BIZNES Gospodarka Maszyny

Polski producent sprzętu budowlanego Dressta z prestiżową nagrodą Red Dot Award

Data publikacji: 2020-04-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Polski producent sprzętu budowlanego Dressta z prestiżową nagrodą Red Dot Award
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Spycharka gąsienicowa Dressta TD-16N produkowana w Stalowej Woli otrzymała nagrodę Red Dot Product Design Awards. To międzynarodowe wyróżnienie, często nazywane przez ekspertów „Oscarem designu”, jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

Polski producent sprzętu budowlanego Dressta z prestiżową nagrodą Red Dot Award BIZNES, Gospodarka - Spycharka gąsienicowa Dressta TD-16N produkowana w Stalowej Woli otrzymała nagrodę Red Dot Product Design Awards. To międzynarodowe wyróżnienie, często nazywane przez ekspertów „Oscarem designu”, jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

Spycharka zaprezentowana w marcu tego roku na targach ConExpo w Las Vegas została wyprodukowana w fabryce firmy LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli, globalnego producenta ciężkiego sprzętu budowlanego, znanego z tworzenia trwałych maszyn do najcięższych zastosowań. Zaprojektowanie zupełnie nowego modelu powierzono zespołowi projektantów LiuGong Dressta kierowanemu przez Eda Wagnera – Dyrektora Wykonawczego ds. Nowych Technologii i Gary’ego Majora – Dyrektora Wykonawczego ds. Wzornictwa Przemysłowego, którzy na swoim koncie mają już analogiczną nagrodę uzyskaną w roku ubiegłym za równiarkę samobieżną LiuGong 4180D. 

Przed zespołem projektantów stało jasno określone i niełatwe zadanie – nowy model spycharki miał być maszyną budowlaną wyróżniającą się doskonałą widocznością z kabiny oraz dostosowaną do potrzeb wymagających klientów.

– Od początku wiedzieliśmy, że kluczem do rozwiązania zadania i zaprojektowania prawdziwie wyjątkowego na skalę światową modelu spycharki jest postać operatora maszyny. Zaczęliśmy dosłownie od operatora, lemiesza i gąsienicy, a następnie zbudowaliśmy wszystko wokół nich nie pozwalając sobie na żadne kompromisy. Okazało się, że obszarem nad którym warto popracować jest komfort obsługi maszyny i poziom widzialności z perspektywy operatora. Rezultatem naszej pracy jest spycharka z niezrównaną widocznością dookoła, obejmującą zakres aż 309 stopni – mówi Ed Wagner.

Nowy standard widoczności

–  Odpowiednia widoczność jest ważna nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale również wydajności i komfortu pracy operatora maszyny. Tak jak w przypadku naszej poprzedniej, wielokrotnie nagradzanej równiarki samobieżnej 4180D, tak i w przypadku TD-16N dążyliśmy do zapewnienia najlepszej widoczności w swojej klasie. Wydaje mi się, że udało nam się to osiągnąć. Myślę, że prawdą jest stwierdzenie, że wzorcowa widoczność staje się jedną z cech definiujących nasz sposób projektowania. – dodaje Gary Major.

 

Chociaż widoczność była jednym z priorytetów zespołu projektowego, nie była to jedyna kwestia o którą zadbali projektanci. Priorytetem było również bezpieczeństwo operatora. Po pierwsze, zespół zaprojektował antypoślizgowe stopnie w tylnej części maszyny, tym samym całkowicie eliminując konieczność wchodzenia po gąsienicach. Stopnie te w komplecie z zainstalowanymi poręczami umożliwiają łatwy i bezpieczny dostęp do i z kabiny z zachowaniem zasady trzech punktów styku. W swojej klasie wielkości TD-16N jest jedyną spycharką z takim dostępem. Po drugie, projektanci zadbali o to by codzienna obsługa w zakresie kontroli, tankowania i konserwacji pojazdu była możliwa z poziomu gruntu, eliminując konieczność wchodzenia  operatora na gąsienice. To rozwiązanie zostało wielokrotnie docenione przez ekspertów testujących pojazd.

Nowa spycharka charakteryzuje się konstrukcją z centralnie umieszczoną kabiną i automatycznym dwukierunkowym hydrostatycznym układem napędowym. Spycharka jest wyposażona w standardowy 6-kierunkowy lemiesz kątowy. Sterowanie jest łatwo dostępne, intuicyjne i proste w obsłudze dzięki elektrohydraulicznym joystickom. Masa operacyjna wynosząca 19.090 kg i silnik o mocy 170 KM (127kW)  zapewniają doskonałą wydajność, z której Dressta jest znana od lat. Produkowana w Stalowej Woli spycharka do sprzedaży trafi już w przyszłym roku

–  To dla nas wielki zaszczyt wygrać Red Dot Awards. To wspaniałe osiągnięcie, które podkreśla niesamowitą pracę jaką codziennie wykonują Ed, Gary i cały zespół projektantów. Osiągnięcie, które wiele mówi o tym, jak daleko zaszliśmy jako firma i dokąd zmierzamy – skomentował Howard Dale, Przewodniczący Zarządu LiuGong Dressta Machinery. – Wytrwale pracujemy nad naszą reputacją w dziedzinie projektowania doskonałych urządzeń i zostaje to zauważone przez branżę. Stale inwestujemy w badania i rozwój co pozwala nam dokonać gigantycznego skoku w zakresie technologii produkowanych przez nas maszyn. Dwie nagrody Red Dot to dopiero początek naszej historii, jesteśmy na dobrej drodze by udowodnić branży, że Dressta oferuje coś naprawdę wyjątkowego na rynku – najnowocześniejszy design w standardzie. – dodaje.

Zespół projektantów LiuGong Dressta odbierze swoją nagrodę 22 czerwca, a spycharka Dressta TD-16N dołączy do równiarki samobieżnej LiuGong 4180D w Red Dot Design Museum.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Radosław Milczarek, [email protected], tel. +48 602 272 859

 

O nagrodzie Red Dot Design Award:

Aby w profesjonalny sposób ocenić różnorodność w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, konkurs Red Dot Design Award dzieli się na trzy kategorie: Red Dot Award – Product Design, Red Dot Award – Brands & Communication Design i Red Dot Award – Design Concept. Red Dot Award to jeden z najbardziej prestiżowych i największych na świecie konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, do którego zgłoszonych zostało już ponad 18 000 projektów. Nagroda przyznawana jest od 1995 r. przez jury złożone z uznanych ekspertów. W latach 90-tych dyrektor generalny Red Dot, prof. dr Peter Zec, opracował nazwę i znak nagrody. Od tego czasu pożądana przez projektantów charakterystyczna czerwona kropka "Red Dot" jest cenionym międzynarodowym znakiem będącym potwierdzeniem wybitnej jakości w świecie designu. Zdobywcy nagrody są prezentowani w rocznikach, muzeach i online.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.red-dot.de.

#

Od ponad 60 lat LiuGong Machinery jest liderem w produkcji sprzętu budowlanego w Chinach. Od czasu wyprodukowania pierwszej zmodernizowanej ładowarki kołowej, LiuGong ewoluował, aby stać się jedną z najszybciej rozwijających się globalnych firm na świecie, oferujących pełną linię potężnych, intuicyjnych maszyn dla właścicieli sprzętu budowlanego, którzy nieustannie muszą sprostać wyzwaniu by „robić więcej za mniej”. LiuGong swoim pracownikom zapewnia możliwości rozwoju, klientom wysokiej jakości produkty i usługi, swoim inwestorom sukces finansowy a regionom w których prowadzi działalność wszechstronne wsparcie społeczności.

LiuGong z dumą obchodził swoje 60-lecie w 2018 roku. Firma rozpoczęła działalność zatrudniając 500 pracowników w Liuzhou w 1958 roku. Dziś LiuGong to historia globalnego sukcesu. Firma dysponuje 19 liniami produktowymi, 20 zakładami produkcyjnymi, ponad 9,500 pracownikami i ponad 300 dilerami w ponad 100 krajach, oferującymi klientom profesjonalny sprzęt niezbędny do wykonania każdej pracy w dowolnym miejscu. Wszystko to z niezbędnym lokalnym wsparciem.

#

DRESSTA na nowo definiuje produktywność i trwałość spycharek gąsienicowych poprzez swoje podejście do projektowania i produkcji zorientowane na klienta. Sprostanie wysokim wymaganiom klientów od zawsze było najważniejszym priorytetem firmy.

Poprzez ogólnoświatową sieć dystrybucji DRESSTA zapewnia swoim klientom nie tylko wysokiej jakości obsługę klienta, ale także maszyny, które są dedykowane do wykonania praktycznie każdej pracy. Dzięki możliwości elastycznej konfiguracji produktów, DRESSTA może oferować sprzęt dopasowany do szczególnych wymagań klientów, co ma przełożenie na jego efektywność pracy w terenie.

DRESSTA wyróżnia się sprawną i elastyczną organizacją obsługi technicznej, obsługując siedem regionów i centrów serwisowych na całym świecie, które w sposób kompetentny i profesjonalny reagują na problemy techniczne i oferują  klientom i dystrybutorom wszechstronne wsparcie.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Polski producent sprzętu budowlanego Dressta z prestiżową nagrodą Red Dot Award BIZNES, Gospodarka - Spycharka gąsienicowa Dressta TD-16N produkowana w Stalowej Woli otrzymała nagrodę Red Dot Product Design Awards. To międzynarodowe wyróżnienie, często nazywane przez ekspertów „Oscarem designu”, jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Infrastruktura