BIZNES Gospodarka

Okrągłe 11!

Historia zatoczyła krąg. 31 lat temu sieć Domino’s Pizza otworzyła pierwszą pizzerię poza granicami Stanów Zjednoczonych – w Kanadzie, w mieście Winnipeg. 7 maja w tym samym kraju otworzyła swój 11 tysięczny

Data publikacji: 2014-05-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Okrągłe 11!
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Historia zatoczyła krąg. 31 lat temu sieć Domino’s Pizza otworzyła pierwszą pizzerię poza granicami Stanów Zjednoczonych – w Kanadzie, w mieście Winnipeg. 7 maja w tym samym kraju otworzyła swój 11 tysięczny lokal.

Okrągłe 11! BIZNES, Gospodarka - Historia zatoczyła krąg. 31 lat temu sieć Domino’s Pizza otworzyła pierwszą pizzerię poza granicami Stanów Zjednoczonych – w Kanadzie, w mieście Winnipeg. 7 maja w tym samym kraju otworzyła swój 11 tysięczny lokal.

„Jestem dumny ze wszystkich osób zaangażowanych w otwarcie pierwszego lokalu Domino’s poza granicami USA, który okazał się kluczem do międzynarodowego sukcesu. Cieszy mnie fakt, że mamy okazję do świętowania otwarcia 11 tysięcznego lokalu właśnie w Kanadzie, gdzie rozpoczęła się ekspansja marki na rynki zagraniczne i trwa już ponad 30 lat.“ – powiedział Patrick Doyle, Dyrektor Generalny Domino’s Pizza.            
Jak dodał Mike Schlater, franczyzodawca na rynku kanadyjskim: „To niesamowite, że udało się osiągnąć taki sukces. Otwieramy 11 tysięczny lokal właśnie w Kanadzie – w kraju, gdzie powstał pierwszy punkt poza Stanami Zjednoczonymi.”

Z okazji otwarcia nowego lokalu, kanadyjski oddział Domino’s Pizza przeznaczył 11 tysięcy dolarów na cele charytatywne, na rzecz Rotary Club of Brantford. Podczas hucznego otwarcia  nie zabrakło burmistrza Brandford jak i franczyzobiorczyni lokalu – Jacky Young, która swoją karierę w Domino’s Pizza rozpoczęła jako dostawca 1986r. To jej trzeci lokal franczyzowy.

Amerykańska sieć pizzerii Domino’s Pizza jest obecna na ponad 70 rynkach międzynarodowych. To niekwestionowany lider w dostawie pizzy i właśnie dlatego plasuje się wśród najlepszych marek restauracyjnych na świecie. Globalna sprzedaż detaliczna w 2013r. wyniosła ponad 8 miliardów dolarów, a tylko w pierwszym kwartale 2014 – 2 miliardy dolarów. Nowopowstające lokale Domino’s to w 96% lokale franczyzowe. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Okrągłe 11! BIZNES, Gospodarka - Historia zatoczyła krąg. 31 lat temu sieć Domino’s Pizza otworzyła pierwszą pizzerię poza granicami Stanów Zjednoczonych – w Kanadzie, w mieście Winnipeg. 7 maja w tym samym kraju otworzyła swój 11 tysięczny lokal.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy