BIZNES Przemysł

Nowa pompa dozująca Qdos 60 do zastosowań przemysłowych o wysokiej dokładności

Po udanym debiucie rynkowym perystaltycznej pompy dozującej Qdos 30, Grupa Watson-Marlow wprowadza do sprzedaży kolejny model z tej serii - Qdos 60. Nowa pompa cechuje się wyższą dokładnością, co przekłada się na oszczędności związane z dozowaniem środków

Data publikacji: 2014-07-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowa pompa dozująca Qdos 60 do zastosowań przemysłowych o wysokiej dokładności
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Po udanym debiucie rynkowym perystaltycznej pompy dozującej Qdos 30, Grupa Watson-Marlow wprowadza do sprzedaży kolejny model z tej serii – Qdos 60. Nowa pompa cechuje się wyższą dokładnością, co przekłada się na oszczędności związane z dozowaniem środków chemicznych.

Nowa pompa dozująca Qdos 60 do zastosowań przemysłowych o wysokiej dokładności Przemysł, BIZNES - Po udanym debiucie rynkowym perystaltycznej pompy dozującej Qdos 30, Grupa Watson-Marlow wprowadza do sprzedaży kolejny model z tej serii - Qdos 60. Nowa pompa cechuje się wyższą dokładnością, co przekłada się na oszczędności związane z dozowaniem środków chemicznych.

Dzięki prostej instalacji oraz łatwej konserwacji sprzętu,  łączne koszty eksploatacji są niższe, niż w przypadku pomp membranowych.

 

Typowe zastosowania pompy Qdos 60 to dezynfekcja wody, regulacja pH i flokulacja, a także dozowanie i mierzenie odczynników w obróbce minerałów. Nowa pompa dobrze sprawdza się w dozowaniu środków chemicznych w dużych zakładach uzdatniania wody, gdzie wymagane jest większe natężenie przepływu. Zaawansowane funkcje sterowania obejmują monitorowanie poziomu płynu, odzyskiwanie płynu, zalewanie pompy oraz intuicyjną kalibrację przepływu.

 

Pompa Qdos 60 nie wymaga dodatkowego osprzętu, zwiększa produktywność i ogranicza zużycie środków chemicznych poprzez bardziej dokładne, liniowe i powtarzalne dozowanie substancji w porównaniu do konwencjonalnych pomp membranowych. W rezultacie Qdos 60 ogranicza koszty środków chemicznych nawet podczas dozowania wymagających płynów lub w przypadku, kiedy ciśnienie, lepkość i zawartość części stałych są zmienne. W połączeniu z technologią perystaltyczną gwarantuje to precyzyjny, ciągły oraz bardziej wydajny przepływ cieczy.

 

Niskie koszty użytkowania

Instalacja pompy Qdos 60 jest bardzo prosta. Urządzenie nie potrzebuje tłumika pulsacji, filtrów ani wyłączników pływakowych. Nie wymaga też zaworów odgazowujących, ciśnieniowych ani stopowych. Co więcej, pompa spełnia wymagania związane z ograniczeniem kosztów konserwacji  — w modelu Qdos 60 nie ma uszczelek ani zaworów, które mogłyby zatykać się, przeciekać lub ulegać korozji, nie ma też okazji do powstania korka parowego.

 

Opatentowana przez Watson-Marlow konstrukcja głowicy ReNuTM ze zintegrowanym wykrywaniem przecieków ogranicza straty i nie naraża operatora pompy na kontakt ze środkami chemicznymi. Głowicę pompy można szybko zdjąć i wymienić bez użycia narzędzi, co minimalizuje przestoje i nie wymaga specjalistycznych szkoleń ani interwencji technika.

 

Innowacyjna konstrukcja

Pompa nadaje się doskonale do instalacji w ograniczonej przestrzeni albo na szynie, ponieważ jej głowica może znajdować się po lewej lub po prawej stronie. Obsługa pompy jest intuicyjna za sprawą sterowanego za pomocą menu interfejsu z 3,5-calowym kolorowym ekranem TFT oraz dobrze widocznymi wskaźnikami stanu. Klawiatura, ekran oraz złącza wejściowe i wyjściowe są łatwo dostępne.

 

Inżynierowie docenią możliwość uproszczenia konstrukcji systemu. Duża wysokość ssania oraz możliwość obsługi lepkich płynów nie wymagają stosowania ssania nadciśnieniowego, zbiorników rozchodowych ani skomplikowanych instalacji rurowych. Wprowadzenie modelu Qdos 60 oznacza, że obecnie linia pomp umożliwia przepływy o natężeniu od 0,1 do 1000 ml/min (od 0,001 do 15 USGPH) przy ciśnieniu 7 barów (100 psi).

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowa pompa dozująca Qdos 60 do zastosowań przemysłowych o wysokiej dokładności Przemysł, BIZNES - Po udanym debiucie rynkowym perystaltycznej pompy dozującej Qdos 30, Grupa Watson-Marlow wprowadza do sprzedaży kolejny model z tej serii - Qdos 60. Nowa pompa cechuje się wyższą dokładnością, co przekłada się na oszczędności związane z dozowaniem środków chemicznych.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy