BIZNES Infrastruktura

Osiedle Krzysztofa Komedy na Jagodnie

Data publikacji: 2019-10-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Osiedle Krzysztofa Komedy na Jagodnie
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej, plany dotyczące stworzenia zielonego Klina Wojszyckiego, nowoczesny żłobek czy budowa zespołu szkolno-przedszkolnego – to najnowsze inwestycje na terenie Jagodna, które sprawiają, że rejon ten stale zyskuje na atrakcyjności.

Osiedle Krzysztofa Komedy na Jagodnie BIZNES, Infrastruktura - Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej, plany dotyczące stworzenia zielonego Klina Wojszyckiego, nowoczesny żłobek czy budowa zespołu szkolno-przedszkolnego – to najnowsze inwestycje na terenie Jagodna, które sprawiają, że rejon ten stale zyskuje na atrakcyjności.

Jagodno pozostaje w centrum zainteresowania władz miasta, rad osiedli oraz deweloperów. Ostatnie przebudowy ul. Buforowej czy plany dotyczące połączenia tramwajowego dla tej części miasta dowodzą, że coraz więcej wrocławian decyduje się na zamieszkanie właśnie na Jagodnie. Aby zaspokoić potrzeby mieszkańców, należy zadbać o najważniejsze sfery ich życia – zaczynając od zapewnienia im komfortu i bezpieczeństwa, a kończąc na stworzeniu miejsca, w którym będą mogli się zrelaksować po całym dniu pracy.

Uczestniczymy w zmianach, które dokonują się na mapie Jagodna – mówi Iwona Kołodziejczyk prezes zarządu Dom Development we Wrocławiu. – Inwestycje na rzecz mieszkańców są priorytetem, dlatego wspólnie z wrocławskim urzędem zdecydowaliśmy
o przebudowie ul. Komedy i przedłużeniu fragmentu ul. Klasztornej oraz budowie ścieżki pieszo-rowerowej, która posłuży przyszłym mieszkańcom naszej nowej inwestycji, „Osiedla Komedy”. Nazwa najnowszego projektu nie jest przypadkowa. W tym roku obchodzimy 50-lecie śmierci wspaniałego polskiego kompozytora i pianisty jazzowego. Z tej okazji na elewacji od strony ul. Komedy zaprojektowaliśmy mural ścienny poświęcony twórczości artysty.
W ten sposób chcieliśmy upamiętnić jego dorobek artystyczny i na trwałe wpisać go w krajobraz Wrocławia.

Pierwszy etap budowy „Osiedla Komedy” rusza 16 października 2019r.. Inwestycja docelowo ma składać się z pięciu etapów i obejmować sześć niskich, czteropiętrowych budynków w których docelowo znajdzie się 550 mieszkań w popularnych metrażach od 28 do 145 m². Obecnie realizowany etap inwestycji obejmie 99 mieszkań i 117 miejsc postojowych. Dla wygody mieszkańców w budynku zaplanowano 37 komórek lokatorskich oraz 17 boksów na rowery. Na najwyższych piętrach znajdą się mieszkania z antresolami, a na parterze dwa lokale usługowe. W części wspólnej osiedla zapewniono miejsce do rekreacji dla dorosłych i wydzielony plac zabaw dla najmłodszych wraz ze ścieżką aktywności. Zakończenie budowy pierwszego etapu inwestycji planowane jest na początek II kwartału 2021 roku.

Za projekt osiedla odpowiedzialna jest wielokrotnie nagradzana i renomowana wrocławska pracownia Group-Arch. Generalnym wykonawcą jest Dom Construction – spółka z Grupy Kapitałowej Dom Development.

– Przy planowaniu naszych inwestycji szczególną uwagę poświęcamy otoczeniu budynków, ponieważ na miano „idealnego miejsca do życia” składa się wiele aspektów, w tym bliskość terenów zielonych – dodaje Iwona Kołodziejczyk. – W przypadku Jagodna na szczególną uwagę zasługuje inicjatywa inwestorów i mieszkańców na rzecz utworzenia Zielonego Klina Południa.

63 ha niezagospodarowanej przestrzeni, która znajduje się na granicy Jagodna oraz Wojszyc ma w przyszłości stać się miejscem aktywnego wypoczynku dla Wrocławian. Na terenie Zielonego Klina Południa zostaną stworzone specjalne strefy rekreacyjno-sportowe, pełne ścieżek rowerowych oraz zielonych alejek dostępnych dla mieszkańców pobliskich osiedli.

Nie jest to pierwsza lokalna inicjatywa, którą wspiera Dom Development we Wrocławiu. We wrześniu inwestor oddał do użytku ogólnodostępną kładkę znajdującą się przy osiedlu Księże Nowe, która pozwala mieszkańcom Księża Małego na szybsze dotarcie do Parku Wschodniego, otoczonego ze wszystkich stron rzeką. Dziś mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Wrocławia.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Osiedle Krzysztofa Komedy na Jagodnie BIZNES, Infrastruktura - Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej, plany dotyczące stworzenia zielonego Klina Wojszyckiego, nowoczesny żłobek czy budowa zespołu szkolno-przedszkolnego – to najnowsze inwestycje na terenie Jagodna, które sprawiają, że rejon ten stale zyskuje na atrakcyjności.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Infrastruktura