BIZNES Przemysł

Paint the Future otwiera drogę nagrodzonym start-upom do współpracy z AkzoNobel

Data publikacji: 2019-07-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Paint the Future otwiera drogę nagrodzonym start-upom do współpracy z AkzoNobel
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Trzy dni spędzone z ekspertami AkzoNobel na warsztatach w Amsterdamie stworzyły przed startupami z różnych stron świata i ich rozwiązaniami szansę na znaczącą zmianę branży farb i lakierów. W finale projektu „Paint the Future” nagrodę od AkzoNobel otrzymało pięć młodych brandów.

Paint the Future otwiera drogę nagrodzonym start-upom do współpracy z AkzoNobel Przemysł, BIZNES - Trzy dni spędzone z ekspertami AkzoNobel na warsztatach w Amsterdamie stworzyły przed startupami z różnych stron świata i ich rozwiązaniami szansę na znaczącą zmianę branży farb i lakierów. W finale projektu „Paint the Future” nagrodę od AkzoNobel otrzymało pięć młodych brandów.

Trzy dni spędzone z ekspertami AkzoNobel na warsztatach w Amsterdamie stworzyły przed start-upami z różnych stron świata i ich innowacyjnymi rozwiązaniami szansę na znaczącą zmianę branży farb i lakierów. W finale projektu „Paint the Future” nagrodę od AkzoNobel otrzymało pięć młodych brandów:

SAS Nanotechnologies (USA) – inteligentne powłoki – umowa w sprawie prowadzenia wspólnych prac rozwojowych;
QLayers (Holandia) – zautomatyzowana głowica drukująca do pokrywania dużych powierzchni – umowa handlowa;
Interface Polymers (Wielka Brytania) – polimery diblokowe poprawiające funkcjonalność powierzchni – umowa handlowa;
Apellix (USA) – autonomiczny dron – umowa w sprawie prowadzenia wspólnych prac rozwojowych;
Alucha Recycling Technologies (Holandia) – rozwiązanie pozwalające na zamianę odpadów w biooleje i minerały ­– umowa dostawy.

 

Dodatkowo, partner programu, KPMG, wyróżnił start-up Octo (Holandia) za cyfrowe rozwiązania stosowane do inspekcji. Przyznając mu nagrodę KPMG Scale-up Track, wspiera dalszy rozwój firmy.

Każda nagroda jest równoznaczna z kontynuacją współpracy AkzoNobel ze zwycięskimi start-upami w obszarze zrównoważonych inicjatyw biznesowych. Będą to też pierwsze rozwiązania, jakie zostaną wdrożone w ramach nowo utworzonego przez AkzoNobel ekosystemu innowacji. Jego celem, dzięki przekraczaniu granic w świecie farb i powłok, jest dostarczenie klientom niejednokrotnie nieosiągalnych na dzień dzisiejszy udogodnień i produktów.

– Bardzo cieszymy się na dalszą współpracę ze zwycięzcami naszego projektu „Paint the Future” – powiedział Klaas Kruithof, Dyrektor ds. Technologii w AkzoNobel, przewodniczący jury. – Wraz z nagrodzonymi start-upami mamy zamiar pracować nad nowymi pomysłami, stymulującymi innowacje w naszej branży, wykraczającymi poza oczekiwania, wyobraźnię oraz pokolenia. Dzięki sile całego ekosystemu będziemy tworzyć naprawdę wielkie rzeczy.

– Nad swoim rozwiązaniem pracujemy od blisko trzech lat. Partnerstwo z tak dużą firmą jak AkzoNobel, zdecydowanie przyspieszy jego wdrożenie – powiedział dr Sumadh Surwade, założyciel i Dyrektor Generalny SAS Nanotechnologies. – Przeprowadzone rozmowy w ramach „Paint the Future” oraz wkład ich ekspertów w naszą technologię, to niesamowita szansa.

– Ciężko na to pracowaliśmy, a ta współpraca, to coś, czego właśnie potrzebowaliśmy – powiedział Josefien Groot, Dyrektor Generalny QLayers. – Mamy podobne grono klientów, a dzięki połączeniu naszej formy aplikacji farb i lakierów z powłokami od AkzoNobel możemy dostarczyć naprawdę rewolucyjny produkt.

– Zdobycie tej nagrody jest najlepszą rzeczą, jaka mogła spotkać nasz zespół. To coś, co może zadecydować o losie firmy – powiedział dr Tim Clayfield z Interface Polymers. – Chcemy teraz wyjść na rynek i pozyskać więcej funduszy, w czym na pewno pomoże nam współpraca z AkzoNobel.

Jamie Branch, inżynier z Apellix, powiedział: Jesteśmy naprawdę wzruszeni, że zostaliśmy wybrani. To dowód na to, że AkzoNobel stawia na innowacje i naprawdę bardzo się cieszymy, że możemy współpracować z taką firmą nad ich wizją przyszłości branży. Założyciel i Dyrektor Generalny, Robert Dahlstrom, dodał: Mój nowy pseudonim teraz to 'Lucky Bob', bo gdy zakładałem tę firmę, nie zdawałem sobie sprawy, jaką wartość możemy dostarczyć. Zawsze powtarzam: Razem jesteśmy mądrzejsi niż każdy z nas z osobna.

– To wspaniałe, że nasza firma może pomóc branży farb stać się przemysłem „zero waste” – powiedział Hans Cool, Dyrektor Finansowy Alucha Recycling Technologies. – Dzięki AkzoNobel będziemy pierwszymi na świecie, którzy stworzą instalację do przetwarzania odpadów w oleje i minerały.

Marieke Dijksma i Tara Campagne, współzałożycielki Octo powiedziały: Nasi klienci chcą wiedzieć więcej o degradacji budynków, aby móc podejmować lepsze decyzje dotyczące ich konserwacji. Mam nadzieję, że w ciągu roku uda nam się wejść na rynki zagraniczne, zachowując tego samego Octo-ducha!

Do projektu ”Paint the Future” zgłosiło się 160 uczestników z całego świata, w tym 3 projekty z Polski. Spośród nich wybrano 21 start-upów: z Kanady, Chin, Francji, Holandii, Singapuru, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, które zaproszono do Amsterdamu, gdzie pracowały nad ulepszeniem swoich rozwiązań, zanim przedstawiły je jury konkursu w finale. Wszyscy uczestnicy programu uzyskali dostęp do fachowej wiedzy i doświadczenia oraz kontaktów, które pomogą im dalej rozwijać swoje pomysły.

Więcej informacji o programie AkzoNobel dla start-upów dostępnych jest na stronie letspaintthefuture.com

 

***

AkzoNobel to firma z pasją malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 80 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów.. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com/poland

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Paint the Future otwiera drogę nagrodzonym start-upom do współpracy z AkzoNobel Przemysł, BIZNES - Trzy dni spędzone z ekspertami AkzoNobel na warsztatach w Amsterdamie stworzyły przed startupami z różnych stron świata i ich rozwiązaniami szansę na znaczącą zmianę branży farb i lakierów. W finale projektu „Paint the Future” nagrodę od AkzoNobel otrzymało pięć młodych brandów.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Przemysł