BIZNES Gospodarka

Nowe produkty Barter SA

Data publikacji: 2014-06-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowe produkty Barter SA
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Polski importer i dystrybutor węgla – Barter SA wprowadza na rynek swoje najnowsze konfekcjonowane produkty – KRZESIMIR, CZARNY JAN i ECO-POWER Lady.

Nowe produkty Barter SA BIZNES, Gospodarka - Polski importer i dystrybutor węgla – Barter SA wprowadza na rynek swoje najnowsze konfekcjonowane produkty - KRZESIMIR, CZARNY JAN i ECO-POWER Lady.

To pakowane w wygodne, szczelne worki ekogroszki – jedne z najpopularniejszych obecnie opałów, stosowanych do ogrzewania gospodarstw domowych. Nowe produkty BARTERU, podobnie jak ich poprzednik ECO-Power, wytwarzane są z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki (0,3-0,6%), małej zawartości wody i substancji niepalnych. Dzięki temu w wyniku spalania wytwarzane są niewielkie ilości tlenków siarki, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu. Niewielkie rozmiary ziaren (od 5 do 25 mm) pozwalają na stosowanie automatycznych dozowników węgla. KRZESIMIR – jest najwyższej jakości paliwem stałym, przeznaczonym do produkcji energii w niskoemisyjnych kotłach retortowych z automatycznym podajnikiem ślimakowym. Uzyskano go z wyselekcjonowanego węgla kamiennego m.in. z najlepszych polskich kopalni. Jego główną zaleta jest wysoka kaloryczność(27 MJ/kg)  i stosunkowo mała zawartość popiołu (ok.6proc.). Produkowany jest z surowca, poddanego procesowi płukania w ciężkiej cieczy, co eliminuje z węgla kamień i inne zanieczyszczenia. Podczas kruszenia i podwójnego sortowania węgiel uzyskuje odpowiednią granulację, tj.8-25 mm i traci niepożądane frakcje typu miał i nadziarno.

Z kolei CZARNY JAN to oferta dla osób zainteresowanych ekonomicznym paliwem o stosunkowo wysokiej kaloryczności (23MJ/kg), z niską zawartością siarki i popiołu (ok.8 proc.)  w połączeniu z atrakcyjną ceną. Produkowany jest z wysokogatunkowego węgla sortowanego do frakcji 8-25 mm. 

Barter zadbał też kobiety – z myślą paniach domu powstał ECO POWER Lady, czyli najbardziej popularny ekogroszek -ECO POWER, zapakowany w mniejsze 12,5 kg, dizajnerskie worki z wygodnym uchwytem. Takie  opakowania cieszą się popularnością również wśród osób starszych, i które np. ze względów zdrowotnych nie mogą podnosić dużych ciężarów. To paliwo o wysokiej kaloryczności (24MJ/kg) i niskiej zawartości siarki do kotłów retortowych, uzyskane z wyselekcjonowanego węgla kamiennego o granulacji 13-50 mm.

– Dzięki długoletnim doświadczeniom w branży energetycznej, jesteśmy w stanie pozyskiwać najlepszy surowiec dostępny na rynku – mówi Grzegorz Dworakowski, dyrektor ds. rozwoju w Barter S.A. – Z kolei etap pakowania ekogroszku prowadzony jest w specjalnie przystosowanej hali produkcyjnej, co umożliwia kontrolowanie wilgotności konfekcjonowanych produktów. W celu wyeliminowania elementów metalowych z węgla zastosowaliśmy nowoczesny detektor metalu zainstalowany w ciągu linii technologicznej .

Cały proces produkcyjny odbywa się pod stałą kontrolą pełnomocnika zarządu ds. jakości oraz osób, które również są użytkownikami pieców retortowych. Daje to gwarancję uzyskania najwyższej jakości opału.

– Każda partia ekogroszku poddawana jest kontroli w akredytowanym laboratorium Hamilton Poland i testowana przez minimum pięciu użytkowników – dodaje Grzegorz Dworakowski. –  Pozwala to na uzyskanie obiektywnej opinii od najważniejszych kontrolerów czyli klientów.

Wyjątkowe jest także opakowanie nowego produktu spółki Barter. Foliowe, 25-kilogramowe worki, wyposażone w system łatwego otwierania, są higieniczne i wygodne w użyciu. Gwarantują przy tym utrzymanie parametrów opału (brak efektu wietrzenia). 

Barter sprzedaje swoje konfekcjonowane produkty m.in. za pośrednictwem odbiorców sieciowych, do których należy m.in. Leroy Merlin, Nomi czy Bricoman, a od roku  także  poprzez sieć „U Górnika”, w ramach której funkcjonuje ponad 350 franczyzowych składów węglowych spółki, rozlokowanych w całym kraju. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowe produkty Barter SA BIZNES, Gospodarka - Polski importer i dystrybutor węgla – Barter SA wprowadza na rynek swoje najnowsze konfekcjonowane produkty - KRZESIMIR, CZARNY JAN i ECO-POWER Lady.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka