BIZNES Przemysł

Na prefabrykacji zyskują projektanci, wykonawcy i użytkownicy budynków

Prefabrykacja to sposób na unowocześnienie i dynamizację rynku budownictwa

Data publikacji: 2020-10-16
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Na prefabrykacji zyskują projektanci, wykonawcy i użytkownicy budynków
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Prefabrykacja to sposób na unowocześnienie i dynamizację rynku budownictwa drewnianego.

Na prefabrykacji zyskują projektanci, wykonawcy i użytkownicy budynków Przemysł, BIZNES - Prefabrykacja to sposób na unowocześnienie i dynamizację rynku budownictwa drewnianego.

W zakładzie prefabrykacji STEICO w Czarnkowie działają już III linie produkcyjne. Powstające na nich elementy w postaci gotowych modułów upraszczają prace na placu budowy i zwiększają wydajność procesu inwestycyjnego. Prefabrykacja to sposób na unowocześnienie i dynamizację rynku budownictwa drewnianego.

 

Prefabrykacja to idealne rozwiązanie dla firm wykonawczych, specjalizujących się w budowie domów jednorodzinnych, ale również budynków wielokondygnacyjnych i użyteczności publicznej. Umożliwia przeniesienie znacznej części procesu technologicznego do wyspecjalizowanego zakładu, a prace na budowie ogranicza do montażu gotowych modułów.

W fabryce STEICO można „zamówić” konkretne ściany, stropy i dachy, które zostaną wyprodukowane zgodnie ze specyfikacją i dostarczone na plac budowy, gdzie pozostaje już tylko je zmontować. Odbywa się to w szybki, ekonomiczny i bezpieczny sposób.

Technologia pozwala również zminimalizować ryzyko błędów popełnionych na budowie. Pełna kontrola całego procesu produkcji, odbywającego się w warunkach nowoczesnego zakładu, umożliwia otrzymanie dokładności co do milimetra, niemożliwej do osiągnięcia w przypadku murowania ścian z bloczków, cegieł i pustaków czy wylewania stropów.

Elementy produkowane są według konkretnego projektu, zgodnie ze specyfikacją wykonawcy, na placu budowy nie ma więc zbędnych odpadów, co również optymalizuje koszty.

 

Bez ograniczeń

Technologia prefabrykacji nie ogranicza architektów. To fabryka dostosowuje się do projektanta, a nie odwrotnie. Najpierw powstaje projekt, a na jego podstawie zaprojektowane i wyprodukowane zostają poszczególne moduły, z których zmontowany zostanie budynek. Zespół doradców technicznych STEICO wspomaga architektów i firmy wykonawcze w opracowaniu projektu wykonawczego. 

 

O zaletach prefabrykacji i realizacji domu z systemowych elementów prefabrykowanych STEICO można przeczytać w najnowszym numerze STEICO NEWS. Można go pobrać bezpłatnie:

https://www.steico.com/fileadmin/steico/content/pdf/Marketing/Polska/Newsletter/Newsletter_wydanie_9.pdf

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Na prefabrykacji zyskują projektanci, wykonawcy i użytkownicy budynków Przemysł, BIZNES - Prefabrykacja to sposób na unowocześnienie i dynamizację rynku budownictwa drewnianego.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy