BIZNES Przemysł

Panattoni Europe inwestuje w Trójmieście – Panattoni Park Gdańsk IV na finiszu

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, finiszuje z uruchomieniem czwartego centrum dystrybucyjnego w

Data publikacji: 2018-06-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Panattoni Europe inwestuje w Trójmieście – Panattoni Park Gdańsk IV na finiszu
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, finiszuje z uruchomieniem czwartego centrum dystrybucyjnego w Trójmieście.

Panattoni Europe inwestuje w Trójmieście - Panattoni Park Gdańsk IV na finiszu Przemysł, BIZNES - Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, finiszuje z uruchomieniem czwartego centrum dystrybucyjnego w Trójmieście.

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, finiszuje z uruchomieniem czwartego centrum dystrybucyjnego w Trójmieście. Panattoni Park Gdańsk IV o docelowej powierzchni 41 500 m kw., znajduje się zaledwie 4 km od Portu Gdańskiego, głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk i już w sierpniu br. będą mogli wprowadzić się do niego pierwsi najemcy.    

Panattoni Europe utrzymuje kurs na Trójmiasto. Deweloper kończy pierwszy etap budowy Panattoni Park Gdańsk IV o docelowej powierzchni 41 500 m kw. Dotychczas firma zrealizowała blisko 76 tys. m kw. w ramach dwóch inwestycji – w Pruszczu Gdańskim i przy ul. Elbląskiej, a w trakcie budowy ma kolejne 80 tys. m kw. w ramach Panattoni Park Gdańsk III i IV. Trójmiejskie inwestycje prowadzone przez lidera rynku powierzchni przemysłowych w Europie świadczą o rosnącym znaczeniu tego regionu dla branży magazynowej i logistycznej. Jest to związane z korzystnym położeniem regionu – na przecięciu kluczowych paneuropejskich korytarzy transportowych, a także dzięki dostępowi do najdynamiczniej rozwijających się portów dalekomorskich na Bałtyku. Jak wyjaśnia Marek Dobrzycki, Managing Director Panattoni Europe: „Trójmiasto to stosunkowo młody rynek z dużym potencjałem, na co wpływ mają realizowane inwestycje w infrastrukturę drogową oraz morską. Przyciągają one zarówno operatorów logistycznych, dla których magazyny w Trójmieście stanowią często pierwsze ogniwo łańcucha ogólnopolskiej dystrybucji, jak i przedsiębiorstwa produkcyjne– zwłaszcza zza północnej granicy. Powierzchnię w magazynach w Gdańsku chętnie wynajmują również firmy wykorzystujące na dużą skalę sprzedaż w interneice”.

Budowa Panattoni Park Gdańsk IV ruszyła na początku tego roku, a już w sierpniu rozgoszczą się w nim pierwsi najemcy. Tym razem na lokalizację dla nowego centrum dystrybucyjnego wybrano tereny na przeciwko Rafinerii Gdańskiej, przy ulicy Elbląskiej. Za koordynowanie procesu nabycia gruntów przez dewelopera pośredniczyła firma doradcza Querco Property. Jak komentuje Marek Boczula z Querco Property „W sytuacji nieustannie rosnącego popytu na rynku magazynowym, grunty inwestycyjne stanowią spore wyzwanie dla inwestorów, zaś duże zainteresowanie firm nowoczesnymi powierzchniami A-klasowymi powoduje, że aktualnie większość projektów realizowanych w Trójmieście jest skomercjalizowana już na etapie budowy, co pozwala na stworzenie dedykowanej przestrzeni niemalże szytej na miarę” i dodaje: „Magazyny są budowane na terenach z dostępem do infrastruktury drogowej i dobrą komunikacją dla pracowników. W Trójmieście jest to głównie obszar bezpośrednio przy obwodnicy, gdzie bank ziemi powoli się kurczy. Nie oznacza to jednak, że nie ma ciekawych alternatyw dla tych terenów. Z pewnością dużym krokiem naprzód dla inwestorów będzie planowana obwodnica metropolitalna, która otworzy furtkę do dalszego rozwoju Trójmiasta w sektorze magazynowym”.

Panattoni Park Gdańsk IV to idealna lokalizacja dla firm związanych bezpośrednio i pośrednio m. in. z tranzytem morskim. Odległość zaledwie 4 km od Portu Gdańskiego i głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk oraz od centrum Gdańska, a także bliskość drogi ekspresowej S7 gwarantuje sprawną dystrybucję nie tylko w regionie, ale także na rynku międzynarodowym. Północna Polska to kierunek, który przyciąga coraz więcej polskich i międzynarodowych inwestycji, a Panattoni Park Gdańsk IV oferuje najwyższą jakość powierzchni magazynowej oraz biurowej w obrębie dwóch budynków zaopatrzonych w doki i bramy z poziomu zero oraz wygodne parkingi i place manewrowe.
Panattoni Park Gdańsk IV składa się z dwóch hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni niemal 41 500 m kw. i oferuje możliwość wynajęcia powierzchni magazynowo – produkcyjnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta z różnych branż. Wydzielone jednostki odpowiadają potrzebom logistyki, dystrybucji, składowania czy lekkiej produkcji.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Panattoni Europe inwestuje w Trójmieście - Panattoni Park Gdańsk IV na finiszu Przemysł, BIZNES - Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, finiszuje z uruchomieniem czwartego centrum dystrybucyjnego w Trójmieście.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy