BIZNES Przemysł

PORTA otwiera nowoczesną fabrykę drzwi stalowych w Ełku

Data publikacji: 2016-07-06
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: PORTA otwiera nowoczesną fabrykę drzwi stalowych w Ełku
Kategoria: Przemysł, BIZNES

PORTA KMI POLAND – lider wśród polskich producentów drzwi – otwiera nowoczesną fabrykę skrzydeł i ościeżnic stalowych PORTA STEEL w Ełku.

PORTA otwiera nowoczesną fabrykę drzwi stalowych w Ełku Przemysł, BIZNES - PORTA KMI POLAND – lider wśród polskich producentów drzwi – otwiera nowoczesną fabrykę skrzydeł i ościeżnic stalowych PORTA STEEL w Ełku.

PORTA KMI POLAND – lider wśród polskich producentów drzwi – otwiera nowoczesną fabrykę skrzydeł i ościeżnic stalowych PORTA STEEL w Ełku. Nowy zakład jest wyposażony w autorski model linii produkcyjnej oraz jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie. Szacowany koszt nowej fabryki to 70 milionów złotych.

– Wciąż szukamy nowych rozwiązań, które udoskonalą nasze produkty. Nowy park maszynowy jest gwarantem najwyższej jakości produkowanych drzwi. Dzięki otwarciu PORTA STEEL uda się zrealizować także ważny cel biznesowy – nowa fabryka wzmocni naszą obecność na rynkach zagranicznych. Ponadto szacujemy, że uruchomienie nowego zakładu w Ełku przyniesie spółce w ciągu najbliższych 5 lat dodatkowe przychody na poziomie 100 milionów złotych – mówi Łukasz Luto, Wiceprezes Zarządu PORTA KMI POLAND.

Nowy zakład jest niezwykle istotny z punktu widzenia strategii firmy – fabryka daje wiele nowych rozwiązań produkcyjnych, a przy tym jest aktualnie największą inwestycją spółki, bowiem koszt PORTA STEEL szacuje się na 70 milionów złotych. W zakładzie produkowane są drzwi stalowe, które mogą konkurować pod względem jakości z międzynarodowymi liderami rynku. Już dzisiaj sprzedaż produktów spółki nie ogranicza się tylko do Polski. Firma eksportuje swoje produkty między innymi do Czech, Słowacji, Rosji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, a nawet do Australii czy Nigerii. W 2015 roku PORTA osiągnęła w sprzedaży eksportowej obrót na poziomie 50 milionów złotych, co stanowiło ponad 15% udziału sprzedaży eksportowej w przychodach spółki. Nowa fabryka jeszcze bardziej wzmocni pozycję firmy na rynkach zagranicznych, głównie w Europie Zachodniej –
w Niemczech i Austrii. Zakład pozwoli również na zwiększenie poziomu sprzedaży eksportowej poza rynkiem europejskim.

Wysoka jakość, wydajność, oraz ekologiczne rozwiązania – tak w skrócie można opisać fabrykę PORTA STEEL. Autorski model linii produkcyjnej stworzony przez specjalistów spółki i nowy park maszynowy dają ogromną elastyczność produkcji oraz wysoką jakość produktów. Zakład posiada w pełni automatyczny magazyn, który pomieści nawet 750 ton blachy. Nowoczesne maszyny o zaawansowanym stopniu zautomatyzowania w znaczący sposób przyspieszają tempo wytwarzania produktów.

– W PORTA STEEL podczas jednej ośmiogodzinnej zmiany roboczej możliwe jest wyprodukowanie 450 ościeżnic oraz 300 skrzydeł drzwiowych. W praktyce oznacza to, że co minutę z linii produkcyjnej schodzi jedna ościeżnica, a co dwie minuty powstaje nowe skrzydło – mówi Jacek Myszukiewicz, Szef Zakładu PORTA KMI METAL.

Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu produkcja przebiega płynnie – drzwi i ościeżnice powstają na jednej, mierzącej 210 metrów linii produkcyjnej. Proces wytwarzania rozpoczyna się od pobrania formatki z automatycznego magazynu, następnie spawane są ościeżnice i klejone skrzydła, które dalej poprzez półtorakilometrowy transport podwieszany trafiają do lakierni, a finalnie do magazynu. Stamtąd drzwi transportowane są do punktów sprzedaży PORTA w Polsce oraz na świecie.

Dotychczas tradycyjne fabryki produkujące skrzydła i ościeżnice drzwiowe przede wszystkim stawiały na seryjność produkcji. Innowacyjne rozwiązania technologiczne w PORTA STEEL sprawiają, że każde kolejne produkowane skrzydło czy ościeżnica mogą być zupełnie inne od poprzedniego w zakresie wymiarów, zastosowanych rozwiązań technicznych czy koloru. Daje to możliwość zaawansowanej personalizacji produktu, niespotykanej w branży stolarki otworowej.

–  PORTA znajduje się w gronie nielicznych producentów europejskich, którzy potrafią kompleksowo obsłużyć klientów z sektora inwestycyjnego w zakresie stolarki drewnianej i stalowej. Nasza oferta skierowana do klientów inwestycyjnych będzie jeszcze bogatsza, ponieważ PORTA STEEL dodatkowo poszerzy portfolio produktowe firmy, szczególnie w zakresie zaawansowanych rozwiązań technicznych i użytkowych – mówi Łukasz Luto, Wiceprezes Zarządu PORTA KMI POLAND.

W fabryce zastosowano szereg proekologicznych rozwiązań. Dzięki maksymalnie efektywnemu wykorzystaniu surowców, zastąpieniu dokumentacji papierowej elektroniczną, a także znacznemu ograniczeniu zużycia zasobów, PORTA STEEL jest przyjazna środowisku naturalnemu.

 

O PORTA KMI POLAND Sp. z o.o. Sp.k.

PORTA KMI POLAND Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. jest liderem w branży stolarki otworowej w kategorii drzwi wewnętrznych, wejściowych, zewnętrznych i technicznych. Spółka powstała w 1992 roku w Bolszewie k. Wejherowa. PORTA KMI POLAND to obecnie pięć zakładów produkcyjnych – cztery w Polsce i jeden w Rumunii: fabryka w Bolszewie produkująca skrzydła wewnątrzlokalowe, techniczne, wejściowe; dwie fabryki w Ełku – dedykowane produkcji skrzydeł i ościeżnic wewnątrzlokalowych oraz drzwi stalowych, fabryka w Suwałkach – dedykowana produkcji skrzydeł i ościeżnic fornirowanych i drzwi zewnętrznych oraz fabryka PORTA KMI ROMANIA srl w rumuńskim Aradzie. Najnowszą inwestycją firmy jest fabryka PORTA STEEL w Ełku wyposażona w nowoczesny park maszynowy. Łączna powierzchnia zakładu to około 15 tys. m², zaś koszt inwestycji wyniósł około 70 mln złotych. Spółka zatrudnia ponad 1900 pracowników. Sprzedaż produktów prowadzi poprzez sieć ponad 100 Autoryzowanych Dealerów, posiadających salony ekspozycyjne oraz magazyny w dużych miastach Polski, współpracujących z ponad 1500 Autoryzowanymi Punktami Sprzedaży w całym kraju. Miesięcznie produkty PORTA wybierane są przez 20 000 Klientów w Polsce.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
PORTA otwiera nowoczesną fabrykę drzwi stalowych w Ełku Przemysł, BIZNES - PORTA KMI POLAND – lider wśród polskich producentów drzwi – otwiera nowoczesną fabrykę skrzydeł i ościeżnic stalowych PORTA STEEL w Ełku.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka