BIZNES Przemysł

Pompy Watson-Marlow usprawniają produkcję we francuskiej lakierni proszkowej

Data publikacji: 2015-05-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pompy Watson-Marlow usprawniają produkcję we francuskiej lakierni proszkowej
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Pompy Qdos, produkowane przez Watson-Marlow Fluid Technology Group wykorzystywane są przez firmę France Alu Color, która specjalizuje się w proszkowym lakierowaniu aluminium. Pompy przyczyniły się do obniżenia kosztów produkcji.

Pompy Watson-Marlow usprawniają produkcję we francuskiej lakierni proszkowej Przemysł, BIZNES - Pompy Qdos, produkowane przez Watson-Marlow Fluid Technology Group wykorzystywane są przez firmę France Alu Color, która specjalizuje się w proszkowym lakierowaniu aluminium. Pompy przyczyniły się do obniżenia kosztów produkcji.

France Alu Color to przedsiębiorstwo mieszczące się we francuskim Marcilloles, 50 km na południe od miasta Lyon. Rocznie firma lakieruje 5000 ton aluminium, co daje średnio 8500 m2 na dzień. Przedsiębiorstwo jest jedną z najbardziej nowoczesnych wertykalnych proszkowych linii lakierniczych we Francji. Posiada prestiżowy certyfikat Qualicoat przyznawany za najwyższą jakość wyrobów
i minimalny wpływ na środowisko.

Podczas produkcji firma zmagała się z problemem w związku z pompami dozującymi, które zacinały się podczas etapu przygotowywania powierzchni aluminium do pokrycia lakierem. Przyczyną było zapowietrzenie, blokujące się zawory urządzenia oraz brak precyzji podczas aplikacji środków chemicznych. Jedynym sposobem, by utrzymać ciągłość produkcji była konieczność stałej konserwacji pomp, co wiązało się z konsekwencjami takimi jak dodatkowy czas, koszt i względy bezpieczeństwa (kontakt z chemikaliami stanowił zagrożenie dla pracowników). Mając na uwadze wszystkie
te czynniki firma postanowiła wypróbować pompę Qdos 30, produkowaną przez Watson-Marlow Fluid Technology Group. Urządzenia okazały się bardzo wydajne, a koszt inwestycji zwrócił się
w przeciągu pierwszego roku użytkowania.

–  Zainstalowaliśmy pompy Qdos w wertykalnej proszkowej linii lakierniczej do dozowania środków chemicznych w trzech istotnych etapach procesu obróbki powierzchniowej. Od tego momentu nastąpiła radykalna zmiana, a problemy z zapowietrzaniem urządzeń zostały wykluczone. Z tego powodu nie ma już nadmiernego zużycia chemicznego, jak było w przypadku poprzednich, wykorzystywanych przez nas produktów  – komentuje M. Crouzet, dyrektor Działu Chemicznego France Alu Color.

Pompy Qdos30 zapewniają precyzyjne dozowanie niezależnie od szybkości przepływu płynów, która może wynosić od 0.1 ml/min do 30 l/h. Urządzenie nie posiada żadnych zaworów, dzięki czemu wykluczono problemy z zatykaniem, które wcześniej występowały wskutek zanieczyszczeń występujących w substancjach chemicznych.

– Pompa może być z łatwością opróżniona, a dzięki głowicy ReNu wtłoczony płyn pozostaje zamknięty w jej środku. Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w system alarmujący na wypadek, gdyby wąż wewnątrz głowicy został uszkodzony. Dzięki temu osoba obsługująca pompę nie ma bezpośredniego kontaktu ze środkami chemicznymi, co zapewnia jej całkowite bezpieczeństwo – dodaje Crouzet.

Przedstawiciel France Alu Color zaznaczył też, że wykorzystanie produktów Watson-Marlow znacząco obniżyło czas konserwacji pomp, a precyzyjna aplikacja zmniejszyła straty, występujące podczas procesu produkcji.

Firma jest zadowolona z użytkowanych produktów, dlatego postanowiła wykorzystać jedną z pomp do dozowania flokulantów w swojej oczyszczalni ścieków. France Alu Color korzysta łącznie z ośmiu pomp dozujących Qdos 30, które są rozmieszczone w dwóch budynkach.

 

Profil Grupy Watson-Marlow Fluid Technology

Watson-Marlow Fluid Technology Group jest światowym liderem wśród producentów pomp perystaltycznych
i sinusoidalnych, a także technologii przepływu płynów. W przeciągu prawie 60 lat działalności firma zainstalowała ponad milion specjalistycznych pomp na całym świecie. Na Watson-Marlow Fluid Technology Group składa się obecnie osiem odrębnych marek, które razem tworzą kompleksową ofertę firmy.

W skład Grupy wchodzą:

•             Watson – Marlow Pumps – pompy perystaltyczne o wysokiej dokładności dozowania

•             Watson – Marlow Tubing – precyzyjne węże

•             Bredel – pompy przewodowe o wysokiej wytrzymałości

•             Alitea – rozwiązania dla klientów OEM

•             Flexicon – aseptyczne systemy napełniania i zamykania

•             MasoSine – delikatne pompy sinusoidalne do cieczy, płynów i mas wrażliwych na ścinanie

•             BioPure – systemy połączeń węży jednorazowego użytku dla klientów z sektora biofarmaceutycznego

•             Asepco – zawory aseptyczne i mieszadła magnetyczne dla inżynierii bioprocesowej.

Watson-Marlow Fluid Technology Group (SPX:LSE) jest spółką zależną notowaną na londyńskiej giełdzie spółki Spirax Sarco Engineering plc i zatrudnia ponad 5000 pracowników na całym świecie.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pompy Watson-Marlow usprawniają produkcję we francuskiej lakierni proszkowej Przemysł, BIZNES - Pompy Qdos, produkowane przez Watson-Marlow Fluid Technology Group wykorzystywane są przez firmę France Alu Color, która specjalizuje się w proszkowym lakierowaniu aluminium. Pompy przyczyniły się do obniżenia kosztów produkcji.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Przemysł