BIZNES Gospodarka

Niemiecki producent osłon przeciwsłonecznych inwestuje w nowy magazyn w Świecku

Ponad 16 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej powstanie w ramach parku Hillwood Świecko dla firmy Schoenberger. Najemcy w negocjacjach warunków umowy najmu i zagadnieniach technicznych doradzał dział BTS AXI

Data publikacji: 2018-03-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Niemiecki producent osłon przeciwsłonecznych inwestuje w nowy magazyn w Świecku
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Ponad 16 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej powstanie w ramach parku Hillwood Świecko dla firmy Schoenberger. Najemcy w negocjacjach warunków umowy najmu i zagadnieniach technicznych doradzał dział BTS AXI IMMO.

Niemiecki producent osłon przeciwsłonecznych inwestuje w nowy magazyn w Świecku BIZNES, Gospodarka - Ponad 16 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej powstanie w ramach parku Hillwood Świecko dla firmy Schoenberger. Najemcy w negocjacjach warunków umowy najmu i zagadnieniach technicznych doradzał dział BTS AXI IMMO.

Ponad 16 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej powstanie w ramach parku Hillwood Świecko dla firmy Schoenberger. Niemiecki producent i dystrybutor rolet i różnego rodzaju osłon przeciwsłonecznych wprowadzi się do nowego obiektu w 4 kw. 2018 r. Najemcy w negocjacjach warunków umowy najmu i zagadnieniach technicznych doradzał dział BTS AXI IMMO.

Firma Schoenberger ma swoją siedzibę główną w miejscowości Hohenschäftlarn niedaleko Monachium. Funkcjonuje na rynku europejskim od 30 lat dostarczając produkty związane z osłoną przeciwsłoneczną, w tym rolety, markizy, żaluzje plisowane, moskitiery i wszelkie potrzebne akcesoria oraz napędy do bram garażowych. W Polsce w 2014 roku została otwarta fabryka produkująca wszystkie osłony pod  wymiar.

Firma wynajęła 16 450 mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej w ramach inwestycji Hillwood Świecko. Nowy obiekt będzie magazynem centralnym do obsługi rynku europejskiego.  Firma wprowadzi się do obiektu w 4 kw. 2018 r.

Ze względu na wzrost zamówień i ekspansję na kolejne europejskie rynki poszukiwaliśmy optymalnej lokalizacji pod magazyn centralny, który pozwoliłby na efektywną organizację łańcucha dostaw pomiędzy naszą fabrykę w Toruniu, portami morskimi a klientami w Niemczech i krajach Europy Zachodniej. Lokalizacja inwestycji firmy Hillwood najlepiej spełniła nasze oczekiwania – komentuje Jarosław Markowski – Wiceprezes Schoenberger Polska Enterprises Spółka z o.o.

Wnikliwa analiza dostępnych propozycji rynkowych w połączeniu z wymogami czasowymi i technicznymi pokazała, że wybór oferty firmy Hillwood będzie rozwiązaniem najkorzystniejszym dla Klienta – komentuje Marek Kosielski, Dyrektor Działu BTS w AXI IMMO. – Cieszymy się, że mogliśmy doradzać firmie Schonenberger przy tak strategicznym wyborze jakim jest centralny magazyn. Lokalizacja tuż przy granicy niemieckiej i tylko 1,5 godziny od Berlina to dogodne miejsce to prowadzenia operacji logistycznych w skali międzynarodowej – dodaje Marek Kosielski.

Hillwood Świecko to park magazynowy, który będę tworzyć dwa budynki o łącznej powierzchni ok. 71 000 mkw. z przeznaczeniem od logistykę i magazynowanie. Park położony w gminie Słubice, w miejscowości Świecko. Hillwood Świecko zlokalizowany jest 1,5 km od autostrady A2, przy DK nr 29 łączącej Słubice z Zieloną Górą i 100 km od Berlina. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Niemiecki producent osłon przeciwsłonecznych inwestuje w nowy magazyn w Świecku BIZNES, Gospodarka - Ponad 16 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej powstanie w ramach parku Hillwood Świecko dla firmy Schoenberger. Najemcy w negocjacjach warunków umowy najmu i zagadnieniach technicznych doradzał dział BTS AXI IMMO.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy