BIZNES Gospodarka

Pierwsze krematorium w Katowicach

Na początku czerwca br. w Katowicach działalność rozpocznie pierwsze w tym mieście krematorium. Dom Pożegnań zlokalizowano przy ul. Cmentarnej (dzielnica

Data publikacji: 2018-06-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pierwsze krematorium w Katowicach
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Na początku czerwca br. w Katowicach działalność rozpocznie pierwsze w tym mieście krematorium. Dom Pożegnań zlokalizowano przy ul. Cmentarnej (dzielnica Janów-Nikiszowiec).

Pierwsze krematorium w Katowicach BIZNES, Gospodarka - Na początku czerwca br. w Katowicach działalność rozpocznie pierwsze w tym mieście krematorium. Dom Pożegnań zlokalizowano przy ul. Cmentarnej (dzielnica Janów-Nikiszowiec).

Na początku czerwca br. w Katowicach działalność rozpocznie pierwsze w tym mieście krematorium. Dom Pożegnań zlokalizowano przy ul. Cmentarnej (dzielnica Janów-Nikiszowiec). Jak wskazują właściciele obiektu, w procesie kremacji stosowane będą najnowocześniejsze urządzenia do spopielania, a bliscy zmarłych będą mieli do swojej dyspozycji m.in. klimatyzowaną kaplicę oraz salę pożegnań.

Dom Pożegnań w Katowicach to pierwsze krematorium, które będzie funkcjonować na terenie tego miasta. Obiekt umiejscowiono w dzielnicy Janów-Nikiszowiec – przy ul. Cmentarnej, w pobliżu cmentarza parafii św. Anny w Janowie i blisko terenów zielonych oraz stawu. Cały obszar inwestycji zajmuje niemal 3 ha. Za projekt obiektu odpowiada katowickie biuro architektoniczne Arkat Dieter Paleta.

Obiekt obejmuje m.in. klimatyzowaną kaplicę, salę pożegnań, pokój do odpoczynku i dodatkowe pomieszczenia. Zgodnie z zapowiedziami właścicieli Domu Pożegnań, ceremonie pożegnalne będą przeprowadzane zgodnie z wolą zmarłych, rodziny czy bliskich. W praktyce możliwe mają być zarówno kościelne ceremonie pogrzebowe, jak i pożegnania o stricte świeckim charakterze.

„Za proces kremacji odpowiadać będą nowoczesne urządzenia amerykańsko-włoskiej firmy GEM Matthews, czyli lidera w tej branży. Urządzenia te spełniają wszystkie normy, a w trakcie procesu całkowicie eliminowane są substancje palne. Co istotne, poszczególne etapy spopielania podlegają ścisłemu nadzorowi, także z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania komputerowego” – tłumaczą właściciele Domu Pożegnań w Katowicach.

Nowe krematorium zostanie oficjalnie otwarte w najbliższy piątek (8 czerwca 2018 r.).

Więcej informacji nt. Domu Pożegnań w Katowicach:

Strona Główna

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pierwsze krematorium w Katowicach BIZNES, Gospodarka - Na początku czerwca br. w Katowicach działalność rozpocznie pierwsze w tym mieście krematorium. Dom Pożegnań zlokalizowano przy ul. Cmentarnej (dzielnica Janów-Nikiszowiec).
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy