BIZNES Przemysł

Polska produkcja ram do rowerów marki Romet

Romet rocznie produkuje blisko 400 tysięcy rowerów, z czego połowa trafia za granicę. Dzięki ramom produkowanym w Polsce, które będą bazą kolekcji na sezon 2020, firma planuje ekspansję na kolejne

Data publikacji: 2019-09-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Polska produkcja ram do rowerów marki Romet
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Romet rocznie produkuje blisko 400 tysięcy rowerów, z czego połowa trafia za granicę. Dzięki ramom produkowanym w Polsce, które będą bazą kolekcji na sezon 2020, firma planuje ekspansję na kolejne rynki.

Polska produkcja ram do rowerów marki Romet Przemysł, BIZNES - Romet rocznie produkuje blisko 400 tysięcy rowerów, z czego połowa trafia za granicę. Dzięki ramom produkowanym w Polsce, które będą bazą kolekcji na sezon 2020, firma planuje ekspansję na kolejne rynki.

Aluminiowe ramy są w całości projektowane, a następnie produkowane w zrobotyzowanej fabryce ram oraz badane i testowane w Akredytowanym Centrum Badawczo-Rozwojowym – polskich inwestycjach, które wpisują się w wizję przemysłu 4.0. Polska to drugi kraj w Europie, w którym obecnie są produkowane ramy do rowerów. Uruchomiona w Polsce fabryka i zautomatyzowane linie do produkcji ram aluminiowych otwierają zupełnie nowe możliwości –  produkcji  ram rowerowych na masową skalę.

Polska myśl techniczna

Zrobotyzowana, wyposażona w najnowocześniejszy park technologiczny produkcja ram pozwala skutecznie wdrażać założenia opracowane przez projektantów i konstruktorów. Technologia produkcji ram na zrobotyzowanych liniach produkcyjnych to innowacja na skalę światową, wpisująca się w założenia przemysłu 4.0. Idea ta opiera się na integracji maszyn i systemów, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie wydajności wytwarzania oraz elastyczne zmiany asortymentu. Wykorzystanie precyzyjnych technologii obróbki profili pozwala na uzyskanie wyjątkowej estetyki oraz maksymalnej powtarzalności procesu spawania, co przekłada się na wytrzymałość ramy.

„Do tej pory okres oczekiwania na ramy z Azji wynosił nawet 180 dni. Produkcja w Polsce skróci ten czas do zaledwie 30 dni. Produkując w Polsce mamy kontrolę nad jakością i pewność, że produkt finalny posiada najlepsze możliwe parametry. Zwiększy się szybkość realizacji zamówień oraz skróci się czas dostaw – ma to ogromne znaczenie” – mówi Grzegorz Grzyb, Wiceprezes Zarządu Arkus & Romet Group.

Rynkowi sprzyjają trendy

Polskie Stowarzyszenie Rowerowe prognozuje, że branża rowerowa w Polsce będzie się rozwijać, a tym samym potrzebować nowych rozwiązań umożliwiających ekspansję zaawansowanej produkcji rowerów. Teraz na rynku działa około 90 producentów rowerów – wśród nich Romet jest zdecydowanym liderem produkcji jednośladów.

Nowe możliwości w Europie

Polska jest czwartym co do wielkości producentem rowerów w Europie, wytwarzającym ponad milion rowerów rocznie, z czego 1/3 stanowi produkcja Romet. Wytwarzanie ram w Polsce zmienia znacząco sytuację dla całej branży rowerowej i daje zupełnie nowe rezultaty ekonomiczne w wielu obszarach, takich jak: szybkość realizacji zamówień, czas dostaw, logistyka, ale również, co najważniejsze, wpływ na finalną jakość produktu.

„Patrząc z pozycji producenta, dla wszystkich dużych firm produkujących rowery w Europie, moment uruchomienia w Polsce zrobotyzowanej produkcji ram jest niewątpliwie przełomowy. Już w kolekcji rowerów Romet 2020 zastosujemy kilka nowych ram w naszych najpopularniejszych modelach. Rozpoczęcie produkcji ram w Polsce gwarantuje nam pełną kontrolę zarówno nad jakością materiału i technologii, jak i nad samym procesem produkcyjnym. Mamy pewność, że uzyskujemy produkt najwyższej jakości, dlatego podjęliśmy decyzję o udzieleniu dożywotniej gwarancji na nasze ramy” – zapewnia Grzegorz Grzyb.

Romet cały czas pracuje nad innowacyjnością ram i wprowadza do produkcji w sezonie 2020 dwie zupełnie nowe ramy (o roboczych nazwach Flex i Enduro/trail), które w opinii specjalistów, poprzez zastosowaną technologię i podwyższone parametry konstrukcji otworzą nowe możliwości dalszego rozwoju produktu.

——————————————————

Zdjęcia: https://wetransfer.com/downloads/3c45ad3968d373c777fe3858a9bbc19c20190917074922/2fb9bb. 

Zdjęcia: wykorzystano materiały udostępnione przez AG Motors Sp. z o.o. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Polska produkcja ram do rowerów marki Romet Przemysł, BIZNES - Romet rocznie produkuje blisko 400 tysięcy rowerów, z czego połowa trafia za granicę. Dzięki ramom produkowanym w Polsce, które będą bazą kolekcji na sezon 2020, firma planuje ekspansję na kolejne rynki.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy