BIZNES Przemysł

Panattoni otwiera największą filię GLS w Polsce

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zakończył budowę centrum dystrybucji przesyłek dla firmy kurierska GLS

Data publikacji: 2018-03-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Panattoni otwiera największą filię GLS w Polsce
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zakończył budowę centrum dystrybucji przesyłek dla firmy kurierska GLS Poland.

Panattoni otwiera największą filię GLS w Polsce Przemysł, BIZNES - Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zakończył budowę centrum dystrybucji przesyłek dla firmy kurierska GLS Poland.

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zakończył budowę centrum dystrybucji przesyłek dla firmy kurierska GLS Poland. Inwestycja o powierzchni 7,6 tys. m kw. powstała w Wypędach/Jankach pod Warszawą i jest największym centrum dystrybucji przesyłek firmy.  Nowy obiekt będzie obsługiwać średnio 80 tys. paczek dziennie, a zatrudnionych będzie w nim docelowo około 150 osób. Oficjalne otwarcie inwestycji odbyło się 26 marca br., a w uroczystości wzięli udział przedstawiciele obu firm oraz władze miejskie.

Zaawansowane centrum dystrybucji przesyłek kurierskich GLS Poland w podwarszawskich Jankach, przy ul. Zdrojowej to 33 i największa polska filia lidera jakości w europejskiej logistyce przesyłek.

"Obsługujemy coraz więcej paczek, dlatego kolejny oddział stanowi strategiczne uzupełnienie naszej sieci" – mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland. – "Jego otwarcie ma miejsce w symbolicznym momencie. Już w maju będziemy obchodzili 20-lecie naszej działalności w Polsce. Jestem przekonany, że za sprawą nowej inwestycji, napiszemy wiele kolejnych historii, które połączą nas z klientami i odbiorcami w kraju, jak i na całym świecie" – dodaje.

Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 7,6 tys. mkw. Jego największa część to hala załadunkowa. Liczy 6,6 tys. mkw. i dysponuje 160 bramami kurierskimi (w tym 40 dwufunkcyjnymi na potrzeby sortowni) oraz 16 bramami rozładunkowymi, wyposażonymi w infrastrukturę do szybkiego sortowania. Pozostałą część obiektu zajmuje powierzchnia biurowa. Na terenie inwestycji znajduje się również 20 tys. mkw. placów manewrowych, dróg i parkingów.

"Inwestycja o tak dużych parametrach i tak zaawansowana technologicznie, jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów" – podkreśla Tomasz Kroll. – "Lokalizacja podwarszawskich Jankach jest bardzo korzystna. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się węzeł Puchały przy drodze ekspresowej S8, a w odległości 3 km autostradowa obwodnica A2. To daje możliwość szybkiego dostępu do centrum miasta, wyjazdu na północną czy wschodnią część regionu, a następnie w kierunku całego kraju" – dodaje.

Inwestor użył 1267 m sześc. betonu na posadzkę i zewnętrzne nawierzchnie, a także 346 m sześc. na fundamenty. Stalowa konstrukcja hali waży aż 270 tys. kg. Do podbudów potrzeba było 18,7 tys. m sześc. piasku i kruszywa, a do ocieplenia dachu 834 m sześc. wełny. Dodatkowo użyto 4,5 tys. mkw. płyt warstwowych ściennych i 18 tys. m sześc. kostki betonowej. Prace poprzedziło wywiezienie 24,5 tys. m sześc. ziemi.

Zaawansowane centrum dystrybucji przesyłek kurierskich w Jankach zostało zrealizowane przez Panattoni Europe, lidera rynku powierzchni przemysłowych w Polsce. Jest obiektem typu BTO (build-to-own) i BTS (build-to-suit) – został wykonany na własność, zgodnie z wymaganiami GLS Poland. Dzięki temu firma kurierska otrzymała dokładnie tyle przestrzeni, ile potrzebuje oraz tak zaaranżowaną, by móc ją jak najefektywniej wykorzystać.

Centrum dystrybucji przesyłek jest pierwszą inwestycją dewelopera dla GLS Poland. 
"To dla nas ogromne wyróżnienie, że mogliśmy zrealizować największe centrum dystrybucji przesyłek kurierskich dla GLS Poland – od znalezienia odpowiedniego gruntu pod nieruchomość, przeprowadzenia wszystkich procedur prawnych i administracyjnych, po nadzór budowy oraz odbiór gotowego obiektu i przekazanie go w ręce firmy. Cieszymy się z efektów współpracy, a także z możliwości rozwoju rynku logistycznego nie tylko na skalę polską, lecz także europejską" – mówi Marek Dobrzycki, managing director w Panattoni Europe.

Zgodnie z założeniami firmowej inicjatywy GLS Poland ThinkGreen, oddział został wyposażony w nowoczesne rozwiązania ekologiczne. Na dachu zainstalowano panele słoneczne, które ogrzeją wodę w pomieszczeniach socjalnych. Niestandardowym rozwiązaniem jest aranżacja przestrzeni biurowej, gdzie GLS Poland zadecydował o pozostawieniu surowych słupów żelbetowych oraz zamówił prefabrykowane panele betonowe do wykończenia ścian kilku pomieszczeń. Deweloper zainstalował również żaluzje zewnętrzne, które są zintegrowane z centralą pogodową i reagują na złe warunki pogodowe.

W centrum na stałe znajduje się motocykl Tomasza Golloba. Ikona sportu jeździła nim w swoim mistrzowskim sezonie 2010. To właśnie wtedy Polak – jako jeden z nielicznych żużlowców – wygrał cztery turnieje w roku. Dokonał tego w Pradze, Terenzano, Toruniu i Vojens. Kupując go firma kurierska wsparła rehabilitację utytułowanego zawodnika. Warto przypomnieć, że już drugi sezon, GLS Poland jest Sponsorem Generalnym Żużlowej Reprezentacji Polski.

Budowa obiektu trwała 9 miesięcy.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Panattoni otwiera największą filię GLS w Polsce Przemysł, BIZNES - Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zakończył budowę centrum dystrybucji przesyłek dla firmy kurierska GLS Poland.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy