrukcji, a czas mamy do połowy listopada.

W najbliższej przyszłości szykuje się nowy kontrakt z Bladt Industriest, na wykonanie kolejnej konstrukcji offshore do farm wiatrowych o masie około 200t, w ramach projektu Beatrice.

Uczmy się od Skandynawów

– W krajach skandynawskich bardzo dużą wagę przywiązuje się do warunków pracy i rygorystycznego przestrzegania przepisów BHP – podkreśla Agnieszka Stanisławczyk.

Przykładem jest duży projekt „Yara Porsgrunn Bamboo”, polegający na modernizacji zakładu YARA produkującego nawozy sztuczne w Prosgrunn, w Heroya Industry Park. Promostal uczestniczy w tym projekcie jako wykonawca konstrukcji wsporczej pod zbiorniki na nawozy sztuczne oraz pomostów roboczych do ich obsługi i konserwacji.

– W Heroya Industry Park ogromny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo pracy, zgodnie z polityką „0”, zakładającą prewencję i ograniczenie wypadków do zera – mówi kierownik kontraktu Ewa Pawlukiewicz. – Wszyscy zatrudnieni przy nim musieli odbyć 3-stopniowe szkolenia. W zakładzie stale mamy przy sobie maski gazowe na wypadek wycieku szkodliwych i trujących gazów.  To dla nas dobry sprawdzian z umiejętności prowadzenia prac z zachowaniem tak rygorystycznych zasad BHP.

 

Spółka nadal też realizuje kilka mniejszych kontraktów dla stałych kontrahentów ze Skandynawii oraz zlecenie produkcyjne dla nowego klienta na rynek szwajcarski. Do ich obsługi Promostal angażuje swoje wszystkie zasoby ludzkie – w sumie spółka zatrudnia 190 osób, z czego 136 pracowników fizycznych. Przy montażach za granicą pracuje blisko 40 osób. Firma nadal poszukuje pracowników – głównie spawaczy, monterów i  inżynierów, w tym kierowników projektów i technologów.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Promostal z nowymi kontraktami. Wszystkie realizuje w Skandynawii BIZNES, Infrastruktura - Muzeum Muncha w Oslo, futurystyczny most Koge Nord Station w Danii czy konstrukcje do farm wiatrowych na Morzu Północnym - kilkanaście równoległych kontraktów realizuje obecnie Promostal na rynku skandynawskim.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy