BIZNES Przemysł

Pracownik znów się pomylił? Optymalizacja produkcji z programem Narzędziownia.

Data publikacji: 2017-02-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pracownik znów się pomylił? Optymalizacja produkcji z programem Narzędziownia.
Kategoria: Przemysł, BIZNES

By zakład produkcyjny przynosił zyski, proces wytwórczy musi być w pełni zoptymalizowany. Przestoje na liniach produkcyjnych to ogromne straty dla przedsiębiorstwa, a w skrajnych przypadkach utrata kontrahentów i dobrej reputacji marki.

Pracownik znów się pomylił? Optymalizacja produkcji z programem Narzędziownia. Przemysł, BIZNES - By zakład produkcyjny przynosił zyski, proces wytwórczy musi być w pełni zoptymalizowany. Przestoje na liniach produkcyjnych to ogromne straty dla przedsiębiorstwa, a w skrajnych przypadkach utrata kontrahentów i dobrej reputacji marki.

Jednym z głównych zadań managerów i specjalistów w fabrykach i zakładach produkcji jest optymalizacja czasu pracy oraz kontrola wydajności pracowników i urządzeń. Dobra organizacja pracy to podstawa sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa przemysłowego, a co za tym idzie – terminowa realizacja zleceń generująca kolejne zamówienia.

Bardzo ważną kwestią podczas prac optymalizacyjnych jest taka organizacja ewidencji sprzętu używanego przez pracowników, narzędzi oraz elementów wykorzystywanych w procesie produkcji, by zminimalizować ryzyko dodatkowych kosztów ponoszonych w wyniku trudności ustalenia odpowiedzialności za powierzone narzędzia. Do rozwiązania pozostaje też problem pomyłek ludzkich – generujących kolejne straty po stronie pracodawcy.

Tradycyjną metodą ewidencji był zeszyt wypożyczeń i zbieranie odręcznych podpisów pracowników odpowiedzialnych za sprzęt. Postęp technologiczny sprawia, że obecnie firmy poszukują takich rozwiązań informatycznych, które zautomatyzują proces wydawania narzędzi oraz umożliwią usprawnienie procesu produkcji w ten sposób, by wyeliminować ryzyko pomyłek ludzkich.

Odpowiedzią na potrzebę automatyzacji ewidencji w zakładach produkcyjnych jest program magazynowy Narzędziownia, opracowany przez zespół inżynierów PWSK. Oprogramowanie to pozwala na zintegrowanie w jednym systemie znakowania przedmiotów kodami kreskowymi z oznaczaniem narzędzi i części produkcyjnych za pomocą technologii RFID opartej na łączności radiowej. Technologia RFID jest niezastąpiona wszędzie tam, gdzie kody kreskowe narażone są na ścieralność lub uszkodzenie. Znakowanie czipami radiowymi sprawdza się zarówno w przemyśle ciężkim, jak np. w spożywczym.

– Zaletą systemu magazynowego Narzędziownia PWSK jest możliwość wdrożenia go w prawie każdym zakładzie produkcyjnym, bez względu na branżę. Już dziś używany jest przez ponad 700 firm, m.in. przez FAKRO, Bombardier czy Stadler – mówi Jacek Krywult, Prezes PWSK, twórcy programu Narzędziownia. – Ten unikatowy na rynku system łączy nowoczesną technologię radiową z tradycyjnie używanymi kodami kreskowymi, co pozwala na łatwą ewidencję całego majątku firmy. Efektem wdrożenia Narzędziowni jest nie tylko oszczędność czasu pracy i optymalizacja procesu produkcji, ale też możliwość ustalenia odpowiedzialności za mienie pracodawcy oraz jego dokładnej lokalizacji, tak ważnej w przypadku wypożyczania sprzętu pracownikom.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pracownik znów się pomylił? Optymalizacja produkcji z programem Narzędziownia. Przemysł, BIZNES - By zakład produkcyjny przynosił zyski, proces wytwórczy musi być w pełni zoptymalizowany. Przestoje na liniach produkcyjnych to ogromne straty dla przedsiębiorstwa, a w skrajnych przypadkach utrata kontrahentów i dobrej reputacji marki.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Transport