BIZNES Przemysł

OnRobot wprowadza nowy trójpalczasty chwytak do obsługi obiektów cylindrycznych

Data publikacji: 2020-02-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: OnRobot wprowadza nowy trójpalczasty chwytak do obsługi obiektów cylindrycznych
Kategoria: Przemysł, BIZNES

OnRobot, producent pełnego asortymentu narzędzi robotycznych typu „plug and produce” do aplikacji współpracujących, wprowadza na rynek innowacyjny, kompaktowy chwytak trójpalczasty 3FG15 o dużym posuwie do obsługi obiektów cylindrycznych.

OnRobot wprowadza nowy trójpalczasty chwytak do obsługi obiektów cylindrycznych Przemysł, BIZNES - OnRobot, producent pełnego asortymentu narzędzi robotycznych typu „plug and produce” do aplikacji współpracujących, wprowadza na rynek innowacyjny, kompaktowy chwytak trójpalczasty 3FG15 o dużym posuwie do obsługi obiektów cylindrycznych.

Trójpalczasty chwytak OnRobot 3FG15 o posuwie 150 mm stanowi atrakcyjną alternatywę dla większych i mniej elastycznych chwytaków trójpalczastych dostępnych obecnie na rynku – jest to rozwiązanie unikatowe. Nowy chwytak doskonale sprawdza się w zastosowaniach związanych z obsługą maszyn przy dużym obciążeniu, które wymagają wysokiej precyzji i elastyczności obsługi.

 

Warszawa, 27 lutego 2020: OnRobot, producent pełnego asortymentu narzędzi robotycznych typu „plug and produce” do aplikacji współpracujących, wprowadza na rynek innowacyjny, kompaktowy chwytak trójpalczasty 3FG15 o dużym posuwie. Model 3FG15 ułatwia zaprogramowanie i wdrożenie trudnej dotychczas do zautomatyzowania, precyzyjnej obsługi obiektów o cylindrycznym kształcie, z zachowaniem elastyczności w zakresie szerokiej gamy rozmiarów części.

„Nasz nowy chwytak trójpalczasty 3FG15 został opracowany jako odpowiedź na istniejące pneumatyczne chwytaki trójpalczaste, które są bardziej masywne i mniej elastyczne” – mówi CEO OnRobot Enrico Krog Iversen. „Serie RG2 i RG6 od dawna definiują już rynek elektrycznych chwytaków równoległych. Dlatego skierowaliśmy się w nowe segmenty rynku i obszary zastosowań, proponując nowy chwytak trójpalczasty, który umożliwia użytkownikom szybsze wdrażanie nawet przy bardzo dokładnym, stałym pozycjonowaniu”.

 

Chwytak 3FG15, którego maksymalny posuw wynosi 150 mm, z łatwością może obsłużyć wiele procesów. Innowacyjna konstrukcja z trzema palcami o udźwigu 15 kg zapewnia mocny, stabilny chwyt zarówno w przypadku chwytu obejmującego (wewnętrznego), jak i ciernego (zewnętrznego), co zwiększa elastyczność każdego zastosowania.

 

Idealny do obsługi maszyn CNC

Konstrukcja chwytaka, opracowana specjalnie do zadań związanych z obsługą maszyn, automatycznie centruje elementy obrabiane, dzięki czemu uzyskuje się mocny, stabilny chwyt i precyzyjne umieszczenie w uchwytach maszynowych. Dzięki sile chwytu od 10 N do 250 N chwytak 3FG15 może skutecznie konkurować ze znacznie mniej elastycznymi chwytakami palczastymi.

 

Chwytak doskonale nadaje się również do zastosowań związanych z pakowaniem i paletyzowaniem, a nowe, wyróżnione nagrodami rozwiązanie OnRobot One System Solution, platforma zapewniająca ujednolicony interfejs mechaniczny i elektryczny pomiędzy ramionami robota a dowolnym urządzeniem OnRobot EoAT, gwarantuje bezproblemową kompatybilność ze wszystkimi popularnymi robotami współpracującymi i lekkimi robotami przemysłowymi.

Specyfikacja 3FG15

Precyzyjny, stabilny chwyt z automatycznym centrowaniem
Duży posuw do 150 mm dla części od 20 mm do 150 mm
Chwyt obejmujący (wewnętrzny) i cierny (zewnętrzny)
Obciążenie do 15 kg
Masa 1,15 kg, siła chwytu 10–240 N
Szybkie, elastyczne wdrożenie

 

Więcej informacji: https://onrobot.com/en/products/3fg15-three-finger-gripper

 

O firmie OnRobot

Firma OnRobot z siedzibą w Odense w Danii oferuje rozwiązania techniczne — zarówno sprzęt jak i oprogramowanie — wykorzystywane w narzędziach montowanych na końcu ramienia robota (end-of-arm-tooling) głównie w robotach współpracujących (cobotach). Firma On Robot została założona w 2015 roku. W 2018 roku pod nową nazwą OnRobot połączyła się z firmami OptoForce z Węgier oraz Perception Robotics z USA. OnRobot rozwija chwytaki, czujniki i inne elementy wyposażenia cobotów, ułatwiające wykorzystywanie ich w zastosowaniach takich jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż i spawanie. Firma planuje nabywanie i rozwijanie dodatkowych technologii przy globalnym wsparciu. Oprócz centrali w Danii, OnRobot ma obecnie biura handlowe w Polsce, Niemczech, Chinach, USA, Hiszpanii, Singapurze, Danii i na Węgrzech. Więcej informacji na stronie www.onrobot.com.

 

Kontakt z agencją PR:

Omega Communication

Zofia Bielska, [email protected], +48 22 854 16 34, +48 882 502 401

 

Kontakt z firmą:

OnRobot

Karina Burdun

Marketing Manager CEE & Russia

[email protected], +48 797 963 111

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
OnRobot wprowadza nowy trójpalczasty chwytak do obsługi obiektów cylindrycznych Przemysł, BIZNES - OnRobot, producent pełnego asortymentu narzędzi robotycznych typu „plug and produce” do aplikacji współpracujących, wprowadza na rynek innowacyjny, kompaktowy chwytak trójpalczasty 3FG15 o dużym posuwie do obsługi obiektów cylindrycznych.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka