BIZNES Gospodarka

Promostal w serwerowni serwisu społecznościowego w Szwecji

Data publikacji: 2015-10-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Promostal w serwerowni serwisu społecznościowego w Szwecji
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Promostal z Czarnej Białostockiej kończy inwestycję w szwedzkim centrum danych jednego z największych portali społecznościowych. I prowadzi kolejne projekty na rynku skandynawskim.

Promostal w serwerowni serwisu społecznościowego w Szwecji BIZNES, Gospodarka - Promostal z Czarnej Białostockiej kończy inwestycję w szwedzkim centrum danych jednego z największych portali społecznościowych. I prowadzi kolejne projekty na rynku skandynawskim.

Promostal z Czarnej Białostockiej kończy inwestycję w szwedzkim centrum danych jednego z największych portali społecznościowych. I prowadzi kolejne projekty na rynku skandynawskim.

Realizacja zlecenia koncernu Emerson w miejscowości Lulea w północnej Szwecji przebiega dwuetapowo. Pierwsza część inwestycji, zakończona w lutym 2015 r., obejmowała montaż 600-tonowej konstrukcji stalowej hali serwerowni portalu oraz montaż ok. 1600 ton kontenerów ze specjalistycznym wyposażeniem.

W czerwcu tego roku rozpoczęła się realizacja drugiego etapu zlecenia. Zakres prac Promostalu obejmuje prefabrykację, dostawę i montaż konstrukcji stalowej hali o wadze ok. 608 ton na kolejnym odcinku inwestycji.

– Ten etap obejmuje też montaż ok. 1800 ton kontenerów wraz z wyposażeniem – mówi Agnieszka Stanisławczyk, prezes Promostalu. – Jego zakończenie przewidziane jest na grudzień 2015 r. Wartość kontraktu to – w sumie – 20 mln zł.

Inne, ważne inwestycje zrealizowane ostatnio przez Promostal na rynku skandynawskim to m.in. prefabrykacja i montaż konstrukcji hali terminalu przeładunkowego dla norweskiego producenta nawozów sztucznych w Porsgrunn w Norwegii. Było to duże wyzwanie logistyczne i organizacyjne.  

– Montaż konstrukcji o wadze 334 ton odbywał się w istniejącej i funkcjonującej zabudowie przemysłowej, co wymagało precyzyjnej koordynacji prac związanych z montowaniem poszczególnych części konstrukcji – opowiada Piotr Szneider, kierownik projektu. – Poza tym musieliśmy sprostać wysokim wymaganiom jakościowym kontrahenta zgodnie z europejską normą EN 1090  zarówno przy prefabrykacji jak i na montażu.

Dziełem Promostalu jest także konstrukcja stalowa rozbudowanego terminalu lotniczego w Vearnes (Norwegia).

– Tu też wyzwaniem był montaż  – prace można było prowadzić tylko w porze nocnej, a bezpośrednio przy placu budowy działała linia kolejowa, użytkowana przez cały okres trwania montażu – dodaje Piotr Szneider.

By sprostać rosnącej liczbie zamówień z rynku skandynawskiego Promostal zmuszony był zwiększyć zatrudnienie. Obecnie spółka równolegle prowadzi tam pięć projektów, do realizacji których zaangażowała ponad 50 montażystów. Są to m.in. kontrakty dla Skanska Norge, NCC Construction AS czy Veidekke Entreprenør AS.

Dobra koniunktura na produkty i usługi Promostalu nie tylko na rynku zagranicznym przekłada się na rosnące obroty spółki. Na koniec roku 2014 spółka miała ponad 66 mln zł przychodów, o 30  mln więcej w porównaniu z poprzednim rokiem. Dało to spółce od razu 63. miejsce w tegorocznym rankingu 100 największych firm Podlasia, Kuriera Porannego i nagrodę za najbardziej spektakularny Debiut Roku. Przyczyniła się do tego także realizacja największych ubiegłorocznych inwestycji Promostalu na lokalnym rynku – m.in. konstrukcji stalowej stadionu miejskiego i spalarni odpadów w Białymstoku.

– Naszym celem jest utrzymanie zbliżonego poziom przychodów również na koniec 2015 r. – dodaje Agnieszka Stanisławczyk.

 

Promostal działa w branży konstrukcji stalowych od ponad siedmiu lat. Poza krajowym podwórkiem najwięcej inwestycji realizuje na rynku skandynawskim. Na rynku szwedzkim, norweskim, duńskim i fińskim Promostal wykonywał m.in. konstrukcje stalowe szkół, hal sportowych i produkcyjnych, mosty, wiadukty kolejowe, kładki dla pieszych ale też fasady biurowców czy urządzenia dla ekospalarni. Do największych inwestycji Promostalu należy hala produkcyjna huty magnezu w Porsgrunn w Norwegii, a do najbardziej spektakularnych – prefabrykacja i montaż wiaduktu kolejowego w centrum Sundbyberg w Szwecji. Promostal zdobył renomę również na rynku polskim – wykonał m.in. konstrukcję stacji uzdatniania wody w rafinerii Grupy Lotos,  rozbudowę i wymianę poszycia ścian hali ełckiej firmy Prodeko z grupy Ekoton Industrial Group, halę wystawową Expo XXI w Warszawie, halę produkcyjną Masterpress w Białymstoku czy konstrukcję mostu łukowego w Darłowie oraz mostu drogowego na krajowej drodze nr 65 w Waliłach w woj. podlaskim. Obecnie w Promostalu pracuje ponad 200 osób .

 

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Promostal w serwerowni serwisu społecznościowego w Szwecji BIZNES, Gospodarka - Promostal z Czarnej Białostockiej kończy inwestycję w szwedzkim centrum danych jednego z największych portali społecznościowych. I prowadzi kolejne projekty na rynku skandynawskim.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES