BIZNES Przemysł

Nowa pompa Qdos 20 zapewnia optymalizację dozowania podchlorynu sodu

Data publikacji: 2018-03-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowa pompa Qdos 20 zapewnia optymalizację dozowania podchlorynu sodu
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Nowe urządzenie w gamie znakomitych pomp Qdos do dozowania środków chemicznych. Zaprojektowana do dozowania podchlorynu sodu pod ciśnieniem do 7 bar przy wydajności od 0,006 do 20 l/h. Opracowana z myślą o ograniczeniu konieczności konserwacji – zastosowanie nowej głowicy ReNu.

Nowa pompa Qdos 20 zapewnia optymalizację dozowania podchlorynu sodu Przemysł, BIZNES - Nowe urządzenie w gamie znakomitych pomp Qdos do dozowania środków chemicznych. Zaprojektowana do dozowania podchlorynu sodu pod ciśnieniem do 7 bar przy wydajności od 0,006 do 20 l/h. Opracowana z myślą o ograniczeniu konieczności konserwacji - zastosowanie nowej głowicy ReNu.

Nowa pompa Qdos 20 zapewnia optymalizację dozowania podchlorynu sodu

 

Nowe urządzenie w gamie znakomitych pomp Qdos do dozowania środków chemicznych
Zaprojektowana do dozowania podchlorynu sodu pod ciśnieniem do 7 barów, przy wydajności od 0,006 do 20 l/h
Opracowana z myślą o ograniczeniu konieczności konserwacji – zastosowanie nowej głowicy ReNu

 

Watson-Marlow Fluid Technology Group wprowadza nową pompę Qdos 20 – rozszerzenie popularnej serii Qdos.

 

Nowa pompa została opracowana z myślą o precyzyjnym dozowaniu podchlorynu sodu w procesach odkażania przy prędkości przepływu do 20 litrów na godzinę i maksymalnym ciśnieniu 7 barów. Urządzenie szczególnie nadaje się do zastosowań w studniach wielu mniejszych stacji uzdatniania wody, w których ten środek jest często wprowadzany do rurociągów pod wysokim ciśnieniem.

 

Pompa Qdos 20 jest wyposażona w ten sam przyjazny interfejs oraz opcje sterowania, co pozostałe modele pomp Qdos, ułatwiając obsługę użytkownikom, którzy już posiadają instalacje wykorzystujące te pompy. Oferując niski całkowity koszt eksploatacji, nowy model jest bezpośrednim zamiennikiem pomp membranowych. Pompy Qdos są także wyposażone w głowice ReNu umożliwiające jednorazową obsługę, bez konieczności użycia narzędzi.

 

Intuicyjny interfejs umożliwia proste sterowanie ręczne, 4-20mA, przekaźnikowe lub PROFIBUS. Bezszczotkowy silnik prądu stałego utrzymuje przepływ z dokładnością +/-1%, przy powtarzalności na poziomie +/-0,5% oraz zakresowości 3330:1.

 

Pompa nadaje się doskonale do ścisłej kontroli chloru resztkowego. Pomyślne próby w warunkach roboczych oraz dane z systemu SCADA wykazują znaczącą poprawę zmiany stężenia chloru resztkowego w porównaniu z membranowymi pompami dozującymi o najlepszych parametrach. Uzyskano to dzięki zastosowaniu głowicy z podwójnym wirnikiem.

 

W konstrukcji pompy perystaltycznej Qdos 20 wykorzystano dwa przewody pracujące z przesunięciem fazowym. Pomimo tego, że pompy perystaltyczne na ogół charakteryzują się niższą pulsacją w porównaniu z innymi pompami wyporowymi, Qdos 20 ogranicza ją jeszcze bardziej poprzez naprzemienną kompresję umożliwiającą kompensację pulsacji. W rezultacie uzyskuje się niemal ciągłe wypieranie cieczy oraz dozowanie stałej ilości środka chemicznego wykorzystywanego w danym procesie.

 

Łatwość, bezpieczeństwo i szybkość demontażu i wymiany głowicy bez konieczności użycia narzędzi, bez potrzeby przechodzenia specjalistycznego szkolenia oraz bez potrzeby angażowania personelu serwisowego zapewniają wyjątkowo wysoką sprawność eksploatacyjną urządzenia. Zabudowana głowica ze zintegrowaną funkcją wykrywania nieszczelności redukuje straty i eliminuje ryzyko narażenia operatora na działanie substancji chemicznych.

 

Próby w warunkach roboczych potwierdziły wysoką trwałość głowicy, która przepracowała 12 miesięcy u jednego z klientów w Minneapolis. Pompa Qdos 20 znacznie skróciła czas przestojów technologicznych pracując pod ciśnieniem do 7 barów. Dzięki temu zakład jest obecnie w trakcie wymiany modelu testowego na egzemplarz produkcyjny.

 

 

KONTAKT:

Po stronie klienta:

Joanne Lucas

Group Marketing PR Coordinator

[email protected]

D: +44 (0) 1326 370 214

 

Po stronie agencji:

Jan Stożek

Solski Communications sp. z o.o.

www.solskipr.pl

T: +48 602 15 15 89

e: [email protected]

 

INFORMACJE DLA MEDIÓW

 

Informacja o firmie Watson-Marlow Fluid Technology Group

Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) jest światowym liderem wśród producentów specjalistycznych pomp perystaltycznych oraz technologii przepływu płynów. Mając prawie 60 lat doświadczenia inżynierskiego i procesowego oraz bazę ponad miliona urządzeń zainstalowanych na całym świecie dostarczamy pompy sprawdzone i przetestowane, które w pełni udowodniły swoją przydatność.

WMFTG jest firmą zależną spółki Spirax-Sarco Engineering plc (LSE: SPX), międzynarodowej organizacji zatrudniającej na całym świecie około 4 800 pracowników. Na Watson-Marlow Fluid Technology Group składa się dziesięć marek, z których każda specjalizuje się w innej dziedzinie, jednak łącznie tworzą one kompleksową ofertę w obszarze pompowania i przepływu płynów.

Watson-Marlow Pumps: pompy perystaltyczne dla branż biofarmaceutycznych i procesowych
Watson-Marlow Tubing: wykonane z szerokiego spektrum materiałów precyzyjne węże do pomp i do innych zastosowań
Bredel: wysokociśnieniowe pompy przewodowe o wysokiej wytrzymałości
Alitea: unikatowe rozwiązania perystaltyczne dla klientów OEM
Flexicon: systemy aseptycznego napełniania i zamykania
MasoSine: pompy sinusoidalne do produktów wrażliwych dla przemysłu spożywczego, chemicznego i farmaceutycznego
BioPure: systemy połączeń węży jednorazowego użytku
ASEPCO: aseptyczne zawory dla branży biofarmaceutycznej
FlowSmart: uszczelnienia sanitarne o wysokiej czystości, rury silikonowe i wzmacniane węże silikonowe dla branży biofarmaceutycznej
Aflex Hose: specjalizuje się w projektowaniu i produkcji elastycznych węży wyściełanych PTFE

 

Watson-Marlow Fluid Technology Group jest firmą międzynarodową z centralą w Falmouth w Kornwalii (Wielka Brytania). Watson-Marlow Fluid Technology Group ma biura w Argentynie, Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Chile, Chinach, Danii, Francji, Holandii, Indiach, Indonezji, Irlandii, Japonii, Kanadzie, Korei Południowej, Malezji, Meksyku, Niemczech, Nowej Zelandii, Polsce, Rosji, RPA, Singapurze, Szwajcarii, Szwecji, Tajlandii, Tajwanie, USA, Wietnamie, Włoszech i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowa pompa Qdos 20 zapewnia optymalizację dozowania podchlorynu sodu Przemysł, BIZNES - Nowe urządzenie w gamie znakomitych pomp Qdos do dozowania środków chemicznych. Zaprojektowana do dozowania podchlorynu sodu pod ciśnieniem do 7 bar przy wydajności od 0,006 do 20 l/h. Opracowana z myślą o ograniczeniu konieczności konserwacji - zastosowanie nowej głowicy ReNu.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka