BIZNES Gospodarka

Nexity podbija kolejne rynki w Polsce

Spółka Nexity Polska prowadzi obecnie w Warszawie trzy duże inwestycje, jednakże plany firmy sięgają poza granice Mazowsza. Inwestor w najbliższym czasie zamierza wybudować pierwsze lokale mieszkalne w stolicy

Data publikacji: 2018-07-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nexity podbija kolejne rynki w Polsce
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Spółka Nexity Polska prowadzi obecnie w Warszawie trzy duże inwestycje, jednakże plany firmy sięgają poza granice Mazowsza. Inwestor w najbliższym czasie zamierza wybudować pierwsze lokale mieszkalne w stolicy Wielkopolski.

Nexity podbija kolejne rynki w Polsce BIZNES, Gospodarka - Spółka Nexity Polska prowadzi obecnie w Warszawie trzy duże inwestycje, jednakże plany firmy sięgają poza granice Mazowsza. Inwestor w najbliższym czasie zamierza wybudować pierwsze lokale mieszkalne w stolicy Wielkopolski.

Poznań, Wrocław, Kraków oraz Trójmiasto – to cztery aglomeracje będące obecnie w centrum zainteresowania spółki Nexity Polska. Deweloper mieszkaniowy prowadzi obecnie w Warszawie trzy duże inwestycje, jednakże plany firmy sięgają poza granice Mazowsza. Inwestor w najbliższym czasie zamierza wybudować pierwsze lokale mieszkalne w stolicy Wielkopolski.

Nexity, deweloper o francuskich korzeniach, działający obecnie na warszawskim rynku nieruchomości mieszkaniowych, wprowadza do sprzedaży kolejne projekty. Miniony rok był dla Nexity wyjątkowo pracowity – deweloper sprzedał rekordową liczbę mieszkań, a także, zgodnie z przyjętą strategią, rozpoczął realizację trzech nowych projektów na stołecznej mapie nieruchomości mieszkaniowych. Wszystko wskazuje na to, że 2018 rok, będzie dla firmy równie owocny. W planach spółki są m.in. kolejne realizacje, wejście do największych polskich miast, a także rozbudowanie systemu inteligentnego zarządzania mieszkaniami, który w dalszym ciągu jest nowością na polskim rynku mieszkań.

Ekspansja na kolejne rynki

Nexity Polska nie zwalnia tempa i już teraz zapowiada projekty poza Warszawą. Stolica jest kluczowym, ale nie jedynym rynkiem, na którym Nexity chce oferować swoje usługi. Spółka zdecydowała się na rozszerzenie działalności i rozpoczęcie procedur związanych z realizacją pierwszej inwestycji w stolicy Wielkopolski. Poznański rynek mieszkaniowy to piąty co do wielkości rynek w Polsce. Osoby poszukujące tam lokum skupiają swoją uwagę przeważnie na kawalerkach i lokalach dwupokojowych. Dlatego inwestor w ostatnim czasie nabył tam działkę, o powierzchni 22 tys. mkw., na której do 2020 roku, wybuduje 155 nowoczesnych mieszkań. W każdej dużej aglomeracji potrzeby i możliwości klientów są zróżnicowane, dlatego Nexity zaoferuje mieszkania „szyte na miarę”. Aby osiągnąć satysfakcjonujące wyniki sprzedaży, należy poznać specyficzne uwarunkowania każdego rynku. Warto nadmienić, że w Poznaniu klienci w nieco mniejszym stopniu niż w Warszawie posiłkują się kredytami hipotecznymi. Jednocześnie w stolicy Wielkopolski widać mniejsze zainteresowanie kupnem powierzchni dodatkowych oraz garaży.

Nasza strategia zakłada powiększenie posiadanego banku ziemi. To duże wyzwanie, ponieważ potrzeby i oczekiwania kupujących są zróżnicowane. Chcemy zapewnić klientom zdywersyfikowaną ofertę na największych rynkach w kraju, dlatego planujemy dalsze zakupy gruntów. Aktualnie regulujemy procedury związane z wejściem na rynek wrocławski, a także do Krakowa i Trójmiasta poprzez realizacje bezpośrednie lub zakup innego, lokalnego dewelopera. Dążymy do tego, aby oferować niestandardowe i atrakcyjne cenowo inwestycje w każdym mieście wojewódzkim. Pracujemy także nad uzupełnieniem banku ziemi w Warszawie. W najbliższych latach zaoferujemy kolejne mieszkania w pozostałych dzielnicach, a jeszcze w tym roku umocnimy swoją pozycję w stolicy poprzez rozpoczęcie realizacji na Bielanach
– podsumowuje Adam Dąbkowski, Dyrektor Generalny Nexity Polska.

Firma Nexity jest obecna na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych od 5 lat. Obecne realizuje kilka projektów deweloperskich w Warszawie: NextUrsus (www.nextursus.pl) przy ul. Posag 7 Panien 16, MYBemowo (www.mybemowo.pl) przy ul. Batalionów Chłopskich 79, SkyLife (www.skylife.pl) przy ul. Jana Kazimierza 33 oraz LifeTown (www.lifetown.pl) przy ul. Kłobuckiej 6.

 

O Nexity: Grupa Nexity to czołowy dostawca kompleksowych usług na rynku nieruchomości we Francji. Oferuje szeroki zakres doradztwa i ekspertyz, produktów, świadczeń oraz rozwiązań. Od ponad 40 lat buduje i zarządza nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi we Francji, a także na a terenie innych krajów Europy, m.in. Włoch, Szwajcarii, Belgii i Hiszpanii. Spółka obecna jest na polskim rynku nieruchomości od 2013 roku.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nexity podbija kolejne rynki w Polsce BIZNES, Gospodarka - Spółka Nexity Polska prowadzi obecnie w Warszawie trzy duże inwestycje, jednakże plany firmy sięgają poza granice Mazowsza. Inwestor w najbliższym czasie zamierza wybudować pierwsze lokale mieszkalne w stolicy Wielkopolski.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy