BIZNES Przemysł

Panattoni Europe dla Intersnack Poland w formule BTO – 10 tys. m kw. w Nysie

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozpoczął realizację inwestycji magazynowej w formule BTO dla Intersnack Poland. Obiekt o powierzchni ponad 10 tys. m kw. powstanie w Nysie obok istniejącego zakładu produkcyjnego

Data publikacji: 2018-08-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Panattoni Europe dla Intersnack Poland w formule BTO – 10 tys. m kw. w Nysie
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozpoczął realizację inwestycji magazynowej w formule BTO dla Intersnack Poland. Obiekt o powierzchni ponad 10 tys. m kw. powstanie w Nysie obok istniejącego zakładu produkcyjnego firmy.

Panattoni Europe dla Intersnack Poland w formule BTO – 10 tys. m kw. w Nysie Przemysł, BIZNES - Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozpoczął realizację inwestycji magazynowej w formule BTO dla Intersnack Poland. Obiekt o powierzchni ponad 10 tys. m kw. powstanie w Nysie obok istniejącego zakładu produkcyjnego firmy.

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozpoczął realizację inwestycji magazynowej w formule BTO dla Intersnack Poland, właściciela marek takich jak Felix, Crispers oraz Przysnacki. Obiekt o powierzchni ponad 10 tys. m kw. powstanie w Nysie obok istniejącego zakładu produkcyjnego firmy. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na marzec 2019 r., a w podpisaniu umowy pośredniczyła agencja doradcza JLL.

Słone przekąski z własnym magazynem. Panattoni Europe rozpoczął realizację kolejnej inwestycji w formule build-to-own (BTO). Jest nią obiekt magazynowy na zamówienie Intersnack Poland, wiodącego producenta słonych przekąsek i właściciela marek takich jak Felix, Crispers oraz Przysnacki. Magazyn o całkowitej powierzchni ponad 10 tys. m kw. wybudowany zostanie w Nysie, w sąsiedztwie istniejącej fabryki firmy. Pomiędzy nią a powstającym obiektem, na wysokości 4,5 m, stworzony będzie łącznik przeznaczony do transportu towarów. Dzięki temu nowoczesny kompleks zapewni firmie elastyczne i sprawne zarządzanie obrotem gotowych produktów do magazynu, a w efekcie sprawną dystrybucję na rynek polski. Na terenie budynku zastosowana zostanie posadzka o podwyższonej normie gładkości oraz oświetlenie LED wraz z czujnikami ruchu. Cała inwestycja znajduje się ok. 4 km od obwodnicy Nysy, która ułatwia dojazd do autostrady A4 przebiegającej z zachodu na wschód Polski. Zakończenie budowy planowane jest na marzec 2019 r.

Firma Intersnack Poland skorzystała z wieloletniego doświadczenia dewelopera i kompetencji w realizowaniu obiektów w formułach BTS i BTO. Do zadań Panattoni Europe należą nie tylko nadzór budowy, odbiór gotowego obiektu i przekazanie go w ręce klienta, ale również przeprowadzenie procedur prawnych i administracyjnych – w tym działań charakterystycznych dla inwestycji typu brownfield. Deweloper dokonał konwersji gruntu, na którym powstaje nowy obiekt i przywrócił go do stanu zdatnego pod budowę nowoczesnego magazynu. A jak komentuje Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni Europe: „Największym wyzwaniem podczas realizacji dla Intersnack Polska będzie budowa magazynu przy pracującym zakładzie produkcyjnym. Będziemy musieli dokonać relokacji zasilania zakładu w energię elektryczną, wodę, oraz przełożyć sieć kanalizacyjną, a także wybudować łącznik nad główną wewnętrzną drogą transportową bez przerywania zaplanowanego procesu produkcji”.

„Budowa magazynu przyfabrycznego podyktowana była organicznym wzrostem firmy Intersnack, a obiekt ten usprawni procesy i wygeneruje oszczędności. Firma Panattoni wykazała się daleko idącym zaangażowaniem i przedstawiła rozwiązania, które pozwolą dostarczyć budynek w bardzo krótkim czasie i bez wpływu na bieżące operacje” – mówi Joanna Choromańska, Senior Business Development BTS Manager JLL.

Projektowane i realizowane na indywidualne zamówienie poszczególnych klientów obiekty produkcyjne to jedna z wielu kompetencji Panattoni Europe. Deweloper oferuje nowoczesne komercyjne powierzchnie przemysłowe o charakterze produkcyjnym, magazynowym i biurowym, a także kompleksowo zarządza swoimi nieruchomościami. Panattoni Europe, jako pierwszy na polskim rynku, dostrzegł potrzebę realizacji projektów przemysłowych opracowywanych zgodnie z wytycznymi indywidualnego odbiorcy – BTS. Inwestycje realizowane są dla klientów, którzy posiadają zindywidualizowane potrzeby, zaś projekty BTO, stanowią niejako uzupełnienie bogatej oferty dewelopera. Dotychczas ukończone przez dewelopera projekty to m.in. budowa pierwszej inteligentnej fabryki GE Energy Management w Europie, o łącznej powierzchni ponad 45 000 m kw.; przebudowa istniejącego obiektu o powierzchni 30 000 m kw. dla koncernu Lear Corporation, specjalizującego się w produkcji komponentów do wyposażenia wnętrz samochodów; rozbudowa gorzowskiej fabryki elementów wyposażenia wnętrz do samochodów Volkswagen, Golf A7 oraz Mercedesa W222 firmy Faurecia; budowa pierwszej w Europie fabryki Polaris Industries, amerykańskiego producenta m.in. quadów, o powierzchni 33 000 m kw. w Opolu, czy realizacja 10 700 m kw. obiektu produkcyjnego w Świebodzinie dla RECARO Aircraft Seating Polska, lidera specjalizującego się w produkcji foteli lotniczych economy class.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Panattoni Europe dla Intersnack Poland w formule BTO – 10 tys. m kw. w Nysie Przemysł, BIZNES - Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozpoczął realizację inwestycji magazynowej w formule BTO dla Intersnack Poland. Obiekt o powierzchni ponad 10 tys. m kw. powstanie w Nysie obok istniejącego zakładu produkcyjnego firmy.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy