BIZNES Gospodarka

Pompy OEM w zastosowaniach laboratoryjnych

Data publikacji: 2014-03-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pompy OEM w zastosowaniach laboratoryjnych
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Pompy OEM w zastosowaniach laboratoryjnych – case study firmy Watson–Marlow

Pompy OEM w zastosowaniach laboratoryjnych BIZNES, Gospodarka - Pompy OEM w zastosowaniach laboratoryjnych – case study firmy Watson–Marlow

Bee Robotics jest prywatną firmą, posiadającą cztery hale fabryczne w północnej Walii. Przedsiębiorstwo jest jednym z najważniejszych podmiotów sektora zajmującego się automatyzowaniem technologii molekularnej. W ostatnim czasie firma rozszerzyła swoją działalność, oferując klientom rozwiązania OEM.

Jakość i niezawodność
Priorytetami działania firmy są jakość i niezawodność dostarczanych rozwiązań. Produkty Bee Robotics wykorzystywane są przez odbiorców na całym świeciea eksport sięga nawet  95 %. W związku z tym wydajność pracy oraz technologia zastosowanych pomp jest niezwykle ważna.

„Rynek na którym działamy jest mały, ale bardzo konkurencyjny. Naszym wyróżnikiem jest stosowanie nowoczesnej  i sprawdzonej technologii " – mówi Steve Jones, Dyrektor Zarządzający Bee Robotics. „Nie możemy pozwolić sobie na oferowanie produktów niskiej jakości, dlatego od początku zdecydowaliśmy się na użycie pomp OEM Watson -Marlow".

Firma do swoich potrzeb wybrała pompy 400F/M1. Są to kompaktowe, jednokanałowe pompy perystaltyczne, oferujące  wydajność do 200 ml / min. Wał pompy jest podparty na łożyskach kulkowych, które zapewniają długą żywotność przekładni silnika (pompa jest dostępna z czterema różnymi napędami).

Proste w utrzymaniu
„Pompy są wyjątkowo wytrzymałe” – mówi Steve Jones. „Dodatkowo ich  silną stroną jest łatwość w utrzymaniu . Wymiana węża trwa zaledwie kilka sekund”.

Pompy 400F/M1 znajdują zastosowanie w urządzeniach pomiarowych w medycynie i biofarmacji, m.in. w obsłudze reagentów, w urządzeniach do czyszczenia wody oraz próbek laboratoryjnych.  Wśród używanych urządzeń jednokanałowych są pompy BeeBlot , które do służą hybrydyzacji. Uzyskuje się wydajność od 50 ul do 5 ml, w zależności od zastosowania.

Wszechstronne rozwiązanie
„Szeroki zakres stosowania tych pomp potwierdza ich uniwersalność, dlatego rocznie używamy od 300 do 500 pomp", mówi Steve Jones. „W związku z faktem wysokiego nasycenia rynku przewiduję,  że w przyszłości te liczby wzrosną", dodaje Dyrektor Zarządzający Bee Robotics. Dzięki połączeniu nowoczesnych rozwiązań i najlepszych dostępnych technologii, Bee Robotics ma szanse stać się jedną z wiodących firm produkcyjnych w sektorze automatyzowanej technologii molekularnej. Firma uzyskała standaryzację ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 13485.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pompy OEM w zastosowaniach laboratoryjnych BIZNES, Gospodarka - Pompy OEM w zastosowaniach laboratoryjnych – case study firmy Watson–Marlow
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka