BIZNES Przemysł

Producent odlewów – METALPOL inwestuje w nowoczesny system zarządzania

Data publikacji: 2019-01-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Producent odlewów – METALPOL inwestuje w nowoczesny system zarządzania
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Odlewnia METALPOL Węgierska Górka Sp. z o.o. jest jednym z najstarszych zakładów w Polsce, METALPOL korzysta z systemu Infor CloudSuite Industrial (SyteLine).

Producent odlewów - METALPOL inwestuje w nowoczesny system zarządzania Przemysł, BIZNES - Odlewnia METALPOL Węgierska Górka Sp. z o.o. jest jednym z najstarszych zakładów w Polsce, METALPOL korzysta z systemu Infor CloudSuite Industrial (SyteLine).

Odlewnia METALPOL Węgierska Górka Sp. z o.o. jest jednym z najstarszych zakładów w Polsce, którego historia sięga aż 1838 roku. Firma jest renomowanym dostawcą produktów z żeliwa sferoidalnego oraz szarego i specjalizuje się w produkcji odlewów dla branż: motoryzacyjnej, maszynowej, rolniczej, budowlanej i robót publicznych, górnictwa, kolejnictwa oraz armatury przemysłowej. Zakład zatrudnia około 250 pracowników.

METALPOL korzysta z systemu Infor CloudSuite Industrial (SyteLine), w 2017 roku firma zdecydowała o zastosowaniu najnowszej wersji tego rozwiązania w wariancie on-premise. Wdrożenie zrealizowała firma ICOMP Sp. z o.o., autoryzowany partner Infor w Polsce.

Proces wytwarzania realizowany przez producenta wymagał rozwiązania informatycznego, które pozwalałoby zarządzać produkcją i śledzić na bieżąco rentowność poszczególnych produktów. System, według założeń, powinien także pozwalać na optymalizację procesów biznesowych, zapewniając osiągnięcie wyższej efektywności. Biorąc pod uwagę funkcjonalności dostępnych na rynku rozwiązań, zarząd zdecydował się na Infor CloudSuite Industrial (SyteLine). Oprogramowanie zostało wybrane spośród 18 analizowanych produktów i wdrożone w 2012 roku. W 2017 nastąpiła aktualizacja do wersji 9-tej zapewniającej jeszcze lepsze zarządzanie finansami i zasobami przedsiębiorstwa oraz dostęp do udoskonalonych specjalistycznych funkcji dla przemysłu.

Obecnie około 60 użytkowników firmy METALPOL wykorzystuje Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) w takich obszarach jak: Projekty, Planowanie, Technologia, Zakupy, Sprzedaż, Magazyny, Finanse i Zaawansowana Kontrola Jakości. Platforma Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) to elastyczne rozwiązanie, które dostarczyło spółce funkcjonalność niezbędną do poprawy konkurencyjności. Dzięki Infor CloudSuite Industrial, firma METALPOL ma płynnie funkcjonujące procesy biznesowe, w których szczególną wagę przywiązuje się do informacji dostosowanej do roli pracownika, preferencji użytkownika, znajomości narzędzia, intuicyjnej nawigacji i dostosowania do danej branży.

"Infor CloudSuite Industrial pozwala nam lepiej zarządzać finansami przedsiębiorstwa i przyczynił się do ujednolicenia danych, do których dostęp mają poszczególne jednostki biznesowe. Obecnie wszystkie informacje są ze sobą spójne i pochodzą z jednego źródła. Przed wdrożeniem systemu dane wykorzystywane przez poszczególne działy nie zawsze były ze sobą zgodne. Obecnie, dzięki ujednoliceniu informacji łatwiej jest przeprowadzać kalkulację kosztów poszczególnych produktów wytwarzanych przez nasz zakład oraz oceniać ich rentowność" – mówi Włodzimierz Walaszek, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Naczelny METALPOL.

Wdrożenie Infor CloudSuite Industrial pozwoliło zbudować wszechstronne rozwiązanie służące do zarządzania procesem produkcji, zapewniając zawsze aktualne informacje dla szczebla zarządczego. Poprawiono także poziom obsługi klienta.

"Przed wdrożeniem systemu posługiwaliśmy się wieloma indeksami obejmującymi różne pozycje materiałowe, produkty i półprodukty. Obecnie handlowcy uwzględniają wszystkie potrzebne informacje, w tym także nazwy produktów uzgodnione z klientem. Pozwala to na lepszą komunikację z naszymi odbiorcami" – mówi Włodzimierz Walaszek.

Najnowsza wersja Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) oferuje zwiększoną wydajność produkcyjną i lepsze raportowanie. W efekcie wdrożenia i aktualizacji do najnowszej wersji systemu Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) udało się uzyskać wzrost efektywności, a także podwyższyć kompetencje w zakresie procesów biznesowych w firmie.

„Dzięki inwestycji w Infor CloudSuite Industrial możemy znacznie zmniejszać zapasy magazynowe i lepiej planować gospodarkę materiałową. Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) pomaga nam lepiej zarządzać biznesem i zwiększać udziały w rynku” – puentuje Włodzimierz Walaszek.

O Infor CloudSuite Industrial

Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) stworzono w oparciu o Infor CloudSuite. Rozwiązanie dostępne jest zarówno stacjonarnie, jak i w chmurze (poprzez Amazon Web Services), łącząc doskonałe oprogramowanie z bogatą funkcjonalnością przeznaczoną dla przemysłu. Dzięki elastycznemu modelowi dostarczania oprogramowania poprzez subskrypcję klienci mogą obniżyć wydatki na IT, czerpiąc przy tym korzyści związane z wglądem w pełny globalny łańcuch dostaw, uzyskując przejrzysty obraz całego systemu dostępny dla wszystkich kluczowych decydentów – od dostawców aż do odbiorców.

O ICOMP Sp. z o.o.

ICOMP Sp. z o.o. jako certyfikowany partner firmy INFOR specjalizuje się w dostarczaniu i wdrażaniu najnowszych technologii informatycznych dla biznesu. W skład oferty wchodzi pakiet systemów firmy Infor, przeznaczonych dla firm produkcyjnych z zakresu produkcji dyskretnej. ICOMP Sp. z o.o. oferuje kompleksową obsługę na terenie całego kraju i nie tylko. Zakres usług obejmuje analizy biznesowe, koncepcję i projekt rozwiązania informatycznego, implementację rozwiązania, wykonywanie dostosowań systemu, szkolenia, wsparcie i opiekę powdrożeniową. Więcej na www.icomperp.pl

O Infor

Infor  tworzy oprogramowanie dostępne w chmurze zarówno dla dużych organizacji, jak i małych i średnich przedsiębiorstw. Swoje rozwiązania projektuje tak, aby wspierać ich rozwój. Infor to 17.000 pracowników i ponad 68.000 klientów w ponad 170 krajach. Więcej na www.infor.com

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Producent odlewów - METALPOL inwestuje w nowoczesny system zarządzania Przemysł, BIZNES - Odlewnia METALPOL Węgierska Górka Sp. z o.o. jest jednym z najstarszych zakładów w Polsce, METALPOL korzysta z systemu Infor CloudSuite Industrial (SyteLine).
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Transport