BIZNES Przemysł

Panattoni Europe zmienia polski przemysł – nagroda PTWP SA

Data publikacji: 2019-02-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Panattoni Europe zmienia polski przemysł – nagroda PTWP SA
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe (CEO) Panattoni Europe, laureatem honorowej nagrody „Tego, który zmienia polski przemysł”.

Panattoni Europe zmienia polski przemysł - nagroda PTWP SA Przemysł, BIZNES - Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe (CEO) Panattoni Europe, laureatem honorowej nagrody „Tego, który zmienia polski przemysł”.

Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe (CEO) Panattoni Europe, laureatem honorowej nagrody „Tego, który zmienia polski przemysł”. Tytuł przyznany został przez Grupę PTWP SA – wydawcę Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu WNP.PL – podczas gali wieńczącej Forum Zmieniamy Polski Przemysł. Wydarzenie odbyło się 27 lutego br.

Wybudowanych ponad 5,9 mln m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej w Polsce od początku działalności firmy w regionie (2005 r.) na 15,7 mln m kw. istniejącej, rekordowe transakcje i ich realizacje dla światowych gigantów czy stałe dostarczanie nowych produktów i usług – tak w skrócie można opisać dokonania Panattoni Europe. Deweloper od lat przekracza przyjęte granice nie tylko ze względu na wielkości realizowanych obiektów, ale i wprowadzanych ofert. Za sukcesem stoi zgrany zespół, któremu od początku Panattoni w Europie zarządza Robert Dobrzycki – Dyrektor Generalny (Chief Executive Officer Europe, CEO) Panattoni Europe. Strategię działania, promocję Polski na arenie międzynarodowej i umiejętność podejmowania szybkiej reakcji na zmieniającą się rzeczywistość doceniła Grupa WNP.PL – wydawca Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu WNP.PL – która przyznała Robertowi Dobrzyckiemu honorowy tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł”.

Robert Dobrzycki po dziesięciu latach sukcesów w zarządzaniu rynkiem Europy Środkowo-Wschodniej, w 2015 roku został Dyrektorem Generalnym w Europie. Przyznanie tego stanowiska poszerzyło zakres jego kompetencji, a także samej firmy – z warszawskiego biurowca dowodzone są najważniejsze regiony Europy: Czechy i Słowacja, Niemcy oraz Wielka Brytania. Natomiast tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznany został ze względu na wyznaczanie w kraju światowych standardów działalności deweloperskiej w sektorze logistycznym. Jak komentuje sam laureat: „Jestem zaszczycony przyznanym tytułem i dumny, że w barwach Panattoni przez ostatnie 14 lat mogłem rozwijać branże obiektów przemysłowych w Polsce. Tym samym jako deweloper mamy udział w tworzeniu tysięcy miejsc pracy, a co najważniejsze – udało się nam pokazać, że Polska jest godnym zaufania partnerem czołowych gospodarek świata, dostosowując realizowane obiekty do koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej i niesionymi przez nią zmianami”.

Wkład w rozwój rynku Panattoni Europe jest bezprecedensowy. Tylko w 2018 r. deweloper wybudował w Polsce 1,2 mln m kw. nowej powierzchni (vs. 3,7 mln m kw. dostarczonych ogółem przez branżę w 2018 r.) o wartości 753 mln Euro (3, 2 mld PLN). 
Po sukcesach inwestycyjnych na głównych rynkach magazynowych – w Polsce Centralnej, w Wielkopolsce, na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Warszawie – deweloper, jako jedyny dotąd w branży, docenił potencjał inwestycyjny mniejszych miejscowości ustanawiając rynki wschodzące i powołując do życia nowe lokalizacje w: Białymstoku, Zielonej Górze, Kielcach, Lublinie, Grudziądzu, Bydgoszczy, Bielsku-Białej, Bolesławcu, Stargardzie Szczecińskim, Nysie, Piątku, Radomsku, Kutnie, a teraz w Legnicy. Tym samym Panattoni Europe nie tylko wzbogacił mapę magazynową Polski o nowe lokalizacje, ale i zaktywizował mniejsze regiony zwiększając ich atrakcyjność inwestycyjną. Ponadto, w 2018 roku rynek otrzymał nowe możliwości, dzięki zainaugurowaniu przez Panattoni Europe nowej formuły – City Logistics Parks. W Polsce jest już pięć takich inwestycji – City Logistics Warsaw I, City Logistics Warsaw II, Warsaw Airport, City Logistics Wrocław I oraz Łódź I. 

Jak co roku Panattoni Europe przekroczył również granice bijąc rynkowe rekordy powierzchni inwestycji. Na początku 2018 r. deweloper ogłosił stworzenie Central European Logistics Hub – największego w Polsce kompleksu logistycznego o planowanej powierzchni 400 tys. m kw., zlokalizowanego w Łodzi, który przyczynił się do stworzenia Nowej Dzielnicy Przemysłowej przez Miasto Łódź. W kwietniu 2018 r. Panattoni rozpoczął realizację największego obiektu dystrybucyjnego w Polsce ze względu na wielkość powierzchni budynku w podstawie. Jest nim główny magazyn dla Leroy Merlin o powierzchni 123 600 tys. m kw., zaś w październiku odbyła się inauguracja budowy największej fabryki zmywarek (58 500 m kw.) BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, realizowanej w myśl koncepcji Przemysłu 4.0.

Tworzenie nowych miejsc, zwłaszcza bliżej miast lub w ich granicach, w przypadku Panattoni coraz częściej przyjmuje charakter inwestycji typu brownfield. Deweloper podejmuje się rewitalizacji obszarów pod nowe obiekty, zajmując się gruntami wymagającymi remediacji terenów i uruchomiania procedur wyburzania starych budynków i budowania w ich miejsce nowych, o lepszych parametrach ekologicznych. Tylko w 2018 roku Panattoni wydał blisko 2 mln PLN, by móc zrealizować nowe inwestycje o wyższych parametrach technicznych, ale przede wszystkim – ekologicznych. Dodatkowo, deweloper od lat wprowadza do swoich obiektów rozwiązania zgodne z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Stosowane w nich reguły środowiskowe to przede wszystkim podwyższona izolacyjność ścian i dachów, a także szczelność budynków, dzięki czemu zmniejszana jest emisja spalin i dwutlenku węgla, a także zwiększana oszczędność energii cieplnej potrzebnej do ogrzania budynku. Ponadto, nowoczesne instalacje technologiczne umożliwiają rekuperację, czyli odzysk ciepła za pomocą wymienników obrotowych. Obiekty wyposażone są w oświetlenie LED i czujniki ruchu w strefie jego intensywnych zmian (pick towery) czy czujniki ruchu w węzłach sanitarnych. Panattoni Europe również wspiera swoich klientów w przygotowywaniu obiektów do certyfikacji środowiskowych LEED i BREEAM, czego ciekawym przykładem jest chociażby zielony cross-dock dla DB Schenker o metrażu 9 300 m kw.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Panattoni Europe zmienia polski przemysł - nagroda PTWP SA Przemysł, BIZNES - Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe (CEO) Panattoni Europe, laureatem honorowej nagrody „Tego, który zmienia polski przemysł”.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Transport