BIZNES Gospodarka

Open Eyes Economy Summit – gospodarka otwartych oczu znowu w Krakowie

OEES2 zawita po raz drugi do krakowskiego Centrum Kongresowego ICE Kraków już 14-15 listopada

Data publikacji: 2017-11-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Open Eyes Economy Summit – gospodarka otwartych oczu znowu w Krakowie
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

OEES2 zawita po raz drugi do krakowskiego Centrum Kongresowego ICE Kraków już 14-15 listopada br.

Open Eyes Economy Summit – gospodarka otwartych oczu znowu w Krakowie BIZNES, Gospodarka - OEES2 zawita po raz drugi do krakowskiego Centrum Kongresowego ICE Kraków już 14-15 listopada br.

OEES2 zawita po raz drugi do krakowskiego Centrum Kongresowego ICE Kraków już 14-15 listopada br. Po całym roku zbierania doświadczeń na wydarzeniach z cyklu OEES on Tour w całej Polsce czas na szczyt, który podsumuje kolejny rok pracy i wskaże drogę do przejścia w gospodarkę otwierających się oczu.

– Konieczność rewizji wielu ugruntowanych przekonań ekonomicznych i praktyk gospodarczych wydaje się kwestią równie oczywistą jak trudną. Wymyśliliśmy Open Eyes Economy Summit nie tylko po to, aby o tym mówić, ale przede wszystkim, aby się do takiej rewizji przyczynić – prof. dr hab. Jerzy Hausner, Przewodniczący Rady Programowej OEES.

Kongres Open Eyes Economy Summit ponownie odpowiada na wyzwania, z którymi muszą mierzyć się największe gospodarki, potężne korporacje, ale też start-upy i małe firmy oraz zwykli ludzie w codziennym życiu. Idea Open Eyes Economy przejawia się w tym, że nowa ekonomiajednocześnie wypracowując zysk, powinna głownie dbać o to, by był on związany z kulturą, rozwojem, innowacyjnością, ekologią oraz uczciwością i zaufaniem. To nowe podejście do gospodarki już trwa i na OEES2 pojawią się przedstawiciele firm, którzy realizują swoje cele w oparciu o ekonomię wartości. Tematy jakie podejmuje tegoroczny kongres zostały ujęte w 5 filarów:

Firma-Idea – nowe podejście do wartości w gospodarce – przyszłość zarządzania przedsiębiorstwem oraz filozofia relacji społeczeństwo – biznes.
Marka–Kultura – odejście od cynizmu i manipulacji na rzecz budowania relacji i zaufania konsumenta;
Człowiek–Praca – przyszłość i aktualne wyzwania zmieniające rynek pracy;
Miasto-Idea– nowe podejście do rozwoju miast i zarządzania nimi;
Ład Międzynarodowy– najważniejsze wyzwania stojące przed współczesnymi państwami i organizacjami międzynarodowymi.

 

Wystąpienia będą mieli wybitni eksperci z takich dziedzin jak: polityka, biznes, nauka, administracja publiczna oraz kultura. Wśród prelegentów są m.in.: Prof. Jerzy Buzekpodejmie temat cywilizacyjnej roli techniki, Elżbieta Bieńkowska, która będzie mówić o tworzeniu miejsc pracy w kontekście ewolucji wspólnego rynku UE czy Robert Biedroń – będzie dyskutował o roli Marki– Kultury i roli wartości. Podczas sesji otwarcia kongresu wypowiadać również będzie się dr Jarosław Gowin – minister nauki i szkolnictwa wyższego. W panelach wezmą też udział: Stella NakawukiLukwago – SocialInnovationAcademy, Dario SotoAbril – CEO Fairtrade International, Gil Penalosa – Prezes World Urban Parks Gil Penalosa&Associastes i wielu innych.

Formuła OEES wyróżnia się interdyscyplinarnym podejściem do zagadnień, które decydują o kształcie dzisiejszej ekonomii. Program, oprócz klasycznych debat, obejmuje:

sesje inspiracyjne podczas których grupa prelegentów szeroko omawia dany problem,
slambattles– potyczki intelektualne, 2 ekspertów o przeciwstawnych stanowiskach w walce na argumenty
sesje Q&A podczas których to uczestnicy mogą pogłębić swoją wiedzę zadając pytania ekspertom
meetingpoints służące do bardziej kameralnych spotkańuczestników z prelegentami i wymiany wiedzy oraz doświadczeń

Ważnym elementem organizacji kongresu jest przywiązanie do wartości lokalnych. Open Eyes Economy narodziło się w Krakowie, dzięki lokalnemu zapleczu intelektualnemu i wsparciu Miasta Kraków oraz województwa Małopolskiego idea mogła wejść w życie.

– Kraków jest znany na świecie jako miasto otwartości,w którym rozwijają się nowe idee i ruchy intelektualne, gdzie tworzy się kulturowa awangarda, wpływająca na rzeczywistość. To miasto od zawsze godzące tradycję i nowoczesność. Będąc Miastem Gospodarzem kongresu OEES chcemy przyczynić się do znalezienia odpowiedzi na bieżące i przyszłe wyzwania, wspierać innowację w technologii i w myśleniu – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Miasta Krakowa.

– Małopolska już dawno za cel postawiła sobie innowacyjność w gospodarce. W 2016 roku została wyróżniona nagrodą Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości – jako jedyne polskie województwo. Partnerstwo w Open Eyes Economy Summit to kolejny wskaźnik tego jakie wartości są ważne dla Małopolski. Kapitał intelektualny i gospodarka wiedzy to nasze największe atuty i konsekwentnie je rozwijamy – stwierdza Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego

Kongresowi OEES towarzyszą również wydarzenia kulturalne – spektakle, koncerty oraz wystawy.W ramach Open Eyes Festival swoje spektakle zaprezentują Michał Zadara („Chopin bez fortepianu”) oraz Agnieszka Glińska („Kryptonim 27”). Wojtek Mazolewski wraz z Johnem Porterem, Wojciechem Waglewskim, Misią Furtak i Vieniem zagrają utwory z płyty „Chaos pełen idei”, a Dorota Miśkiewicz przedstawi klasykę polskiej piosenki w nowych aranżacjach w ramach „Piano.pl”. Sztuki plastyczne będą reprezentowane poprzez wystawy – Leszek Misiak i uczniowie oraz NetArt.Podczas trwania Kongresu odbędzie się także festiwal filmów fairtrade oraz wystawy dokumentujące dzieje inżynierii miejskiej, techniki i komunikacji zbiorowej zgromadzone w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Miasto Kraków jest Miastem Gospodarzem OEES2,  Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie. Wydarzenie jest częścią Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2017.

 

Kontakt dla mediów/akredytacje:

[email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Open Eyes Economy Summit – gospodarka otwartych oczu znowu w Krakowie BIZNES, Gospodarka - OEES2 zawita po raz drugi do krakowskiego Centrum Kongresowego ICE Kraków już 14-15 listopada br.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy