BIZNES Infrastruktura

Nowy obiekt Rohlig Suus Logistics w województwie śląskim

Jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, Rohlig Suus Logistics, poinformował o przeniesieniu katowickiego oddziału firmy z Czeladzi do Sosnowca. Nowy obiekt o powierzchni 18 500 m kw., został zlokalizowany na terenie parku logistycznego Panattoni Park Sosnowiec

Data publikacji: 2019-11-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowy obiekt Rohlig Suus Logistics w województwie śląskim
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, Rohlig Suus Logistics, poinformował o przeniesieniu katowickiego oddziału firmy z Czeladzi do Sosnowca. Nowy obiekt o powierzchni 18 500 m kw., został zlokalizowany na terenie parku logistycznego Panattoni Park Sosnowiec II.

Nowy obiekt Rohlig Suus Logistics w województwie śląskim BIZNES, Infrastruktura - Jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, Rohlig Suus Logistics, poinformował o przeniesieniu katowickiego oddziału firmy z Czeladzi do Sosnowca. Nowy obiekt o powierzchni 18 500 m kw., został zlokalizowany na terenie parku logistycznego Panattoni Park Sosnowiec II.

Jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, Rohlig Suus Logistics, poinformował o przeniesieniu katowickiego oddziału firmy z Czeladzi do Sosnowca. Nowy obiekt o powierzchni 18 500 m kw., został zlokalizowany na terenie parku logistycznego Panattoni Park Sosnowiec II.

Nowy obiekt Rohlig Suus Logsitics został zaprojektowany z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb firmy. Charakteryzuje się dedykowaną siatką słupów (która umożliwia zaprojektowanie najbardziej efektywnej strefy składowania regałowego) i niestandardową wysokością 11,5 m. Dzięki temu rozwiązaniu, możliwe jest zastosowanie systemów wysokiego składowania i co za tym idzie – wózków systemowych VNA przystosowanych do pracy w bardzo wąskich korytarzach. Ważną funkcjonalnością będzie także połączenie terminala przeładunkowego z magazynem wysokiego składowania. Jak podkreśla Artur Malarski Dyrektor Logistyki Kontraktowej Rohlig Suus Logistics, nowy obiekt pozwala na istotne zwiększenie możliwości operacyjnych firmy.

– Powierzchnia nowego obiektu Rohlig Suus Logistics wynosi 18 500 m kw., z czego terminal przeładunkowy zajmie niemal 8 tys. m kw., a magazyn wysokiego składowania prawie 10 tys. m kw. Obiekt wyposażony będzie w 75 doków i ponad 16 tysięcy miejsc paletowych w magazynie. Znacząco powiększona zostanie także część biurowa, która obejmie blisko 1 tys. m. kw. To parametry, które w zdecydowany sposób podnoszą nasze możliwości operacyjne w tym regionie Polski. W nowej siedzibie firmy zatrudnionych łącznie będzie ponad 100 osób. Na korzyść nowej lokalizacji przemawia sąsiedztwo drogi ekspresowej S1 i autostrady A4, łączącej zachodnią i wschodnią granicę Polski – mówi Artur Malarski Dyrektor Logistyki Kontraktowej Rohlig Suus Logistics.

Województwo śląskie to dla operatorów logistycznych bardzo istotny region. Dogodne połączenia z południową i centralną Polską oraz bliskość granic ze Słowacją i Czechami powodują, że pełni on rolę węzła komunikacyjnego zarówno dla transportu krajowego, jak i międzynarodowego. Rosnące zapotrzebowanie klientów na usługi logistyczne w tej części kraju potwierdzają dane dotyczące budowy nowych powierzchni magazynowych. Jak wynika z raportu „Market in Minutes – Rynek magazynowy w Polsce" opracowanego przez firmę Savills, na koniec ubiegłego roku najwięcej budowanych powierzchni – aż 25 proc. – znajdowało się właśnie w tym województwie.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowy obiekt Rohlig Suus Logistics w województwie śląskim BIZNES, Infrastruktura - Jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, Rohlig Suus Logistics, poinformował o przeniesieniu katowickiego oddziału firmy z Czeladzi do Sosnowca. Nowy obiekt o powierzchni 18 500 m kw., został zlokalizowany na terenie parku logistycznego Panattoni Park Sosnowiec II.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy